Python Programlama Dili Nedir?

Luci01881

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
317
228
piheycpi
Python Programlama Dili Nedir?

Python, genel amaçlı bir programlama dilidir. 1991 yılında Guido van Rossum tarafından geliştirilmiştir. Python, açık kaynaklı ve ücretsiz bir programlama dilidir. Python, çok popüler bir programlama dilidir ve birçok alanda kullanılmaktadır.

Python, basit ve okunabilir bir söz dizimine sahiptir. Bu, Python'u öğrenmeyi kolaylaştırmaktadır. Python, güçlü bir programlama dilidir ve birçok farklı görevi yerine getirebilmektedir. Python, web geliştirme, masaüstü uygulamaları geliştirme, oyun geliştirme, veri analizi, makine öğrenimi ve yapay zeka gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Python, öğrenmesi kolay ve kullanımı kolay bir programlama dilidir. Python, birçok farklı alanda kullanılabilen güçlü bir programlama dilidir. Python, öğrenmek ve kullanmak için harika bir programlama dilidir.

Python'un Özellikleri

Python'un bazı özellikleri şunlardır:

• Basit ve okunabilir bir söz dizimi
  • Güçlü bir programlama dili
  • Çok farklı alanlarda kullanılabilen
  • Öğrenmesi ve kullanımı kolay
  • Açık kaynaklı ve ücretsiz
Python'un Kullanım Alanları

Python, birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Bazı yaygın kullanım alanları şunlardır:

• Web geliştirme
  • Masaüstü uygulamaları geliştirme
  • Oyun geliştirme
  • Veri analizi
  • Makine öğrenimi
  • Yapay zeka
Python'u Öğrenmek

Python, öğrenmesi kolay bir programlama dilidir. Python'u öğrenmek için birçok farklı kaynak mevcuttur. Bazı yaygın kaynaklar şunlardır:

• Kitaplar
  • Dersler
  • Online kurslar
  • Forumlar
  • Topluluklar
Python, öğrenmek ve kullanmak için harika bir programlama dilidir. Python'u öğrenmeye başlamak için bugün bir adım atın!

TurkGokay

Uzman üye
4 Ara 2022
1,022
544
Kemalizm
Eline sağlık, güzel bir konu olmuş. Cidden yazılıma ilk başlayanlar için en uygun dil olduğunu düşünüyorum. Şahsen ben ilk python ile başladım. Tekrardan ellerinze sağlık.

Luci01881

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
317
228
piheycpi
Eline sağlık, güzel bir konu olmuş. Cidden yazılıma ilk başlayanlar için en uygun dil olduğunu düşünüyorum. Şahsen ben ilk python ile başladım. Tekrardan ellerinze sağlık.
Sağ olasın hocam bende python ile başladım kavraması kolay bir dil olduğu ve çok amaçlı olduğu için önerilir hayırlı günler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.