Proxy Checker Projesi

AwiR

Katılımcı Üye
4 Ocak 2020
503
211
qowunxf.png

Merhaba bugün size Yazılım Destek Kulübümüz adına yapmış olduğum Proxy Checker projemizi tanıtacağım.

Proje İsmi

DS Proxy Checker​

Proje Github Sayfası

Proje Hakkında

Projemizin amacı, elinizdeki proxy dosyasındaki proxyleri test ederek çalışanları bulmak.​

Proje Yapımcısı

Proje Resimleri ve Kullanımı

İlk etapta bizi bu şekilde bir ekran karşılıyor.
Öncelikle "Proje Dosyasını Aç" tuşuna basıyoruz.

kullanim1.png

Aşağıdaki resimdeki gibi, seçilen dosyadaki proxy adresleri "Proxy Listesi" olan kısma eklendi.
Bundan sonra sağ tarafta ayarlarımız mevcut, size önerim bilmiyorsanız olduğu gibi bırakmanız.

Hedef Site: Bu özellik hangi site üzerinde proxy adresinin test edileceğidir. (Google stabil çalışır genelde)
Hedef Site Protocol: Bu ise hedef sitenin kullandığı protocoldur. (HTTP daha çok sonuç verir genelde)
Zaman Aşım Süresi: Bir sitede ortalama test süresidir. 1000-5000ms arası zaman girilebilir. (En iyi sonuçlar 5000'de gözükür.)
Bekleme Süresi: Bu ise her işlemden sonra olacak bekleme süresini ifade eder.

kullanim2.png

Taramayı başlattıktan sonra sol alt köşede gözüken kısım: Denenen proxy adresini gösterir.
Kırmızı yanarsa bağlantı yoktur.
Yeşil yanarsa bağlantı vardır.

Sağ tarafta ise istatiksel veriler var.

kullanim3.png

Son olarak ise işlem bittiğinde ekrana "Tarama Tamamlandı." yazısı çıkıyor ve işlem tamamlanıyor.
"Çalışan Proxy Listesi" içinde çalışan proxy adreslerini görebilirsiniz.
Alttaki tuşlarla silebilir veya kaydedebilirsiniz.

proje-resim-4.png

Ɲémesis ve Coderx37 hocalarıma proje için teşekkürlerimi sunuyorum :D

Eline sağlık.

Kruvazör

Yazılım Ekibi Lideri
28 Mar 2020
1,722
2,535
Wrong Side Of Heaven
qowunxf.png

Merhaba bugün size Yazılım Destek Kulübümüz adına yapmış olduğum Proxy Checker projemizi tanıtacağım.

Proje İsmi

DS Proxy Checker​

Proje Github Sayfası

Proje Hakkında

Projemizin amacı, elinizdeki proxy dosyasındaki proxyleri test ederek çalışanları bulmak.​

Proje Yapımcısı

kullanim1.png

Aşağıdaki resimdeki gibi, seçilen dosyadaki proxy adresleri "Proxy Listesi" olan kısma eklendi.
Bundan sonra sağ tarafta ayarlarımız mevcut, size önerim bilmiyorsanız olduğu gibi bırakmanız.

Hedef Site: Bu özellik hangi site üzerinde proxy adresinin test edileceğidir. (Google stabil çalışır genelde)
Hedef Site Protocol: Bu ise hedef sitenin kullandığı protocoldur. (HTTP daha çok sonuç verir genelde)
Zaman Aşım Süresi: Bir sitede ortalama test süresidir. 1000-5000ms arası zaman girilebilir. (En iyi sonuçlar 5000'de gözükür.)

kullanim2.png

Taramayı başlattıktan sonra sol alt köşede gözüken kısım: Denenen proxy adresini gösterir.

kullanim3.png

Son olarak ise işlem bittiğinde ekrana "Tarama Tamamlandı." yazısı çıkıyor ve işlem tamamlanıyor.

proje-resim-4.png

eline sağlık :)

qowunxf.png

Proje İsmi

DS Proxy Checker​

Proje Github Sayfası

Proje Hakkında

Proje Yapımcısı

kullanim1.png

kullanim2.png

kullanim3.png

proje-resim-4.png

Eline Emeğine sağlık dostum

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,055
388
Ankara
Ya ben zamanında buna benzer bir şey yapmıştım, ama hidemyass.com gibi sitelerdeki proxy listelerini crawl etme de eklemiştim. Bir sonraki adım bu olabilir.

Ellerine sağlık.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,055
388
Ankara
Evet, öyle bir özellik güzel olabilir.

Usta bir programcıdan duyunca daha iyi oluyor :D sağ olun hocam
Lafımı geri aldım, hiç kolay değilmiş proxy listesi bulmak. Yahu beleş veren liste bulmak çok zorlaşmış. Eskiden basitti. Şimdi çok uğraştıracak gibi... Gördüğüm listeleri de check ettirdim, hepsi ölü...

Cidden ihtiyaç olan programmış, tekrar eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.