Ram

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
28 Ağu 2008
119
0
Bilgisayarımda şu an 512 mb 667 mh marka ram var ben ikinci bir ram aldım 1gb 667 mh kasaya taktım diğerinin yanına ama bilgisayar açılmadı sizce sorun ne olabilir?

Anakartım Asus

28 Ağu 2008
119
0
iyi de nasıl sağlamıyor olabilir herşeyi aynı bir tek markaları arklı ama onu da araştırdım marka farketmez diyorlardı

yalnız benim aklıma bir şey takıldı: yeni aldığım ramin yüksekliği şuanda bende olan ramin yüksekliğinin yarısı bunlar niye farklı acaba?

dr_uglybull

Katılımcı Üye
1 Tem 2007
315
6
istanbul
Ram uyuşmazlıklarıyla ilgili konu tarafımdan verildi.Tekrar hatırlatmak babında

DDR 1 ve DDR2 arasındaki farklar:

- Öncelikle DDR1 ramler efektif hız olarak genelde 266 MHz, 333 MHz ve 400 MHz (extreme ramleri katmıyorum ) DDR2 ramler ise 400 MHz, 533 MHz, 667 ve 800Mhz hızlarında bulunurlar

- DDR2 ram'lerin güç tüketimleri DDR1 göre daha AZDIR!

- DDR1 ramler 2.5V ile çalışırken DDR 2 ramler için 1.8V yeterlidir!

- DDR1 ramler 184 adet pine sahipken, DDR2 ramler 240 adet pine sahipdir!

- DDR1 ramlerde en düşük CL (Cas Latency) değeri 2 ( hatta 1.5) iken en yükse değer 3'dür fakat DDR2'ler için en düşük değer 3 en yüksek değer ise 5'dir

DDR standar olarak maksimum 200mhz fsb ile 400mhz çalışmak üzere üretildi daha yüksek frekansa çıkan modelleride vardır ama bunların üretim maliyetleri pahalıdır ddr ramın en büyük avantajı düşük bellek zamanlamaları ile kullanıla bilmesidir böylece yüksek freaknsta çalışan ddr2 modellerine yetişebilir hatta fark atar ama
DDR2 ise artık amd nin de yeni socket değişiminde kullanacağı gibi artık ddr frekansının iki katına çıkmak üzere hatta çıktı ddr2 800mhz gibi bir değerde zamanlamaları en az 4-4-4-12(son 12 rakamı daha düşebilir) olmak üzere ddr ı geride bırakmaktadır yani gelecekte ddr2 kullanımı artacak hatta ddr3 e bile geçiş olacaktır yani şimdilik fark az gibi görünsede yüksek frekans a karşı az enerji tüketen ddr2 artık yaygınlaşmaya başlıyacak ve ddr sadece ucucz sistemler için kullanılacak...

DDR VE DDR2 iki RAM ı aynı anakartta yan yana çalıştıramazsın makinanan boyuna restart yer hatta açılmayabilirdi.Yukarda kıyaslamaları mevcut pin sayısı,hızları, voltajı kıyasla farkı görürsün...

28 Ağu 2008
119
0
rami yeniden denedim her iki slotta da 512likle beraber açılmadı bilgisayar yine evet büyük ihtimal ramlar uyuşmuyor rami değiştiricem o zaman

cevaplarınız için teşekkürlera

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.