PlayStation 2 Oyun Yazdırma CDBurnerXP & μTorrent [Resimli Anlatım]

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,891
240
İstanbul

ps2-2-ad-sony-kol-sifir-full-set-15-oyunlu__0254863948576656.jpg

Merhabalar bugün sizlerle PlayStation'a oyun yazdırmayı göstereceğim,anlatıma başlayalım.

- İlk olark bilgisayarımız da µTorrent ve CDBurnerXP olmalı,ardından internetten DVD'ye yazdıracağımız oyunun İSO dosyasını buluyoruz ve µTorrent üzerinden indiriyoruz.

- Bir CD veya DVD'yi satın alıyoruz ve hazır halde kenarda bulunduruyoruz.

- Daha sonra kasa da bulunan DVD-CD sürücüsünü dışarı çıkartmak için bilgisayarıma gidip DVD seçeneğini bulup sağ tıklayıp "Çıkar" diyoruz.

- Çıkarttığımız diske DVD'mizi yerleştiriyoruz ardından içeri geri sokuyoruz.

- Göründüğü üzere DVD sürücüsü DVD'mizi okudu, burada DVD'mizin boyutuna dikkat edelim.

- Sıra daha önceden bilgisayarımıza kurduğumuz CDBurnerXP de sıra. Programı açtıktan sonra "ISO Kalıbı Yazdır" seçeneğini seçip "Tamam" diyoruz.

- Ardından daha önce bilgisayarımıza yüklediğimiz oyunun İSO dosyasını bulmak için "Gözat" seçeneğine tıklıyoruz.

- Ben Mortal Kombat indirmiştim, onun dosyasını buluyoruz ve "Aç" diyoruz.

- İçinde ki İSO dosyasını seçtiğimiz den emin oluyoruz ve tekrardan "Aç" diyoruz.

- İSO dosyasını seçtikten sonra "Gözat" butonunun altın da bulunan DVD'ye yazdırma hızını 4X yapıyoruz bunun en baş sebesi ise ne kadar yükse KB hızla DVD veya CD'ye yazdırır isek DVD'nin veya CD'nin diskinin bozulma hızı o kadar artar,biz de diskin yanmasını istemeyiz bu nedenle hızı 4X seçiyoruz. Ardından "Diski Yazdır" diyoruz.

- Bu pencere de İSO dosyasının diske işlenmesini bekliyoruz,ortalama 10-15 dakika sürüyor bu işlem.

- Yazdırma işlemi bittikten sonra "Tamam" diyip gelecek olan işleme geçiş sağlıyoruz.

- Ardından diski PlayStation'a yerleştiriyoruz ve kapağını kapatıyoruz.

- PlayStation'un Kırmızı yanan düğmesine basıp Yeşil yapıyoruz ve sürücüyü çalıştırıyoruz.

- Görüldüğü üzere oyun sorunsuz bir şekil de çalışmakta,okuduğunuz için teşekkür ederim.

Codx

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
309
1
Eline sağlık sanki mortal combat gördüm orada :) mortal kombat monks shaolin oynadığım günler geldi aklıma :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.