Programlamaya Başlangıç - Hangi Dil - Kitap Önerisi - ihan3t

ByXen

Kıdemli Üye
26 Mar 2016
3,052
0
Web Sitesi İsteyenler İçin

Html,Css,Js (JavaScript) İyidir Php De Eklenebilir.
Program Vs. Icin Visual basic baslangic için iyi diyorlar
C# C++ İle Devam Edebilir

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Web Sitesi İsteyenler İçin

Html,Css,Js (JavaScript) İyidir Php De Eklenebilir.
Program Vs. Icin Visual basic baslangic için iyi diyorlar
C# C++ İle Devam Edebilir

Ben şimdi paragraflarca yazdım, sen bu şekilde mi özetliyorsun...

Üzdün bak şimdi... Web sitesi isteyenler için web programlamaya başlangıç yazısı yazdım okuyabilirler. Frontend mi backend mi önce ona karar verilmeli.

Yani css pekte gerekli değil , hazır bir template kullanıp arka tarafta php , java , asp.net , django , nodejs vs vs alternatifler mevcut.

İkinci cümlene gelirsek, konu boyunca karşı çıktığım '' a dilinden başla b den devam et c yi ekle '' yorumu yapmışsın. Yanlış . Tek dil seçip bunda uzmanlaşılmalı sonra ihtiyaç halinda başka dile geçilebilir. Ama dilden ziyade başlangıçta yazılım tasarım prensipleri öğrenilmeli.

16 Ocak 2016
104
0
hocam bazı arkadaşlar c++ önemini yitiriyo felan diyo bu doğrumudur. ileride sıkıntı yaşarmıyım

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
hocam bazı arkadaşlar c++ önemini yitiriyo felan diyo bu doğrumudur. ileride sıkıntı yaşarmıyım

Oyun motorları, performans gerektiren her türlü uygulama, işletim sistemi driverlar hep c++ buralar hep cpp. Eskiden tarlaydı artık cpp.

İtimat etmeyin öyle diyenlere.

kenankel

Katılımcı Üye
26 Mar 2016
763
0
Hocam eline sağlık üşenmeden bu kadar emek ve tecrübeni bizlere aktarmışsın valla şapkam olsa çıkartır ayakta alkışlardım :) forumdaki ender insanlardansın . Seviliyorsunnnnnnn

ByXen

Kıdemli Üye
26 Mar 2016
3,052
0
Ben şimdi paragraflarca yazdım, sen bu şekilde mi özetliyorsun...

Üzdün bak şimdi... Web sitesi isteyenler için web programlamaya başlangıç yazısı yazdım okuyabilirler. Frontend mi backend mi önce ona karar verilmeli.

Yani css pekte gerekli değil , hazır bir template kullanıp arka tarafta php , java , asp.net , django , nodejs vs vs alternatifler mevcut.

İkinci cümlene gelirsek, konu boyunca karşı çıktığım '' a dilinden başla b den devam et c yi ekle '' yorumu yapmışsın. Yanlış . Tek dil seçip bunda uzmanlaşılmalı sonra ihtiyaç halinda başka dile geçilebilir. Ama dilden ziyade başlangıçta yazılım tasarım prensipleri öğrenilmeli.

Ben Kendi Fikri mi Belirttim ?

Emeğine Sağlık. Sadece Kendi Fikrimi Belirttim =)

FrankieTR

Katılımcı Üye
24 Nis 2016
895
0
TürkHackTeam
Ellerine Sağlık Hocam Baya Emek Vermişsin O Yazıları Yazmak İçin Kesin 20 Dk'nı Vermişsindir.
Emeğe Saygı Olarak Ve Anlatım Güzelliğine Ve İşe Yarar Olmasından Teşekkür Ederim :)

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Birçok kişinin tekrar tekrar aynı soruları sormasından dolayı, güncel.

Painful

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
4,912
15
22
NEW WORLD
Ben ilk olarak bir dilden başlamak istiyorum hedefim bilgisayar mühendisliği bunun için ilk olarak hangi dili önerirsiniz kitap felanda alacağım kitabınıda önerebilirsiniz. gerekli programlar vesayle.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Ben ilk olarak bir dilden başlamak istiyorum hedefim bilgisayar mühendisliği bunun için ilk olarak hangi dili önerirsiniz kitap felanda alacağım kitabınıda önerebilirsiniz. gerekli programlar vesayle.

Eğer konuyu okuduysan zaten hangi dili seçeceğine karar verebilirsin. Eğer konuyu okumadıysan, konuyu oku. Eğer okuduğun halde karar veremediysen, tekrar konuyu oku.

Eğer her şeye rağmen karar veremediysen, dillerin syntaxına bak, sevdiğin birisini seç.

codeW32

Katılımcı Üye
19 Ocak 2013
926
0
İstanbul
O kadar fazla ingilizce teknik terim kullanmışsınız ki anlaşılması zorlaşıyor. Zaten bu tür konuları hangi dilden başlayacağ ı bilmeyenler, yni başlayanlar okuyor. En azından machine learning IoT yerine nesnelerin inteneti diyebilirsiniz. Bunlar benim aklıma gelenler. Sizi yerdiğimi düşünmeyin. Okuyucu taraflı bakarak söylüyorum bunları

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.