Php Lisans Kontrol Uygulaması |Web Sitenizi İzinsiz Kuranlar Çalıştırmasın|

'CaptainKanka

Ar-Ge Ekibi
14 Eki 2012
1,705
1,350
localhost/admin.php
Merhaba Arkadaşlar

Bu gün sizlere lisans dağıtımı mantığını anlatmak adına basit bir script yazdım.
Bununla ilgili kaynak olmadığı için işinize yarayacağını umuyorum.

İndirme Linki

Virüs Total

İlk olarak scriptin çalışma mantığını anlatayım.

site dosyaları içinde lisansı dağıtacağınız kendi siteniz ve satacağınız veya sattığınız sitelere koyacağınız bir dosya var.
Sattığınız sitede bir dosya eksik oda veritabanı.php dosyası. Bu dosya olmadan sunucuya bağlanılamıyor.
Sizde sattığınız site dosyalarından bir form ile ona sattığınız lisansı girdirtiyorsunuz. Bu tek kullanımlık değer lisans girildiğinde bizim kendi sitemize geliyor ve doğruysa bir değer bizim sitemizden sattığımız siteye gidiyor. Eğer yolladığımız değerde orada eşleşirse sattığımız sitedeki metin.txt içine bilgiler girilmiş veritabanı.php oluyor.
Ve bu tek kullanımlık kullanıcımıza verdiğimiz kodda arka planda hemen değişiyor. Ve biz bu kodu admin panelimizden yani lisansın verildiği sitedeki index.php ile görüyoruz.

Artık mantığı anladığımıza göre scriptin kurulumuna geçelim.

Phpmyadminden veritabanı oluşturup site dosyalarındaki sql dosyasını içe aktarıyoruz(import).

Lisansinverildiğisite/inc/vt.php ye giderek veritabanı bilgilerimizi giriyoruz. Yeşil renkle belirttim.

PHP:
<?php
$dsn1 = "mysql:host=[COLOR=rgb(97, 189, 109)]localhost[/COLOR];dbname=[COLOR=rgb(97, 189, 109)]lisanskontrol[/COLOR];charset=utf8mb4";//veritabanı adını girin
$user = "[COLOR=rgb(97, 189, 109)]root[/COLOR]";//kullanıcı adını girin
$passwd = "[COLOR=rgb(97, 189, 109)]sifre[/COLOR]";//şifreyi adını girin

$db = new PDO($dsn1, $user, $passwd);

$db-> setAttribute (PDO :: ATTR_ERRMODE, PDO :: ERRMODE_WARNING);
?>

kaydedip çıkıyoruz.
Lisansinverildiğisite/index.php yoluna gidersek şu anda müşterilerimize vereceğimiz kodu görebiliriz.

sattiginizherhangibirsite/index.php dosyasında küçük bir değişiklik yapacağız.
buraya lisansı dağıttığınız sitenin kontrol.php dosyasının yolunu vermelisiniz yeşil renge boyadım ama sakın ? işaretinden sonrasına dokunmayın. Sadece yeşil alana kontrol.php url sini girin.

PHP:
if($_POST){
$code=$_POST['code'];
$kaynak = file_get_contents("[COLOR=rgb(97, 189, 109)]http://localhost/lisanskontrol/kontrol.php[/COLOR]?kelime1=".$code);
$data = json_decode($kaynak,true);

$file="92ç.*-/*25-d26.,,";

artık testimizi yapabiliriz. Benim size verdiğim site dosyalarının adında türkçe karakterler var ı,ü gibi sunucunuza veya localhosta kurarken onlara dikkat edin.

İyi Forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.