Samsung Exynos 7 Octa 7870 Tanıtıldı.

Quinones

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Eki 2008
13,570
1
exynos-7-octa-7870-720x540.jpg

Samsung, 14 nm üretim teknolojisiyle üretilmiş yeni Exynos 7870 modelini duyurdu!

Samsung, mobil işlemci üretimi denilince akla gelen ilk firmalardan. Özellikle yeni nesil Snapdragon işlemcilerde yaşanan ısınma problemleri ve MediaTek işlemcilerinin üst segmentte Exynos ile yarışamıyor olması, Samsung'un rakiplerinin arasından kolayca sıyrılmasını sağladı.

Sammobile'ın haberine göre işlemci üretim ağını daha da genişletmek isteyen Samsung, 8 çekirdekli ve 14 nm üretim teknolojisiyle üretilmiş yeni işlemcisini tanıttı. Exynos 7 Octa 7870 ismindeki bu işlemci yaklaşık bir ay öncesinde sızıntılara da konu olmuştu. Bu sene güncellenecek olan Galaxy J7(2016)'da kullanılacağı yönündeki iddialar işlemci konusundaki merakları iyice arttırmıştı.

GeekBench skorları da yayınlanan işlemci orta segment için kullanılacak olsa da çoklu işlemci puanı selefleriyle kıyaslandığında oldukça başarılı gözüküyor.

7M9N8W.jpg

Konu hakkında son sözü Samsung söyleyecek ama eğer Exynos 7 Octa 7870 işlemcisini görmek istiyorsanız Galaxy J7(2016)'yı beklemeniz gerekecek. Geçtiğimiz sene ilk Galaxy J7 ve Galaxy J5 modelleri haziran ayında tanıtılmıştı fakat güncellenmiş versiyonları için Samsung'un bu kadar bekleyeceğini düşünmüyorum.

Mobil Dünya Kongresi'ne kısa bir süre kalmışken yapılan bu tanıtım da Samsung'un kongrede bize sunacağı sürprizlerden birinin göstergesi olabilir.

Samsung introduces a new 14nm Exynos processor for mid-range devices - SamMobile

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.