Yazılım | Programlama Python hakkında kafama takılan sorular

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Meraba arkadaşlar bir sorum olucaktı lütfen yardımcı olun kafam karışık..
-- PYTHON - -

Fullstack python olmak istiyorum yol haritasına ihtiyacım var sorularım aşşağıdadır şimdiden yazan arkadaşların klavyesine sağlık :)

1- Python ile konsol uygulaması geliştirerek para kazanabilirmiyim ("Ne tür programlar örnek verebilirseniz ufaktan.")

2- Python ile hacking uygulamaları yazmak istiyorum bunun için python %100 bilmek gerekiyor sanırım?

3- Python ile entegre edilebilen diller nelerdir?

4- Python ile oyun yapılabilirmi?

Cevaplarınızı esirgemeyin..

BufGix

Uzman üye
7 Ağu 2015
1,089
2
Phobos/Space

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Fullstack Python tam olarak nedir? İlk defa sizden duydum bunu. Python bir araçtır onu kullanmak size kalmış. Oyun yapabilir miyim, hacking araç yazabilir miyim, mobil uygulama yazabilir miyim gibi bir sürü sorular soruyorlar. Birisi de ben Python'da şunu yaparken zorlandım nasıl daha kolay yapabilirim diye sormuyor. Bir denedin mi arkadaş araştır bakalım mobil uygulama yapılıyor mu, performans ne durumda, Python daki frameworkün rakip frameworklerden avantaj olarak ne sağlıyor bunlara bak bakalım. Araştırmayıp üstün körü sorularının cevapları, seni hiçbir zaman tatmin etmeyecektir.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
1. Python ile uygulama yazan bir yazılım uzmanı olarak gayet güzel para kazanırsın. Şu anda işimin bir kısmı GNU Radio ile python'dan sinyal manipülasyonu yapmak. Maaşım gayet yüksek.

Ama konsol applikasyonu yaptın diye satın alacak birini bulacağını zannetmiyorum.

2. Hack aracı derken ne? Soketleri öğrendiğin anda DoS yaparsın, port scanner yaparsın, hatta adam gibi exploit bulduğun anda exploit tool yaparsın. Http request'leri öğrendiğin anda vulnerability bulup otomatik site kıran program bile yaparsın. Ama trojan yapmak için pek iyi bir seçim değil, windows Python'ın zirvesinde olduğu bir işletim sistemi değil ve kurbanların ezici bir çoğunlukla windows kullanacaklar.

3. ... herşey? Python bit kadar karışık bir işlem de olsa unmanaged dll call bile yapabiliyor. Neden entegre olamasın ki? Java sıkıntılı olacaktır o kadar. Jhyton filan var ama ben beğenmedim.

4. pywin32 sağolsun, GDI'a erişimin var. Tabii ki yaparsın. Ama en mükemmel tercih olur mu, onu bilemem. Neden C veya C# değil? İşini çok kolaylaştırırdı.

Edit: Fullstack? Python'da? Yani python'da veritabanları, sistemler, mobil çözümler, güvenlik, web... her haltı yapabilmek....

Üstad python fullstack olmak için tasarlanmış bir dil değildir. Hani framework çıkarırlar, onu da azıcık yapar, bunu da azıcık yapar ama, fullstack developer genelde her halt için en az bir dil bilir, gerektiğinde en uygun dili kullanır.

Son düzenleme:

SHARPY

Üye
15 Mar 2018
68
0
İstanbul
1. Python ile uygulama yazan bir yazılım uzmanı olarak gayet güzel para kazanırsın. Şu anda işimin bir kısmı GNU Radio ile python'dan sinyal manipülasyonu yapmak. Maaşım gayet yüksek.

Ama konsol applikasyonu yaptın diye satın alacak birini bulacağını zannetmiyorum.

2. Hack aracı derken ne? Soketleri öğrendiğin anda DoS yaparsın, port scanner yaparsın, hatta adam gibi exploit bulduğun anda exploit tool yaparsın. Http request'leri öğrendiğin anda vulnerability bulup otomatik site kıran program bile yaparsın. Ama trojan yapmak için pek iyi bir seçim değil, windows Python'ın zirvesinde olduğu bir işletim sistemi değil ve kurbanların ezici bir çoğunlukla windows kullanacaklar.

3. ... herşey? Python bit kadar karışık bir işlem de olsa unmanaged dll call bile yapabiliyor. Neden entegre olamasın ki? Java sıkıntılı olacaktır o kadar. Jhyton filan var ama ben beğenmedim.

4. pywin32 sağolsun, GDI'a erişimin var. Tabii ki yaparsın. Ama en mükemmel tercih olur mu, onu bilemem. Neden C veya C# değil? İşini çok kolaylaştırırdı.

Edit: Fullstack? Python'da? Yani python'da veritabanları, sistemler, mobil çözümler, güvenlik, web... her haltı yapabilmek....

Üstad python fullstack olmak için tasarlanmış bir dil değildir. Hani framework çıkarırlar, onu da azıcık yapar, bunu da azıcık yapar ama, fullstack developer genelde her halt için en az bir dil bilir, gerektiğinde en uygun dili kullanır.

Yine sıfır boş kelime adrese teslim harika bir cevap, harika bir anlatım. Soruyu ben sormamış olsam da teşekkür ederim hocam :)

Endofrin

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
253
2
Yupiter
1. Yapay zeka proqramlarina daha cok ihtiyac oldugu icin evet para kazana bilirsin , sonucta python da bir yapay zeka dillerinden.

2. Proqrami tam bilmene gerek yok yeterli kadar oyrene bilirsin dediklerini yapmak icin , mesela proqramin icinde bir kac komut ayni islemi yapiyorsa senin ayni isemi yapan butun komutlari oyrenmene gerek yok ama her biri farkli islemi goruyorsa her birini ayri ayri incelemelisin, gereksiz komutlari oyrenirsen hevesini kacirirsin sirf sana lazim olacak seyleri oyren , boyle yaparsan sende kendi proqramini yaza bilirsin :)

4.evet yapa bilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.