Python ile neler yapılabilir ?

14 Mar 2017
158
0
Web Sayfası Tarama İşlemleri:
Bu yapılan taramalar saf HTML erişimleri yaparak veri depolama amaçlıdır. Bir çok arama motoru Web tarama işlemleri için Python tercih ediyorlar bu arama motorlarından örnek vermemiz gerekirse kısaca Google Arama Motorunu örnek verebiliriz. Ayrıca kendinize yardımcı olmak için "BeautifulSoup" gibi bazı kütüphaneleride kullanabilirsiniz. Bu noktada web sayfası taraması için örnek sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. /makale/google-arama-google-results-sonuclarini-alma-266

Web Geliştirme
Web 'BROWSER' ortamında çalışan uygulamalar geliştirebilirsiniz size apache üzerinde MultiThread kullanım avantajı sağlayacaktır. En bilinen frameworkler Django, Flask, Web2py, Pylons, Zope2, Giotto, CubicWeb...

Veri Yapısı 'Data Structure' yada Klasik Algoritmalar
Python un en güzel ve en kullanışlı özelliklerinden biride 'Data Structure' yani Veri yapısı. Bu özelliği ile bir çok şekilde verilerimizi dallandırabiliriz. Bu yapılara örnek vermek gerekirse Red-Black Tree, SegmentTree, Trie, SuffixTree, IntervalTree vb.gibi yapıları örnek verebiliriz.

Plugin
Plugin geliştirmek yazmak güzel olduğu kadar yazılmışını bulmak ta çok kolaydır.

Kütüphane 'Library'
Varolan Kütüphaneleri oldukça geniştir. Ayrıca OAuth, FacebookGraph gibi büyük sitelerin API lerini kolayca kullanabilirsiniz. Yada kolayca siz geliştirebilir ve Python kullanıcıları için kolayca destek verebilirsiniz.

Veri Bilimi
Makine öğrenme ve yapay sinir ağı üzerindeki bazı bilgilere sahipseniz, kendi Python makine öğrenme kitaplığı oluşturmak için bazı algoritmalar uygulayabilirsiniz.

Ağ 'Network'
Kendi HTTP Web Server ve Yük Dengeleyinicinizi 'Load Balancing' yazabilirsiniz. SMTP, FTP, HTTP, gibi protokolleri uygulamak Python ile çok kolaydır.

Kriptoloji
RSA, RC4, DES vb gibi kütüphanelerle encrypt ve decrypt yapabilirsiniz. Ya da şifre kırma programları yazabilirsiniz.

OpenCV
Yüz tanıma gibi bir şeyi yazmak için "OpenCV Python" kütüphanelerini deneyebilirsiniz. OpenCv nedir
Oyun
AI algoritmalarını uygulayarak Tic-Tac-Toe gibi oyunlar yazabilir yada Manuel Kendi Oyun Botunuzu inşa edebilirsiniz.

MALUK37

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
625
0
Hatay&#10003
Dostum önemli olan bir tane programlama dili bilmen gerisi zaten zihninde inşa olur git Python öğren yada C# öğren aynı sadece zihin inşası önemli akış şeması algoritma oluşturmayı öğren gerisi rahat gelir ben C# dili öğreniyorum ve consoldan C# virüsleri yazıyorum ve ise de yarıyor

whoishe

Yeni üye
1 Ocak 2019
28
0
OpenCV
Yüz tanıma gibi bir şeyi yazmak için "OpenCV Python" kütüphanelerini deneyebilirsiniz. OpenCv nedir

Aslında ben olsam bunu pek önermezdim , çünkü opencv ile proje yapılabilir ama kaynak sıkıntısından pekte hoş olmaz onun yerine yolo darknet tarzı kullanılabilir hem kaliteli hem kaynak var hemde basit :tedirgin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.