Python'da verilen ödev

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
904
137
Merhaba. Python eğitimi alıyorum hocadan özel eğitim olarak ama kafamı karıştıran birşey var. Şimdi hoca önce video gönderiyor izliyorum ve daha sonra ödev veriyor. Ödevde şöyle yazıyor. 1'den 200'e kadar olan rakamları ekranda gösterin. Tamam güzel ama şimdi bu zamana kadar geçirilen derslerle yapmam gerekiyor. Siz olsanız nasıl yapardınız. Neredeyse 8 saat oldu bilgisayar başındayım ve takıldığım nokta bu oldu. Çok kolay gibi gözüküyor ama bunu bu fonksiyonlar ve geçilen aşağıdaki dersler ile yapmam gerekiyor.

list, dict, operators, if conditions, functions

Nakzos

Yeni üye
12 Kas 2019
16
6
Merhaba. Python eğitimi alıyorum hocadan özel eğitim olarak ama kafamı karıştıran birşey var. Şimdi hoca önce video gönderiyor izliyorum ve daha sonra ödev veriyor. Ödevde şöyle yazıyor. 1'den 200'e kadar olan rakamları ekranda gösterin. Tamam güzel ama şimdi bu zamana kadar geçirilen derslerle yapmam gerekiyor. Siz olsanız nasıl yapardınız. Neredeyse 8 saat oldu bilgisayar başındayım ve takıldığım nokta bu oldu. Çok kolay gibi gözüküyor ama bunu bu fonksiyonlar ve geçilen aşağıdaki dersler ile yapmam gerekiyor.

list, dict, operators, if conditions, functions
for döngüsü varr fakat hocanız gösterilen yöntemlerin dışına çıkmamanı söylüyorsa 1-200 arası sayıları chatgpt ye print fonksiyonu ile yazdırabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.