Python'u Öğrenmek isteyenler ,Çok şey kaçıracak 5 TEMEL HARİKA ADIM !

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
400
241
25
MEDUSA

GCZS6c.png

h2q9r9i.png

GCZS6c.png

Hayatınız Boyunca tek bir satır kod yazmamış olsanız bile , Python öğrenmek,en iyi seçenek olabilir.
Dünyada en yaygın popüler bir dil haline gelmiştir,kişiye göre değişim gösteren basit bir sentaks(söz dizimi) çoğu ingilizce ve üst düzey bir dildir.
Demek istediğim şu ki
yeni başlayanlar için Mükemmel,ŞİMDİ bu sınırlı kullanımı olduğu anlamına mı geliyor ? tabiki de (HAYIR) .
Açık konuşmak gerekirse dünyada ki en yaygın en fonksiyonlu programlama dilidir.
Back-end web geliştirmeden,Bilimsel analiz Programlamaya,Yapay zeka makineye kadar her durumda kullanılır.
Python'u bu kadar talep olmasının en önemli durumlarından birisi de ,çoğu programcı belirli bir dil gerektirmeyen bir şey yapmak zorunda kaldıklarında Python'a ihtiyaç duyar.

a4dzq9l.png

Yeni Başlayanlar için ADIM ADIM Ayrıntılı ve Bir o kadar da Harika! Bilgiler Hazırladım
Son aşamaya kadar gelenler,Kendiniz için büyük adımlar atıyor olacaksınız, çünkü

''Hayat, çalışanlar için ve çalışmayanlar için farklı akar ''

p7e9x2s.png

GCZS6c.png

1*--"Bir Dilin Temelini ve Nerelerde Kullanıldığını öğren"-*1

GCZS6c.png

Bir dil hakkında bilgi edinmek ve nasıl kullanıldığını anlamak programlama yolcuğunuzun en iyi yoludur.

Genel olarak hiç bir bilginiz olmasa bile Python hakkında biraz araştırma yapmak gerçekten Ufkunuzu açacaktır.
Kodlamanın heryerde olduğunu fark etmenizi sağlayacaktır, yazılım,''Modern dünyayı döndüren itici bir güçtür sonuçta''

mut09op.png

GCZS6c.png

2*--"Kaynaklara Göz At"-*2

GCZS6c.png

Mükemmel!, Python hakkında temel bilgileri edindik şimdi bir kod düzenleyici indirelim her ne kadar not defterlerinden

ve online sitelerden yapılıyor olsalarda ,bir kod düzenleyicinin vericeği etki tepki başka olucaktır.
Örnek olarak
Atom.io'u indirebilirsiniz.

"IDE" yazılımcıların kolay bır şekilde uygulama kodlaya bilmesi için tasarlanmış bir araç olup ,Visual Studio gibi (platform düzenleme,paket yöneticisi,otomatik tamamlama gibi bir çok özelliği vardır) .

1->Referans Rehberleri:
"Bir şeyin en iyi yolunu öğrenmeye çalışıyorsanız,o da yüksek kaliteli rehberlerdir".

Kariyeriniz boyunca önemli araçlarınız olucaktır.
Bu da Onlardan biri ""The Python Language Reference — Python 2.7.18 documentation"" kodlama sürecinizi oldukca hızlandırabilir.Dillerin Gizemini çözmek ve fikirlerini öğrenmek için Youtube'a göz atın.

2->Online Forumlar:
Genelde anlayamadığınız bütün bir kod ile karşılaşırsak online forumlar çok yardımcı olur.
Programlama dili öğrenmenin
en yaygın metodu
ise forumlardır.

3->Yapı Unsurları:
Söz konusu Python olduğu zaman yapı çerçevesi web geliştirme üzerine yoğunlaşır.Web uygulamalarınızı daha hızlı geliştirmenize,
var olan kodunuzu en iyi yöntemlerle kullandığınıza işinize odaklanabilmeniz için daha fazla vakit harcamanıza yardımcı olabilir.

En yaygın Python yapı çerçeveleri şunlardır;
>>
Djongo : Full-stack web geliştirme yapı çerçevesi, kütüphaneye ihtiyaç kalmadan, ihtiyaç duyduğunuz herşeyi ulaşabilmeyi amaçlar.
>>Flask : Boyut olarak biraz daha küçük ,web sayfası için yüksek kalitede bir uygulama olması için tasarlanmıştır
>>Pyramid: Django'nun benzeridir, tek farkı basitleştirilmiş olması, her boyuttaki uygulamalara uyumlu, buda onu geliştiriciler arasında ne popüler hale getirmiştir .

DİP NOT:
Bunlar sadece tanınmış yapı çerçevesidir , bu dili öğrenirken bu yapı unsurlarının en ince ayrıntısana kadar öğrenmek zorunda değilsiniz.
bunun yerine onlara
aşina olun ne için kullanıldığını bilin, özelliklerini anlayın yeterli.

9vxgzyz.png

GCZS6c.png

3*--"Kendi Projelerin ile Başla"-*3

GCZS6c.png

Efsanelere Göre python öğrenmenin en iyi yolu kendi projeniz ile başlamanızdır. Şaka şaka , gerçekten de öyle efsane felan değil .
bu noktada yapılacak en dogru sey kodlama
becerelerinizi alıştırma ya tabi tutmaktır. kendi programlarınızı yazmak kolay bir şey,
geleceğin en iyi yazılımını yapma konuusunda
kendınızı kasmayın.
ilk projenize başlarken şu adımların sizi izlemesıne izin verin.

>>>basit programlar için beyin fırtınası yapın,bunları bir kenara yazın ve size ilginç gelenleri seçin
>>>Programınız kodlamaya başlayın, yazarken test etmeyi unutmayın,hatalar büyük hale gelmeden adım adım devam et.
>>>En önemlisi,en sonda projenizi gözden geçirin ,neyi ne içni yaptığınızı belirten yazıları unutmayın.
Projenizi bir forum'a koyun ve insanların eleştirmesini isteyin.

qb4tc0b.png

GCZS6c.png

4*--"Hata kodlarını anladığından emin ol"-*4

GCZS6c.png

Öğrenirken en sık rastlanan hata kodlarını öğrenmeyı ihmal etmeyin .

öğrenmenin en iyi yollarından biri de hata kodlarını anlamaktır.Belirli bir hatanın nasıl düzelteceğiniz bilmiyorsanız
kendi kodunuzla sorun giderme işlemlerinide yapmayı da bilmiyorsunuzudr .en sık rastlanan python hata kodları
"" ""

cm7wjuk.png

GCZS6c.png

5*--"Her Gün Kendi Sınırlarını Geçmeye Çalış"-*5

GCZS6c.png

>>>Kod Hack'le<<<
GitHub'a gir,orada açık kaynaklı ilginç görünen kodları indir.
Yavaş ve emin adımlarla kendi projeni aç ve başla.
bütün
sentaksı anladığından emin ol. hatta gerekirse not bile al !.

>>>Yardım et<<<
Evet, yanlış duymadın yardım, birine yardım etmek bir çok alanda sana katkı sağlar bu da onlardan biri.
koduyla ilgili yardım isteyen birini
bul araştır ve çözmeye çalış .

>>>Pratik Yap<<<
Kodlama alıştırmalarını çöz , belirli sitelerde birden fazla web siteler bulunuyor .
çoğu zaman size
görev
verip sizden isteneni yapmanızı isteyecektir.

43n30ka.png
dz9v3zm.png
rsxbfxu.png

BEĞENME UNUTMAYINIZ

Son düzenleme:

who.rdl

Katılımcı Üye
17 Nis 2022
449
263
@MuammerCan Kader ortağım.

GCZS6c.png

h2q9r9i.png

GCZS6c.png

Hayatınız Boyunca tek bir satır kod yazmamış olsanız bile , Python öğrenmek,en iyi seçenek olabilir.
Dünyada en yaygın popüler bir dil haline gelmiştir,kişiye göre değişim gösteren basit bir sentaks(söz dizimi) çoğu ingilizce ve üst düzey bir dildir.
Demek istediğim şu ki
yeni başlayanlar için Mükemmel,ŞİMDİ bu sınırlı kullanımı olduğu anlamına mı geliyor ? tabiki de (HAYIR) .
Açık konuşmak gerekirse dünyada ki en yaygın en fonksiyonlu programlama dilidir.
Back-end web geliştirmeden,Bilimsel analiz Programlamaya,Yapay zeka makineye kadar her durumda kullanılır.
Python'u bu kadar talep olmasının en önemli durumlarından birisi de ,çoğu programcı belirli bir dil gerektirmeyen bir şey yapmak zorunda kaldıklarında Python'a ihtiyaç duyar.

a4dzq9l.png

Yeni Başlayanlar için ADIM ADIM Ayrıntılı ve Bir o kadar da Harika! Bilgiler Hazırladım
Son aşamaya kadar gelenler,Kendiniz için büyük adımlar atıyor olacaksınız, çünkü

''Hayat, çalışanlar için ve çalışmayanlar için farklı akar ''

p7e9x2s.png

GCZS6c.png

1*--"Bir Dilin Temelini ve Nerelerde Kullanıldığını öğren"-*1

GCZS6c.png

Bir dil hakkında bilgi edinmek ve nasıl kullanıldığını anlamak programlama yolcuğunuzun en iyi yoludur.

Genel olarak hiç bir bilginiz olmasa bile Python hakkında biraz araştırma yapmak gerçekten Ufkunuzu açacaktır.
Kodlamanın heryerde olduğunu fark etmenizi sağlayacaktır, yazılım,''Modern dünyayı döndüren itici bir güçtür sonuçta''

mut09op.png

GCZS6c.png

2*--"Kaynaklara Göz At"-*2

GCZS6c.png

Mükemmel!, Python hakkında temel bilgileri edindik şimdi bir kod düzenleyici indirelim her ne kadar not defterlerinden

ve online sitelerden yapılıyor olsalarda ,bir kod düzenleyicinin vericeği etki tepki başka olucaktır.
Örnek olarak
Atom.io'u indirebilirsiniz.

"IDE" yazılımcıların kolay bır şekilde uygulama kodlaya bilmesi için tasarlanmış bir araç olup ,Visual Studio gibi (platform düzenleme,paket yöneticisi,otomatik tamamlama gibi bir çok özelliği vardır) .

1->Referans Rehberleri:
"Bir şeyin en iyi yolunu öğrenmeye çalışıyorsanız,o da yüksek kaliteli rehberlerdir".

Kariyeriniz boyunca önemli araçlarınız olucaktır.
Bu da Onlardan biri ""The Python Language Reference — Python 2.7.18 documentation"" kodlama sürecinizi oldukca hızlandırabilir.Dillerin Gizemini çözmek ve fikirlerini öğrenmek için Youtube'a göz atın.

2->Online Forumlar:
Genelde anlayamadığınız bütün bir kod ile karşılaşırsak online forumlar çok yardımcı olur.
Programlama dili öğrenmenin
en yaygın metodu
ise forumlardır.

3->Yapı Unsurları:
Söz konusu Python olduğu zaman yapı çerçevesi web geliştirme üzerine yoğunlaşır.Web uygulamalarınızı daha hızlı geliştirmenize,
var olan kodunuzu en iyi yöntemlerle kullandığınıza işinize odaklanabilmeniz için daha fazla vakit harcamanıza yardımcı olabilir.

En yaygın Python yapı çerçeveleri şunlardır;
>>
Djongo : Full-stack web geliştirme yapı çerçevesi, kütüphaneye ihtiyaç kalmadan, ihtiyaç duyduğunuz herşeyi ulaşabilmeyi amaçlar.
>>Flask : Boyut olarak biraz daha küçük ,web sayfası için yüksek kalitede bir uygulama olması için tasarlanmıştır
>>Pyramid: Django'nun benzeridir, tek farkı basitleştirilmiş olması, her boyuttaki uygulamalara uyumlu, buda onu geliştiriciler arasında ne popüler hale getirmiştir .

DİP NOT:
Bunlar sadece tanınmış yapı çerçevesidir , bu dili öğrenirken bu yapı unsurlarının en ince ayrıntısana kadar öğrenmek zorunda değilsiniz.
bunun yerine onlara
aşina olun ne için kullanıldığını bilin, özelliklerini anlayın yeterli.

9vxgzyz.png

GCZS6c.png

3*--"Kendi Projelerin ile Başla"-*3

GCZS6c.png

Efsanelere Göre python öğrenmenin en iyi yolu kendi projeniz ile başlamanızdır. Şaka şaka , gerçekten de öyle efsane felan değil .
bu noktada yapılacak en dogru sey kodlama
becerelerinizi alıştırma ya tabi tutmaktır. kendi programlarınızı yazmak kolay bir şey,
geleceğin en iyi yazılımını yapma konuusunda
kendınızı kasmayın.
ilk projenize başlarken şu adımların sizi izlemesıne izin verin.

>>>basit programlar için beyin fırtınası yapın,bunları bir kenara yazın ve size ilginç gelenleri seçin
>>>Programınız kodlamaya başlayın, yazarken test etmeyi unutmayın,hatalar büyük hale gelmeden adım adım devam et.
>>>En önemlisi,en sonda projenizi gözden geçirin ,neyi ne içni yaptığınızı belirten yazıları unutmayın.
Projenizi bir forum'a koyun ve insanların eleştirmesini isteyin.

qb4tc0b.png

GCZS6c.png

4*--"Hata kodlarını anladığından emin ol"-*4

GCZS6c.png

Öğrenirken en sık rastlanan hata kodlarını öğrenmeyı ihmal etmeyin .

öğrenmenin en iyi yollarından biri de hata kodlarını anlamaktır.Belirli bir hatanın nasıl düzelteceğiniz bilmiyorsanız
kendi kodunuzla sorun giderme işlemlerinide yapmayı da bilmiyorsunuzudr .en sık rastlanan python hata kodları
"" ""

cm7wjuk.png

GCZS6c.png

5*--"Her Gün Kendi Sınırlarını Geçmeye Çalış"-*5

GCZS6c.png

>>>Kod Hack'le<<<
GitHub'a gir,orada açık kaynaklı ilginç görünen kodları indir.
Yavaş ve emin adımlarla kendi projeni aç ve başla.
bütün
sentaksı anladığından emin ol. hatta gerekirse not bile al !.

>>>Yardım et<<<
Evet, yanlış duymadın yardım, birine yardım etmek bir çok alanda sana katkı sağlar bu da onlardan biri.
koduyla ilgili yardım isteyen birini
bul araştır ve çözmeye çalış .

>>>Pratik Yap<<<
Kodlama alıştırmalarını çöz , belirli sitelerde birden fazla web siteler bulunuyor .
çoğu zaman size
görev
verip sizden isteneni yapmanızı isteyecektir.

43n30ka.png
dz9v3zm.png
rsxbfxu.png

BEĞENME UNUTMAYINIZ
Harika bir konu olmuş ellerinize sağlık :)

SkyRest

Katılımcı Üye
15 May 2016
400
241
25
MEDUSA

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.