Yazılım | Programlama Script Kiddie Olmaktan Çıkmak İstiyorum!

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Arkadaşlar merhabalar, sizlere bir takım sorularım olucak bu sorular kafama takılan ve cevaplayamadığım sorulardır.

1- Python başlamak istiyorum fakat kali linux üzerine bir program geliştirip o program ile bir web sitesi yada account hacklemek istiyorum. Kısacası script kiddie olmaktan cıkmak istiyorum. Nerden başlamalıyım?

2- Hack programları illa python ilemi yapılmakta? C# & C++ ile yapılabilirmi yada Java?

3- İleride yazılım mühendisliği okursam kendi yazılımlarımı geliştirebilirmiyim yani bu yazılım dediğim hacking vb.

Soruları yanıtlayıp paylaşan arkadaşların ellerine sağlık şimdiden teşekkürler..

Not: İnş yazılım öğrenip hacking programları yapabilirsem insanlara sunmayı çok isterim. Umarım bu istediklerim azim & sabır ile olur..

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Sana şöyle diyeyim; Her yazılım dili ile pentesting programları geliştirebilirsin. Ancak bunlardan en makul olanı Python' dur. Nedenine gelecek olursak; Kaynağı çok fazladır ve Python ile yazılan programların çoğu açık kaynak kodludur.

Yazılım mühendisliği okursan, öncelikli olarak C, C++, Python ve Java bilmen gerekir. Tek bir dil bilen bir yazılım mühendisi pek aranmıyor. Kariyer.net ilanlarına bakarsan genellikle en az 2 dil bilen yazılım mühendisleri tercih ediliyor. Tabi ki bu yaptığın çalışmalara kalmış biraz da. Şimdi sen gidip sadece "c" bilir ve "c" ile bir işletim sistemi yazarsan o zaman başka. Yapılamayacak birşey yoktur. Sadece bundan keyif alman ve vaktini ayırman yeterli.

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Sana şöyle diyeyim; Her yazılım dili ile pentesting programları geliştirebilirsin. Ancak bunlardan en makul olanı Python' dur. Nedenine gelecek olursak; Kaynağı çok fazladır ve Python ile yazılan programların çoğu açık kaynak kodludur.

Yazılım mühendisliği okursan, öncelikli olarak C, C++, Python ve Java bilmen gerekir. Tek bir dil bilen bir yazılım mühendisi pek aranmıyor. Kariyer.net ilanlarına bakarsan genellikle en az 2 dil bilen yazılım mühendisleri tercih ediliyor. Tabi ki bu yaptığın çalışmalara kalmış biraz da. Şimdi sen gidip sadece "c" bilir ve "c" ile bir işletim sistemi yazarsan o zaman başka. Yapılamayacak birşey yoktur. Sadece bundan keyif alman ve vaktini ayırman yeterli.

Anladım dostum şunu görmekteyim sanırım ülkemizde java , c++ , c# önem verilmekte python daha çok yurt dışında kullanılıyor.

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
564
19
Unknown
Aslında Java c++ daha çok yurt dışında kullanılıyor. Türkiye' de en çok kullanılan dil C#' tır. Java' da popülerliği ele almaya başladı.

Anladım dostum, ben 2 monitör ekran kullanmayı düşünüyorum 1 ekranda video 1 ekranda ise yazabileceğim kod arayüzü daha verimli olacağını düşünüyorum birde Udemy'den kurs almayı düşünmekteyim hali hazırda toparlanmış eğitim seti daha çok hoşuma gitmekte.

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Anladım dostum, ben 2 monitör ekran kullanmayı düşünüyorum 1 ekranda video 1 ekranda ise yazabileceğim kod arayüzü daha verimli olacağını düşünüyorum birde Udemy'den kurs almayı düşünmekteyim hali hazırda toparlanmış eğitim seti daha çok hoşuma gitmekte.

Udemy' de Atıl Samancıoğlu' nun Python kursu var. Etik hacker örnekleri ile. Bunu öneririm.

XTheOrder

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
284
6
python iş görürmü bilmem ama siteye bi ddos scripti felan gömüceksen işey yarar tabikide tcp udp çıkışları felan onları pythonla yapıcaksın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.