Robin Hoodluk yapmalımıyım

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
arkadaşlar iş yerinde yemeği kartlarara kontur yükleyerek yiyoruz. geçen günde ms17_010 açığı ile yemek isteminin bulunduğu win7 pc ye sızdım mysql tabanlıymış. kullanıcı verilerini çektim ve navicatle eriştim bilgilere. herşey elimde ? sizce ne yapmalıyım ? robin hood olmalımıyım?

jazzirti

Yeni üye
18 Eki 2009
12
1
Robin Hood olmuyorsun sanırım tam olarak. Yemek ücreti normal ise ve bu emeğin karşılığı hakediliyorsa böyle şeyler yapmak hoş olmaz.

Her emeğin karşılığı vardır.

Ayrıca işinden olma tehlikesi ve suç teşkil etmesi konularını da göze almanı öneririm.

seçim senin.

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
Robin Hood olmuyorsun sanırım tam olarak. Yemek ücreti normal ise ve bu emeğin karşılığı hakediliyorsa böyle şeyler yapmak hoş olmaz.

Her emeğin karşılığı vardır.

Ayrıca işinden olma tehlikesi ve suç teşkil etmesi konularını da göze almanı öneririm.

seçim senin.

yemekler berbat yakalanma söz konusu olmaz. dengeyi bozmuyorum müdüre kafadan kontur yüklüyorlar iscilere 1 kontur 5 tl diğer çalışanlara 2 tl hoş bir durum değil.

20 Ağu 2016
163
0
yemekler berbat yakalanma söz konusu olmaz. dengeyi bozmuyorum müdüre kafadan kontur yüklüyorlar iscilere 1 kontur 5 tl diğer çalışanlara 2 tl hoş bir durum değil.

Yakalanma söz konusu olmaz diyip detayları ile olayı burda anlatmanız ayrı bir ironi. :) Bana sorarsanız "robin hood"luk yapmayın derim. Herkes kendi adaletini sağlamaya çalışırsa halimiz nice olur...

jazzirti

Yeni üye
18 Eki 2009
12
1
Şahsen ben böyle bir riske girmezdim.

Ben olsaydım;

"Açığınız budur, bundan pek rahat yararlanılabilinir. Lakin böyle bir şey yerine ben diğer arkadaşlarım adına da yemek durumunda şikayetçi olduğumu size bildirmek isterim. Yemekler kötü ve fiyat dengesizliği mevcut. Gözden geçirirseniz çok iyi olur adaletli olmasıdır isteğimiz" derdim., çıkardım.

Preperty

Yeni üye
1 Tem 2018
22
0
36
machine\\msd
gerçekten ne diyeceğimi tam anlamıyla kestiremiyorum
sanırım yolumu tam seçmediğimden kaynaklı olsa gerek
ancak
hiç bir zaman sade ve savunmada kalan karaktere sahip olmadığımdan
olayı sadece boncuklar dağıtarak gidip açıklarını söyleyerek falan asla yapmazdım
kesinlikle birden bire de dağıtmazdım
mümkün olduğunca anlamamalarını sağlayarak her ay bir kişiye sessizden fazladan gönderirdim
suçsa suç
ama hak edeni haklamak gerek diyenlerin yolunu doğru buluyorum

karazafer_

Kıdemli Üye
11 Ağu 2009
2,267
4
System32
gerçekten ne diyeceğimi tam anlamıyla kestiremiyorum
sanırım yolumu tam seçmediğimden kaynaklı olsa gerek
ancak
hiç bir zaman sade ve savunmada kalan karaktere sahip olmadığımdan
olayı sadece boncuklar dağıtarak gidip açıklarını söyleyerek falan asla yapmazdım
kesinlikle birden bire de dağıtmazdım
mümkün olduğunca anlamamalarını sağlayarak her ay bir kişiye sessizden fazladan gönderirdim
suçsa suç
ama hak edeni haklamak gerek diyenlerin yolunu doğru buluyorum

bende öyle yapıyorum zaten

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.