Rusya'ya Bağlanma Sorunu

Melankolik910

Yeni üye
8 Mar 2023
44
1
Dostlar yakın zamanda fark ettim örneğin csgo ya giridğimde 15dk maç buluyor. Bulduğu maçta tamamı rus dolu oluyor. server aradığımda sadece Ruslar çıkıyor farklı hesapla denedim ama gene rus görünüyor. Dün bilgisayarı sıfırladım ve war thunder indirdim otomatik Rusya'yı seçti otomatik sunucu bulma tuşuna bastığımda acaba sorun nedir sizce arkadaşlar? bu arada csgodada sıfırladıktan sonra aynı rusyaya bağlanma sorunu devam etti bilgisayarda vpn kullanmıyorum tarayıcıdada yok

https://www.ipaddress.my/?lang=tr bilgileri

Screenshot
Screenshot

Son düzenleme:

'Crew

Üye
27 Nis 2020
118
26
USA
Bu sorun, coğrafi konum bilgilerinizin yanlış ayarlanmasından kaynaklanabilir. Bazı oyunlar, coğrafi konumunuza göre otomatik olarak sunuculara bağlanmanızı sağlar. Eğer coğrafi konum bilgileriniz yanlış ayarlanmışsa, sunuculara yanlış bir bölgeden bağlanabilirsiniz.

Birkaç olası çözüm önerisi şunlardır:

1. Coğrafi konum ayarlarınızı kontrol edin: Windows işletim sisteminde coğrafi konum ayarlarını kontrol etmek için Ayarlar > Gizlilik > Konum bölümüne gidin. Bu bölümde, coğrafi konumunuzu açıp/kapatabilir veya konumunuzu değiştirebilirsiniz.
  2. DNS ayarlarınızı kontrol edin: DNS ayarlarınızda bir sorun olabilir. DNS ayarlarınızı kontrol etmek için Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ethernet veya Wi-Fi bölümüne gidin. Bağlantınızı seçin ve ardından Ayrıntılar bölümüne gidin. DNS ayarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin.
  3. Oyun ayarlarınızı kontrol edin: Oyun ayarlarında, sunucuların seçiminde herhangi bir coğrafi konum tercihi belirleyebilirsiniz. Oyun ayarlarınızı kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin.
  4. Oyunu yeniden yükleyin: Oyunu tamamen kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözebilirsiniz.
  5. VPN kullanmayı deneyin: VPN kullanarak farklı bir coğrafi konumdan internete bağlanarak sorunu çözebilirsiniz. Ancak, oyun performansınızı etkileyebileceği için VPN kullanmadan önce performansınızı test etmeniz önerilir.
Yukarıdaki adımları denedikten sonra sorun hala devam ediyorsa, teknik destek almanızı öneririm. Umarım işine yaramıştır..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.