Pubg Mobile FPS Arttırma yöntemleri

Licht

Katılımcı Üye
7 Kas 2021
450
935
Layer7
Öncelikle Hepinize Merhabalar,

Pubg Mobile ile ilgili bir araştırma yaptığım zaman karşıma hep fps sorunu çekenler çıkıyor malum bu ekonomide hepimizin telefonları iyi değil ve düşük fps alıyor bunu yükseltmenin yollarını size söyleyeceğim

İlk Yöntem Config bunu hiçbir zaman önermem. 3. Parti bir yazılım olarak geçmiyor ancak genede oyunun dosyaları ile oynuyorsunuz fps config kullanırsanız herhangi bir ban yeme riskiniz çok düşüktür ama sekmeme gibi avantaj sağlayan configler kullanırsanız ban yemeniz kaçınılmazdır bu tür configleri önermem herhangi bir ban yeme durumunda bundan THT sorumlu değildir bu tamamen kendi seçiminizdir ben genede anlatacağım

Öncelikle oyunun dosyalarına girmek için bir programa ihtiyaç duyacaksınız bunun için en iyi program ZARCİHVER dir play storede var indirip kurabilirsiniz şimdi herhangi bir yerden fps config bulacaksınız ve indireceksiniz link vermiyorum çünkü herhangi bir ban durumunda beni suçlamayın diye tekrar tekrar dile getiriyorum config önermiyorum confiği indirdikten sonra dosyadan çıkartacaksınız ve orada Active.sav diye bir dosya olacak onu kopyalayıp oyun dosyasının içine yapıştıracaksınız detaylı videosunu zaten alta koyacağım ama bu configi her güncellemede yeni sürümünü bulup kurmanız gerekir

En yakın arkadaşımın videosu buradan yardım alabilirsiniz 👇
Buradan Ulaşabilirisiniz

TEKRAR SÖYLÜYORUM CONFİG KULLANMAYIN 3. PARTİ YAZILIM OLMAMASINA RAĞMEN BAN RİSKİ VAR

2.yöntemimiz ise telefonunuzu optimize etmek bu sadece oyunlarda değil diğer işlemlerinizdede telefonunuzun hızlanmasını sağlar bunun için boşta duran kullanmadığınız uygulamalarınızı silebilirsiniz telefonun depolama alanında yer açacağı için zorlanması azalıp fpsniz yükselecektir çoğu telefonda kendiliğinden optimize etme seçeneği vardır oradan optimize edebilirsiniz kolayca eğer sizde yoksa bunun için play storede appstorede uygulamalar var o uygulamalarda Telefonunuzu optimize edebilirsiniz ve oyunu açacağınız zaman arkada çalışan uygulamaları kapatınız buda fpsnizi yükseltecektir.

3. Yöntem ise Olabildiğince oyun içi konuşma seçeneğini kullanmaya çalışın discord gibi uygulamalardan konuştuğnuz zaman arkada extra bir işlem oluyo ve fps droplara sebep oluyor oyun içi konuşmaları kullanarak droplardan kurtulabilirsiniz

4. Yöntem ise format bu ne kadar zahmetli bir iş olsada fpsnizi uçuracak yöntemlerden biridir tüm verilerinizi yedekledikten sonra telefonunuza format atmanızı öneririm çünkü sildiğiniz uygulamaların ufak tefek kalıntıları olabiliyor ve bunları farketmek çok zor veya bir virüs tarzı birşey varsa ondanda kurtulmanızı sağlar format telefonunuzu rahatlatır ve fpsnizi uçurur

5. Yöntem ise telefonunuzu soğuk tutmaktır ısınmamasına dikkat edin telefonlara özel soğtucu fanlar var onlardan alabilirsiniz çok pahalı fiyatlarda değil ama onuda alamazsanız telefonunuzun daha geç ısınmasını sağlayabilirsiniz ekran parlaklığını kısarak daha geç ısındırabilirsiniz

6. Yöntem ise telefonunuzu performans moduna almak çoğu telefonda 3 mod bulunur

Güç tasarruf modu
Normal mod
Performans modu

Eğer telefonunuzda bu özellik varsa kesinlikle performans moduna çekmeniz gerekir çünkü bu mod tamamiyle oyunlar için tasarlanır ve çoğu telefonda bulunur eğer telefonunuzda güç tasarruf modu açıksa kesinlikle kapatmanız gerekir bu modun amacı şarjınız yavaş biter ancak fps düşüşü yaşarsınız o yüzden kesinlikle kapatmanız gerekir

7. Yöntem ise Telefonunuza root atmak bu yöntemide önermem çünkü telefonunuza root attığınız zaman garanti kapsamından çıkar yani önermem ama root attığınız zaman bir çok dosyaya erişim sağlarsınız ve aralarından gereksiz dosyaları bulup silerseniz telefonunuzun fpssi artabilir ama genede önermem çünkü herhangi bir sorun oluşursa telefonunuz garanti kapsamından çıkar ve size sıkıntı yaratır

8. Yöntem ise telefona farklı bir işletim sistemi kurmaktır andrioid adı altında birsürü android işletim sistemi var bunları telefona kurup böyle çok işlem harcamayan bi işletim sistemini telefona kurup kullanabilirsiniz ancak bunuda önermem çünkü bu işlemde telefonunuzu garanti kapsamından çıkartır

FARK ETTİM ÇOĞU İŞLEMİ ÖNERMİYORUM ÇÜNKÜ BAŞINIZA BİR İŞ GELSİN İSTEMİYORUM SADECE FPS ARTTIRACAK YÖNTEMLERİ ANLATTIM SEÇİP SEÇMEMEK SİZİN ELİNİZDE.

(DİP NOT : EVDE OLMADIĞIM İÇİN KONUYU TELEFONDAN YAZDIM BU YÜZDEN ÇOK KALİTELİ OLMADI KUSURA BAKMAYIN İYİ FORMLAR)

AimCraviTe

Üye
13 Ara 2015
231
46
Güzel bir paylaşım. Ayrıca şunları da eklemek isterim ki, telefonunuza custom ROM [ AOSP ] kurarak farklı kernel ile çok daha farklı performans alabilirsiniz. Ayrıca, telefonunuza root atarak FKM [ Franco Kernel Manager ] kullanarak CPU/GPU frekanslarını en yüksekte tutabilirsiniz. Ve Profil kısmında Dynamic yada PUBG seçerek o frekansları tekrardan her zaman yüksekte tutmasını sağlayabilirsiniz.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.