Port Yönlendirme Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DarkEmir

Yeni üye
26 May 2024
50
21
Turkcell Superonline ZXHN H267A V1.0 Modemde port yönlendirmesi yapamıyorum. Modem arayüzüne girip gerekli ayarları yapıyorum kaç defa denedim fakat herhangi bir açık port kontrol sitesinde kapalı gösteriyor hiç açılmıyor port. Bunun sebebi modemin dinamik ip olması olabilir mi? Port yönlendirme yapıp DuckDns kullanacaktım fakat port yönlenmediği için olmuyor. Eğer dinamik iplerde olmuyorsa önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,087
412
Turkcell Superonline ZXHN H267A V1.0 Modemde port yönlendirmesi yapamıyorum. Modem arayüzüne girip gerekli ayarları yapıyorum kaç defa denedim fakat herhangi bir açık port kontrol sitesinde kapalı gösteriyor hiç açılmıyor port. Bunun sebebi modemin dinamik ip olması olabilir mi? Port yönlendirme yapıp DuckDns kullanacaktım fakat port yönlenmediği için olmuyor. Eğer dinamik iplerde olmuyorsa önerebileceğiniz başka bir yöntem var mı?
bende dinamik ip ile açıyorum port belki seni cgn almıslardır

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,087
412
hocam modemin ip si google a what is my ip address yazınca çıkan ip mi oluyor? öyle ise ip adresim.net de aynısı çıkıyor
bak modemin wan kısmı varya arayüzde orda ip var bide what is my ip de ip var iki tarafında aynı ip olması gerek modeme 100 çakıyorlar wana internet sitesine bakınca ip ini 95 görüyork ve blok oluyor iki tarafta aynı bas sayıyla baslıyacak

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,087
412
ikisi farklı hocam
olmaz o zaman bendede var dinamik ip ve iki taraf aynı bende ve açıyorum sorunsuz o yüzden sen ya statik ip alarak blok kalkar kablonet firması olsan direk kalkar ama malum bazı gevsek müsteri hizmerlerindeki çalısanlar birazcık sinirlendiriyor cgn daha bilmyiorlar o ne diyorlar öyle kablonet aramıstım bayan kaldırmıstı beni bloktan

Çözüm

DarkEmir

Yeni üye
26 May 2024
50
21
olmaz o zaman bendede var dinamik ip ve iki taraf aynı bende ve açıyorum sorunsuz o yüzden sen ya statik ip alarak blok kalkar kablonet firması olsan direk kalkar ama malum bazı gevsek müsteri hizmerlerindeki çalısanlar birazcık sinirlendiriyor cgn daha bilmyiorlar o ne diyorlar öyle kablonet aramıstım bayan kaldırmıstı beni bloktan
tamam hocam teşekkürler yardımınız için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.