Programlamaya Başlangıç - Hangi Dil - Kitap Önerisi - ihan3t

OttomanCracker

Katılımcı Üye
18 Tem 2016
800
0
Eline emeğine sağlık fakat benim hedefim web üzerinden olduğu için anlaşılması da kolay ve kullanışlı bir dil olduğu için python'la başlamak istiyorum sonrasında java ve sadece bunlara odaklanmak istiyorum mümkün müdür ?

NightBreather

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
591
0
oyun yapımı için hangisini önerirsin?

Oyun yapmak icin dilden ziyade oyun motoru kullanilir oyun motorlarinin cogu c++ ile yazilir.Buyuk sirketler gibi kendk motorunu gelistirmek masrafli ve zor bir istir baalangicta 2d motor vs uzerine yogublasip isin temellerini ogrenebilirsin 3d yapacak san unreal unity bir cok motor var

deragless

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
660
0
Bende Kod Öğrenmek İstiyorum Ama Kafam Karışık Olduğu İçin Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum Yardımcı Olacak Varsa Öm Beklerim

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
Bende Kod Öğrenmek İstiyorum Ama Kafam Karışık Olduğu İçin Nereden Başlayacağımı Bilmiyorum Yardımcı Olacak Varsa Öm Beklerim

Dostum bu konuyu okuduktan sonra hala karar veremiyorsan, konuyu ve içerisinde linklerini attığım diğer konuları tekrar oku.

1071malazgirt

Uzman üye
26 Haz 2015
1,781
8
Trafo
C öğrenmeye yeni başlayacak olanlar için Tevfik Kızılören'ın yazmış olduğu Her Yönüyle C isimli kitabı tavsiye edebilirim.

Son düzenleme:

MREA

Üye
12 Haz 2016
235
0
şuan 11. sınıfım ve bölümüm Elektrik -Elektronik bizde MikroC var entegre falan kodluyoruz buradan merak sardım ve araştırdım bilişim yazılım bana göre dedim fakat şimdiden birşeylere başlamam gerek üniversiteye gidince cahil kalmayayım hocam peki sadece bir dile mi yöneleyim bu önümdeki 2 sene için?

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
21
şuan 11. sınıfım ve bölümüm Elektrik -Elektronik bizde MikroC var entegre falan kodluyoruz buradan merak sardım ve araştırdım bilişim yazılım bana göre dedim fakat şimdiden birşeylere başlamam gerek üniversiteye gidince cahil kalmayayım hocam peki sadece bir dile mi yöneleyim bu önümdeki 2 sene için?

Evet dostum bir dil üzerine yoğunlaş kapsamlı bilgi edin. Sonra ihtiyacın olursa başka bir dil de öğrenirsin.

Diller birer tooldur fakat onların kullanımını öğrenmek programlama paradigmalarını öğrenmek önemlidir. Bunu bir kere kapınca hangi dili kullandığının pekte önemi olmuyor, benzer yaklaşımları kullanan diller benzer şekillerde çözümler sağlıyor zaten.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.