Programlama Bİlmeden Mobil Uygulama Yapın!

Induiduel

Yeni üye
29 Şub 2020
6
0
Merhaba Arkadaşlar

Bu benim ilk gönderim olacak...
Öncelikle şunu belirteyim, konumuzda bahsi geçen uygulama reklam olarak algılanmamalıdır.

Mobil programlama belki bazı kişiler için zor veya sistem gereksinimleri Android Studio'yu karşılamadığı için, kısa yoldan programlamaya başlamak istiyordur..

Hevesinizi alabileceğiniz ve Programlama Algoritmasını elde edebileceğiniz, kısaca işin mantığını kavrayabileceğiniz bir uygulama tanıtacağım.

Eminim stratch'i duymuşsunuzdur, mobil üzerinden mobil uygulama yapmak isterseniz ve programlama bilmiyorsanız, SKETCHWARE tam size göre.

Amacınız widget ve blockları sürükleyip bırakmak ve sonucunda ise UI ayrıca Kod dizilimi elde etmek.
Kullanımı oldukça basit ancak kısıtlı :/

XML editlenemiyor ve manifest erişimi yok....
AppCompat, Firebase, Admob, GoogleMaps gibi kütüphaneleri barındırıyor...
İçersinde küçük kodlar yazılabiliyor...

Sketchware kullanarak, Sohbet uygulamaları, Yedekleme veya not alma gibi uygulamalar yapılabilir, hatta gelişirseniz code editör dahii yapabilirsiniz.....

Ben kendimi zorlayarak oyun yapmaya çalıştım ancak pek ilerleyemedim görüntülerini isteyenlere atabilirim.:mutlu

Yardım ve Sorularınızı iletebilirsiniz, umarım beğenirsiniz....:))

example.png

Firebaseye veri gönderme....
WKvPOYrTtlEviDV8Vzc6CBk5EO6hvSgYvuTnd8mBGoMfsezETYhMeJV7BokrbiHIyBCX=w720-h310-rw

ve bana ait yarıda kalmış bir oyun....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Induiduel

Yeni üye
29 Şub 2020
6
0
Hayır, maalesef sadece yaptığın projeyi android studio ya aktarabilirsin ancak kütüphane yüklenemiyor :/

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.