Rus Hackerların Dark Web Sitesi

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
GİRİŞ:

İnternet güvenlik şirketi VeriSign'a göre RBN 2006 yılında internet sitesi olarak tescil edildi.

Başlangıçta, faaliyetlerinin çoğu meşru idi. Fakat görünüşe göre kurucular kısa süre içinde gayri meşru faaliyetlere ev sahipliği yapmanın daha karlı olduğunu keşfettiler ve hizmetlerini suçlulara kiralamaya başladılar.

RBN, VeriSign tarafından "kötünün en kötüsü" olarak tanımlanmıştır. Bireysel faaliyetler bir yılda 150 milyon dolar kazanarak web barındırma hizmetleri ve her türlü cezai ve sakıncalı faaliyetlere internet erişimi sunmaktadır. Bu tür saldırılara karşı aktif tavır alan işletmeler bazen RBN ağından kaynaklanan hizmet reddi saldırıları tarafından hedeflenir. RBN'nin bu operasyonlara aylık 600 dolara hizmet sattığı bilinmektedir.

İşin izini sürmek zordur. Kayıtlı bir şirket değildir ve etki alanları anonim adreslere kayıtlıdır. Sahipleri sadece takma adlarla bilinir. Reklam yapmaz ve sadece takip edilemeyen elektronik işlemlerde işlem yapar.

Mc Affe antivirüsünü hackleyerek , antivirüsü yüklerken yanında RBN nin yerleştirdiği trojanleri de indiriyordunuz.

RBN ve Rus mafyası bağlantısı

Gerçekten de, özellikle internet ağının yayılmasıyla, hacker gruplarının internetteki çok güçlü faaliyetlerinin, örneğin (sadece değil) kimlik hırsızlığı, veri hırsızlığı ve kredi kartlarında dolandırıcılık yoluyla iş yaparak geliştiği de özellikle. Siber mafyalar inceliyor, gelişiyor, yüksek teknoloji alanında yatırımlar yapıyor ve daha sonra olağanüstü yüksek profilli, kalifiye personeli işe alıyor veya bilgi teknolojisi sektörlerinde kilit pozisyonlarda bulunanlara şantaj yapmanın bir yolunu buluyor. Bilgisayar uzmanları ve eşzamanlı bilgisayar korsanlarının işe alınması da siber mafyaların özellikle internetin “karanlık alanı”, her gün kullandığımız internete “paralel ağ” gibi derin web'e girmesine ve çalışmasına izin verir. Peki derin web nedir? Londra Üniversitesi'nden Richard Brouse'a göre: “net veya karanlık net olarak da adlandırılan derin web'in, World Wide Web'in boyutunun 450 katı olduğu tahmin ediliyor, herhangi bir arama motoru yok ve ana programlardan biri suç örgütleri tarafından insan ticareti için kullanılan sistemler ”.
Rusya'da, sözde Rus İş Ağı (RBN), şüphesiz önde gelen siber mafija olarak ortaya çıkıyor ve siber suçlara tamamen adanmış, kökleşmiş bir kuruluş. 2006 yılında klasik bir ISS (İnternet Servis Sağlayıcısı) olarak kurulan ve böylece yasal alanlarda faaliyet gösteren RBN, giderek Rusya'nın birçok ülkesindeki ortaklar ve iştirakler aracılığıyla eylemlerinin kapsamını genişleterek, yasadışı faaliyetlere büyük yatırımlar yapıyor ve siber suçların karanlık dünyasının kahramanlarından biri haline geldi. RBN ayrıca, polis tarafından bildirildiği üzere, satışları için bir çeşit zengin ticaret masası oluşturduğu kişisel verilerin çalınması konusunda da uzmanlaşmıştır. Sonuç olarak bilgisayar suçlarının kurbanları birçok ülkede dikkat çekti. RBN, siber suçları tanımlayan tüm terminoloji yelpazesinde aktiftir: spam, kimlik avı, kötü amaçlı yazılım, hizmet reddi, sırasıyla: veri hırsızlığı, virüs salgınları, web sitelerinin engellenmesi. Her yerde bulunan faaliyeti, RBN'nin yasadışı menşeli parayı yeniden yatırmasına izin veren kirli paranın aklanmasıdır.
Teknoloji, hayali şirketlerin yaratılmasıyla bir araya geldiğinde, web'deki ve derin web'deki etkinlik akışlarını "örtüyor" ve saldırıların ve siber suçların faillerini izlemeyi son derece zorlaştırıyor. Aslında, güvenlik veri ajansları sektörüne göre, RBN 'siber suçlara adanmış en tehlikeli kuruluştur' çünkü sadece ağın karanlık bölgesinde, derin web'de, bilgisayarları izlenebilir hale getiremedikleri ve yasa dışı eylemlerin çıktığı sunucular.

Aynı derecede tehlikeli ve güçlü mafya organizasyonları, adını Moskova'nın Solncevskaja bölgesinden alan Solntsevo tugayı (Güneş'in tugayları); Izmailovskaja tugayı ve Tambovskaja tugayı da çok aktif ve iyi organize olmuş durumda. Ukraynalı mafya çeteleriyle güçlü bağları var, son zamanlarda bile (Doksanların Balkan savaşlarında olduğu gibi) iş suçlularının kesinlikle herhangi bir sınırı olmadığını, daha ziyade savaş ve kaos zamanlarında daha da geliştiğini gösteriyor . İstihbarat kaynaklarına göre, mafya çetelerinin ödemesinde bazı hacker gruplarının 2008 yazında, o ulus ve Rusya arasındaki kısa savaş sırasında Gürcistan Cumhuriyeti'nin kurumsal web sitelerine siber saldırılar için kullanıldığı anlaşılıyor.
Rus kolluk kuvvetleri ve ayrıca Interpol ve Europol kınadıkça, Rus mafija giderek sanal para birimi Bitcoin'i kullanıyor. Web'in kullanımı, yasadışı insan ticareti, özellikle *********** satışından elde edilen gelirlerin aklanmasını büyük ölçüde kolaylaştırmayı mümkün kılmıştır. Bazı veriler çok açık bir şekilde konuşuyor: Rusya'da her yıl en az 70 ton Afgan *********** pazarlanıyor ve bu Rusya'ya gelen ilacın sadece bir parçası.

RBN VE EVİL CORP BAĞLANTISI

ABD Adalet ve Hazine departmanları, ortak basın açıklamasına göre, “Evil Corp.” olarak bilinen ve banka kimlik bilgilerini kaydeden kötü amaçlı yazılım kullanan bankalardan “en az” 100 milyon dolar çalan bir Rus hack grubuna karşı harekete geçti.

“Evil Corp.”, popüler televizyon dramasındaki önemli kötü niyetli şirket için takma adı anımsatan bir isim “ Mr. Robot, ***** yani “ . Moskova, Rusya merkezli, yılların tecrübesi ve birbirleriyle iyi gelişmiş, güvenilir ilişkileri olan bir grup birey tarafından yönetiliyor ”.

Suç grubu, yaygın bir anti-virüs yazılımından kaçınmaya ve e-posta ile gönderilen kimlik avı kampanyalarına yayılmaya çalışan “Dridex” olarak bilinen bir tür kötü amaçlı yazılım kullandı. Kötü amaçlı yazılım bulaştıktan sonra, basın açıklamasına göre, kötü amaçlı yazılım giriş bilgilerini çalabilir ve banka çalışanlarının ve banka müşterilerinin hesaplarını boşaltabildi ve gelirleri Evil Corp.'un açık deniz hesaplarına iletebildi. Grup ayrıca “Zeus” olarak bilinen benzer bir kötü amaçlı yazılımı kullanarak tahmini 70 milyon dolar çaldı.

Federal ajanslar, açıklamaya göre Evil Corp.’un ceza gelirlerinin muhtemelen çalınan 100 milyon dolardan önemli ölçüde daha yüksek olduğunu ve bu da işletmeyi şimdiye kadarki en büyük saldırı gruplarından biri haline getirdiğini söylüyor.

Adalet Bakanlığı, grubun kilit elebaşlarına karşı iddianameler duyururken, Hazine Bakanlığı, Dış Varlık Kontrolü Dairesi (OFAC) departmanı kapsamında Evil Corp.

“Hazine, Evil Corp'u dünyanın en üretken siber suç örgütlerinden birine karşı kapsamlı bir eylemin bir parçası olarak yaptırıyor. Bu eşgüdümlü eylem, Rus merkezli hacker grubu tarafından düzenlenen büyük kimlik avı kampanyalarını bozmayı amaçlıyor ”dedi. “OFAC’ın eylemi, Birleşik Krallık dahil NATO müttefikleriyle yapılan çok yıllık bir çabanın bir parçası. Hedefimiz Evil Corp'u kapatmak, Dridex'in dağıtımını caydırmak, çalıntı fonları aktarmak için kullanılan 'para katır' ağını hedeflemek ve sonuçta vatandaşlarımızı grubun suç faaliyetlerinden korumaktır. ”

Grup, çeşitli yöntemler kullanarak banka hesaplarının yanı sıra büyük şirketleri de hedef aldı. Penneco Oil'in Evil Corp.'a milyonlarca dolar kaybettiği iddia edildi ve daha sonra Belarus, Minsk'te bir bankaya transfer edildi. Grup, mali hizmetler sektörü dışındaki diğer hedeflerin yanı sıra, batı Pennsylvania'daki Sharon City Okul Bölgesi'ni de görünüşe göre başarısız bir şekilde hedefledi.

Eylem, Evil Corp.'un lideri Maksim Yakubets dahil olmak üzere organizasyonla ilişkili 17 kişiyi hedefliyor. Dışişleri Bakanlığı, Yakubets hakkında bilgi için 5 milyon dolar ödül teklif etti.

Hazine Bakanlığı'na göre Yakubets, siber suçlu iddia ettiği iddialara ek olarak, “Rus hükümetinin siber suçluların kendi kötü amaçlı amaçlarla askere alındığını vurgulayarak, Rus hükümetinin kötü niyetli siber çabalarına doğrudan yardım da sağlıyor”.

OFAC, Hazine ve Adalet Bakanlığı, Rus hükümetinin devlet destekli faaliyetlerde bilinen suçluların sürekli kullanımını vurgulamak için harekete geçmeye odaklandı ve bu faaliyetin kesinlikle bir suç teşebbüsünün mi yoksa Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in hükümetinin kendisi.

Bununla birlikte, ABD hükümetinin Perşembe günkü eylemde adı geçenlerin çoğunun ikamet ettiği Rusya'dan belirttiği suçluları başarıyla iade etmesi nadirdir. İddianamelerde adı geçen iki Ukraynalı ortak komplocu Yuriy Konovaleko ve Yevhen Kulibaba, İngiltere'den iade edildi ve 2015 yılında komplo ve haraç suçlamalarından suçlu bulundular. Her ikisi de cezalarını tamamladı.

Yakubets'e ek olarak, eylemler Biznes-Stolitsa, Optima, Treid-Invest, TSAO, Vertikal ve Yunikom da dahil olmak üzere Rusya'da bulunan diğer birçok işletmenin direktörlüğünü yapan Denis Gusev'i “Evil Corp'un kıdemli üyesi” olarak adlandırıyor. ticaret, toptan eşya ve ormancılık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. Hazine'ye göre şirketler de OFAC yaptırımlarına tabidir.

“Evil Corp, Dridex kötü amaçlı yazılımını yönetmek, yeni kurbanları hedeflemek isteyen operatörleri denetlemek ve grubun faaliyetlerinden elde edilen geliri aklamak gibi kritik lojistik, teknik ve finansal işlevleri yerine getirmek için temel bireylerden bir kadroya güveniyor.” Hazine'ye göre bu şekilde “maddi yardım sağladıkları” iddia edilen diğer üyelerin bazıları : Dmitriy Smirnov, Artem Yakubets, Ivan Tuchkov, Andrey Plotnitskiy, Dmitriy Slobodskoy ve Kirill Slobodskoy.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
Anonxy'nin eğitim rarını bulmuşsun gördüğüm kadarıyla doğru mu?
Hocam vallaha beni öldürecek bu forum :D al ss kanka bilgisayarımda Anonxy adlı bir dosya yok google geçmisimide taradım al kendimden şüphe ettiriyorsunuzvallaha al ssler
ee5iswp.PNG

gw9m1pr.PNG

VALLAHA BAŞKA BİR YERDEN TARA SANA İNANMIYORUM DERSEN ADINI SÖYLE NEREDEN BAKABİLECEĞİMİ ORDANDA BAKIYIM :d

karaAdam35

Üye
2 Nis 2020
59
17
paylaşması kötü değil gened

Hocam vallaha beni öldürecek bu forum :D al ss kanka bilgisayarımda Anonxy adlı bir dosya yok google geçmisimide taradım al kendimden şüphe ettiriyorsunuzvallaha al ssler
ee5iswp.PNG

gw9m1pr.PNG

VALLAHA BAŞKA BİR YERDEN TARA SANA İNANMIYORUM DERSEN ADINI SÖYLE NEREDEN BAKABİLECEĞİMİ ORDANDA BAKIYIM :d
neden bu soruyu benden başka biri daha damı sordu ?
anonxy adlı bir kullanıcıyı daha doğrusu adamı arıyorum da ve onun eğitim setine dair birkaç arşiv var da elimde içerisinde buna benzer bir hatta tıpatıp aynısını görmüştü ondan sordum.

Lewu

Yeni üye
13 Mar 2021
49
11
anonxy adlı bir kullanıcıyı daha doğrusu adamı arıyorum da ve onun eğitim setine dair birkaç arşiv var da elimde içerisinde buna benzer bir hatta tıpatıp aynısını görmüştü ondan sordum.
bende bir konusunda biraz daha özgün olursan iyi olur forumlardan almaman daha iyi dedim. bide üzerine suçlu olduk 😄😄

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
bende bir konusunda biraz daha özgün olursan iyi olur forumlardan almaman daha iyi dedim. bide üzerine suçlu olduk 😄😄
lol... ss atmıyorsun bişey yapmıyorsun suçluyorsun...lol

Dost bayabi merak ettim
adlı şahış kimdir necidir ben bilmem.. lol... Acıkcası ben de arşiv vb. hiç biri bende yüklü değil :D

karaAdam35

Üye
2 Nis 2020
59
17
Dost bayabi merak ettim

adlı şahış kimdir necidir ben bilmem.. lol... Acıkcası ben de arşiv vb. hiç biri bende yüklü değil :D
Anladım eğer anonxy veya yasin can tekkan adındaki birine veya birilerine bu iki isim aynı kişi de olabilir ama zannetmiyorum rastlar isen herhangi bir bilgi bulursan bana haber verirsen çok müteşekkir olurum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.