Saat ayarlama (SQL)

'BozKurt

Yaşayan Forum Efsanesi
20 Tem 2013
11,181
6
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. vBulletin saat ayarlamaları hakkında daha önce blogumuzda bir konu paylaşmıştık. Lakin bu konuda sorun yaşayan arkadaşlar için ufak bir bilgilendirme yapmak istiyorum. Bazı arkadaşlar saat ayarlarını yaptıkları halde üye girişi yaptıktan sonra veya yapmadan önce saat ayarlarının yanlış olduğunu dile getirmekteler. Bunun çözümü için aşağıdaki adımları tek tek izleyin. Sorununuz çözülmüş olacak ve gerek ziyaretçilerde gerekse üyelerde saat aynı olacak.

1. Adım: vBulletin seçenekler » Saat / Tarih / Saat kaymaları kısmına girin.

sw_1.jpg

Burasını +2 veya +3 olarak düzenleyin (Server saatinize göre değişir)

sw_2.jpg

24:00 şeklinde formatlandırmak için bu kısmı H:i yapın.

sw_3.jpg

2. Adım: Bakım » Veritabanı sorgulaması yap ‘ı seçin;

sw_4.jpg

Şu sorguyu çalıştırın:

UPDATE user SET timezoneoffset = 2

Eğer yukarıdaki kısmı +3 olarak ayarladıysanız:

UPDATE user SET timezoneoffset = 3

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.