Yazılım | Programlama PHP Cron İle Veriyi Değişip Bildirim Gönderme

ozanx07

Üye
13 Ocak 2019
76
2
Antalya
Bu Konu Hakkında Şimdiden Yardımcı Olucak Herkese Teşekkür Ederim.

Elimde Bir Sistem Var Buna Telegram Bildirimi Eklemek İstiyorum Bunun İçin Herşeyi Buldum Ama Cronlu Bir Sistem Yapmak İstiyorum Şöyle Olucak

Veritabanında Durumu 0 olan bir veri var cron kendini güncelleyince sistem bunu 1 yapıcak ve bir sonraki güncellemede bu veriyi çekmicek ve bu işelmi yaparken bu verinin birkaç bilgisini çekerek telegram botu yardımıyla bana bildirim gelicek

Elimde Bunu Güncelleyen Bir Sistem Var Ama Çalışmıyor Lütfen Bilgisi Olan Arkadaşlar Yardım Etsin.

Kod:
[/FONT][/SIZE]
[SIZE=5][FONT=Arial Black]include 'ayar.php';
$sipariscek = mysql_query("SELECT * FROM siparisler where durum='5'");
while($xxx = mysql_fetch_array($sipariscek, MYSQL_ASSOC))[/FONT][/SIZE]
[SIZE=5][FONT=Arial Black]
[/FONT][/SIZE]
[SIZE=5][FONT=Arial Black]$guncelle = mysql_query("UPDATE siparisler SET durum='2', siparis_id='$siparis_id' where id='$xxx[id]'");[/FONT][/SIZE]
[/FONT][/SIZE]
[SIZE=5][FONT=Arial Black]$apiToken = "token";

$data = [
                            'chat_id' => 'chat-id',
                            'text' => 'Mesaj'
                        ];

$response = file_get_contents("https://api.telegram.org/bot$apiToken/sendMessage?" . http_build_query($data) );[/FONT][/SIZE]
[/FONT][/SIZE]

Bu Kodda Nasıl Olduğu Açık Bunu Tam Hale Getirip Bildirim Sistemli Olucak

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.