Programlama Dili

Luncy

Yeni üye
23 Nis 2019
22
0
Program diline başlamak istiyorum anlatım şekilde ücretsiz kurs varmı yadi.sk falan farketmez hangi dillerin olduğuda farketmez HTML le başlama gereği duydum.

BAGAY

Katılımcı Üye
13 Tem 2014
652
0
127.0.0.1
Hocam ne üzerine programlama öğrenmek istiyorsanız ona göre bir yol belirleyin web mi ? gömülü sistemler mi ? ona göre youtube da bir sürü eğitim var izleyebilirsiniz baya yararlı.

Luncy

Yeni üye
23 Nis 2019
22
0
youtubedekiler pek yararlı gelmiyor bana, mesela html öğrenip diğer dillere yönelip bir saldırı yazmak, veya python, php dillerini öğrendikten sonra shell, script vs. Yazmak için

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Merhabalar, tavsiyem ilk olarak Udemy'den eğitim videolarını izleme başlayın. Ve videoları izlerken kenardan da sık sık pratik yaparsanız çok iyi olur. Ve tam olarak öğrenene kadar pes etmeyin. Sona kadar gidin. Youtube'dan da videolar izleyebilirsiniz. İyi Forumlar.

S1NYOR

Uzman üye
22 Haz 2015
1,827
20
Baltimore
Hocam html ile css in aynı olan yönü mü var yoksa ben mi bilmiyorum :D

Aynı yön diye birsey demedim web tabanlı yazılım için html ve css başlamasını tavsiye ederim daha sonra kendi karar verir asp mi php mi gidicegine

bende onun için kurs aradım anlatımlı şekil html buldum ama css bulamadım.

https://www.udemy.com/html-ve-css-ile-kurumsal-web-sitesi-yapm/learn/
https://www.udemy.com/web-yazlma-giris-html-css-javascript-temel-egitim/learn/v4/overview
Buyur

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
91
34
Gökyüzü
Bir allahın kulu da dememiş ki HTML bir yazılım dili değil.

Wikipedia :
"Hiper Metin İşaretleme Dili (İngilizce Hypertext Markup Language, ks. ... HTML, bir programlama dili olarak tanımlanamaz. Zira HTML kodlarıyla kendi başına çalışan bir program yazılamaz. Ancak bu dili yorumlayabilen programlar aracılığıyla çalışabilen programlar yazılabilir."

Ben programlama konusunda çok iyi değilim. Ancak python gerçekten de önerilesi bir dil. Genel bir algoritma mantığı için hangi dili öğrendiğinizin sanıyorum ki çok da önemi yok. Hatta algoritma kurmak için yazılım dili bilmeye de gerek yok. Nesneye yönelik bir dil tercih etmeye çalışın öğrenirken.

Bir yere kadar değişen tek şey yazılım dillerinin, yazılış şekilleri. Onda noktalı virgül var diğerinde print olayı farklı falan filan. Ama mantık hep aynı. Esas mesele siz hangi alanda çalışacaksınız? Güvenlik tarafında Python ve Java bahsi çok geçer örneğin. Elbette tartışmaya açık. Veya front end için çalışacaksanız PROGRAMLAMA DİLİ OLMASA DA HTML, CSS ve Javascript öğrenebilirsiniz. Falan filan... Ama önce programlama dili nedir, hangi dillerde hangi özellikler var, bu özellikler nedir, örnek aldığınız projeler githubta hangi dille yazılmış onlara göz atabilirsiniz.

Dediğim gibi ben yazılım konusunda ilerlemiş değilim. Daha iyi bilen varsa yorumlarımı düzeltebilir. Ancak sıfırdan başlayan birisi için doğru yorumlar olduğunu sanıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.