Yazılım | Programlama Script Lisanslama ?

M3TR0

Kıdemli Üye
26 Ara 2015
2,034
4
NOT FOUND
Üstteki arkadaşın demesine gerek yok ioncube şifreleme işini görür.

Üstteki arkadaş diyerek benden bahsediyor isen şifreleme işlemi ioncube ile bitmez hocam :), kontrolünü sağlaması lazım. detay yazmadığım için anlaşılmamış olabilir. ioncube ile sadece scripte ait kodları şifreler. kontrolünü yapması lazım. bunu da şifrelediği dosyadan cURL ile yapacak. buda benim yazdığıma çıkıyor ;)

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Şimdi resmi lisanslamadan bahsediyorsak o aslında epey basit. Kültür Bakanlığı'ndan "lisans" alırsın. Çünkü evet, epey komik ama script yasalarımıza göre tiyatro eseri/sinema senaryosu ile aynı şekilde lisanslanıyor; en önemli kısımlarını veriyorsun, bu kısımları senden başkası kullanırsa dava açabiliyorsun.

Patent değil, patent pahalıdır ama Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde bu lisans aynı şekilde geçerlidir. Ayrıca fiziksel medya üstünde satmak isterseniz onaylı hologramlardan da alıyorsunuz.

Ben sadece bir kez böyle lisans aldım, BEP Otomasyon adındaki program üstüme lisanslıdır. Kalan her şeyimde patent var. Hala eski CD kutuları olacaktı evde bir yerde, bulursam üstündeki hologramın da resmini çekerim.

heyecan85

Uzman üye
9 Tem 2015
1,466
4
arkadaşlar yorumlarınızı şuan görüyorum fakat ben kendi çapımda lisans sorgusu oluşturdum zaten ioncube ile bitmiyor arkadaşın dediği gibi detay için ona özel mesaj atacağım yardımlarınız için teşekkürler konu kilit için ihbar edeceğim herkese teşekkürler :)

Mevcut sitene veri göndererek kolayca lisans işlemini yapabilirsin.
www.xxxx.com/lisans.php?site=siteadresi.com şeklinde bir kontrol (get) kullanabilirsin. sonucunu json olarak alırsan lisanslayacağın script üzerinde cUrl kullanarak gelen json değerlerini decode ederek sonucu yazdırabilirsin.
Detay istersen öm at.
@M3TRO dostum ben biraz anladığım kadar birşeyler yaptım mesaj atıyorum sana bakabilirmisin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.