Yazılım | Programlama Python Anlamadığım Komut.

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,187
446
Arkadaşlar öncelikle selamlar;

Bi mesaj botu var kodları aşşağıda
(Benim değil.)

Şimdi hikayeyi baştan anlatayım bu kodu pythonu daha iyi anlamak ve öğrenmek için inceliyordum ve anlamadığım komut.
(anlayamadığım komut.)

arkadaşlar bu komut ne işe yarıyor bilen varmı.

Çözüm
Şimdi hikayeyi baştan anlatayım bu kodu pythonu daha iyi anlamak ve öğrenmek için inceliyordum ve anlamadığım komut.
Merhaba, dili öğrenmek için başka kodları incelemeniz güzel ancak öncelikle dili bir kaynaktan öğrenip bunu yapın.
Çünkü def bu işin temeli diyebileceğimiz bir şey olan fonksiyondur.
Bunu bilmeden başka kodları incelemeye başlamak pek de mantıklı bir hareket değil..

Def Kullanımı İçin Video

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,326
4,808
Merhaba, dili öğrenmek için başka kodları incelemeniz güzel ancak öncelikle dili bir kaynaktan öğrenip bunu yapın.
Bunu bilmeden başka kodları incelemeye başlamak pek de mantıklı bir hareket değil..

Def Kullanımı İçin Video

Çözüm

invisible blood

Uzman üye
15 Eyl 2023
1,187
446

Def Kullanımı İçin Video

Çok teşekkür ederim dikkate alacağıma emin olabilirsiniz. 👍

def: definition yani tanımlama burda da mesaj fonksiyonunu tanımlamış.
Çok teşekkür ederim hocam. 👍

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.