Root Atmakta Sorun Yaşayan Gelsin.

yusaozdemir

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
402
0
Konya
Root-Rom Atmakta Sorun Yaşayan Gelsin.

Arkadaşlar bildiğiniz çoğu hack ve hile programını android cihazımızda kullanmak için root atmamız gerekmektedir.
Bu yazımda elimden geldiğince size yardımcı olacağım.

Şimdi root atmanin dez avantajları ve çözümü.

1-Telefon Garanti dışı kalır

2-Telefonun İçindeki Androidi silebilirsiniz.

3-Casus program kurarsanız hesaplarınız çalınabilir.

4-İp ve mac Adreslerinizle biri oynayıp olumsuz olayları sizin üstünüze atabilir.

Root atmak istediğinizin cihazın Marka Model ve android sürümünü yorum atarsanız kısa süre içinde yardımcı olacağım.

Bir Teşekkür ü çok görmeyin.

Oluşabilecek bütün sorunlardan dolayı siz sorumlusunuz.

Son düzenleme:

dj-karakabus

Katılımcı Üye
3 Eki 2009
307
1
Kardesim guzel anlatmissinda bunlarinda cozumu vardir
Rom denilen bisey var bence iyi arastirma yaparsan..
Daha faydali olur.

murat3223

Üye
4 Nis 2013
210
0
Kardeşim Lenovo a7 tabletime root atıp rom yüklemek istiyorum şimdi tablet sim kartlı telefon özelliği çılabiliyor rom atarak ancak ben siste güncellemesi yaparken andrissysem.iu durdu dedi ve masaüstü yok ve tableti kapatınca otomatik açılıyor kapatamıyorum tablet bozuldu bu arada sistem güncelleesi yapmdan önce kngroot ile rootlamıitım ama iyice kötü oldu yardımcı ol

yusaozdemir

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
402
0
Konya
Kardeşim Lenovo a7 tabletime root atıp rom yüklemek istiyorum şimdi tablet sim kartlı telefon özelliği çılabiliyor rom atarak ancak ben siste güncellemesi yaparken andrissysem.iu durdu dedi ve masaüstü yok ve tableti kapatınca otomatik açılıyor kapatamıyorum tablet bozuldu bu arada sistem güncelleesi yapmdan önce kngroot ile rootlamıitım ama iyice kötü oldu yardımcı ol

Merhaba; bu sorununu çözmek için yapman gereken şey cihazının stock rom(orjinal hali) unu bulman lazım bulduktan sonra yapman gereken şey bunu cihazına yüklemek
bu işlem için iki yol öneriyorum
1 cihazın ayarlar geliştirici bölümünden usb hata ayıklamasını aç pc ye usb ile bağla tanınmayan cihaz derse internetten mt65xx sürücülerini indir kur ve sp flash tool propgramı ile stock romu seç ve yükle eğer başka rom kurmak istersen onu indirip yine sp flaşh tool ile yükleyebilirsin.

2 cihaza twrp yüklemek öncelikle twrp bir recovery modudur bu modu twrp nin gendi sitesinden senin cihazına uygun olanı indirip sp flaşh tool yada metin belgesine gerekli komutları yazıp .bat şekline dönüştürüp yapabilirsin. sonra cihazın hafızasına yüklemek istediğin romu at. twrp yükledikten sonra cihazın recovery moduna gir (her cihazınki farklı yerden açıldığı için netten araştır) daha sonra ınstall den romu seç aşşadaki oku sağa çek. işlem tamam.

Hayırlı olsun.

SQHacker

Yeni üye
13 Şub 2016
2
0
İZMİR
SONY XPERİA M4 AQUA telefonum var ve dn dosalarda gezerken anonimous diye bir dosya gördüm ve ön kameram hata veriyor acaba dosyadan olabilirmi

NOVA1

Yeni üye
13 Şub 2016
3
0
General Mobile 4G Marshmallow

Bunun için marshmallow root mevcut mudur acaba :RpS_unsure:

MicroMouse

Yeni üye
31 Ocak 2016
16
0
24
Gaziantep
LG L90 cihazım var kardeşim DP Tools ile atmak istiyorum fakat framework 4.5 istiyor sistemim XP o da en son 4.0 destekliyor olmuyor. KingoRoot yükledim ama o da sadece kendi kendine kabul ediyor rootlu olduğunu diğer uygulamalar root yok diyor :D bi yardımcı ol sana zahmet.

yusaozdemir

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
402
0
Konya
LG L90 cihazım var kardeşim DP Tools ile atmak istiyorum fakat framework 4.5 istiyor sistemim XP o da en son 4.0 destekliyor olmuyor. KingoRoot yükledim ama o da sadece kendi kendine kabul ediyor rootlu olduğunu diğer uygulamalar root yok diyor :D bi yardımcı ol sana zahmet.

kardeşim kingroot a gir sol üstte hangi uygulamaları izin var orada adb program var onu prompt yap.
Hayırlı Olsun.

yusaozdemir

Katılımcı Üye
7 Ocak 2016
402
0
Konya
Bunun için marshmallow root mevcut mudur acaba :RpS_unsure:

evet cihazın için root var ve çok kolay arkadaşımada yaptım kingroot sitesine girip apk şeklini indir kur internete bağlı şekilde try it e bas cihaz için root bulacak daha sonra try to root de &95 rootlanıyo

Hayırlı Olsun.
Teşekkürü çok görmeyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.