Şehit Kanı Sizi Boğar

-TürkBey-

Katılımcı Üye
Şehit Kanı Sizi Boğar
25.07.2009

Şehit ailelerinin sabrı taştı: Meclis önünde açlık grevine başlayacağız

AKP’nin Kürt ‘açılım’ı, son dönemde peş peşe sahne alan vekillerin çıkışlarıyla “Öcalan’ı muhatap alalım” korosuna dönüşünce şehit ailelerinin de sabrı taştı: Meclis önünde açlık grevine başlayacağız.
“Lanet olsun böyle açılıma!”
İZMİR Şehit Aileleri Derneği Başkanı Nurettin Yeşilbağ, “Açılımmış, lanet olsun böyle açılıma! Millete rağmen bir şey yaparlarsa o kubbe başlarına yıkılır. Şehit kanı sizi boğar” dedi.

Öcalan kimin uşağı, kimin iti!
DİYARBAKIR Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ahmet Büyükburç da caniye ateş püskürdü: Öcalan kimin maşasıdır? Kimin uşağı, kimin itidir? Ben de Kürt’üm, Güney-doğuluyum ama sorunum yok.

ŞEHİT AİLELERİ VE DERNEKLERİNİN ÖFKESİ DİNMEK BİLMİYOR
LANET OLSUN BÖYLE AÇILIMA
AKP’nin ’Kürt Açılımı’ Şehit ailelerinin sabrını taşırdı: Meclis önünde açlık grevine
başlayacağız

AKP’li vekillerin “Kürt açılımı” adı altında gündeme getirdiği önerilere şehit ailelerinin tepkisi dinmiyor. Terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın muhatap alınması, terörist ailelerine maaş bağlanması gibi önerilerle teröristlere taviz verildiğini belirten İzmir Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurettin Yeşilbağ, bu önerilerin TBMM çatısı altında tartışılmaya başlanması durumunda şehit ailelerinin Meclis önünde açlık grevine başlayacağını söyledi.

Pazarlık yapılamaz
Yeşilbağ, teröristle pazarlığa oturulmasının devlet onuruna yakışmayacağını vurgulayarak şunları söyledi: “Eğer bu söylenenler gerçekleşirse Türkiye’de gerçekten siyaset kurumuna ve yasalara olan saygı zedelenir. Evlatlarımız, bu devletin birliği için canlarını verdi. Biz bununla gurur duyduk. Gerekirse biz de canımızı veririz. Ancak son zamanlarda özellikle AKP’li bazı vekiller çeşitli önerilerde bulunuyor, terörist ailelerine yardım öneriyorlar. Bu yardımlar şehit ailelerine de yapılıyor. Eğer şehit ve teröristleri aynı kefeye koyuyorlarsa benim oğluma devletin ödediği tazminatı teröristlere de ödeyecekse benim oğlum şehit değil, onları şehit kabul ediyorlar. Zamanında sırtımızı sıvazlayan siyasiler bugün teröristlerle işbirliği yapıyor. Eğer bir kalemde yıllardır verilen mücadele silinecekse, şehit ve gazilerimizi yok sayacaklar, sözde Kürt açılımı yapacaklarmış, lanet olsun böyle açılıma! Bu şekilde devlet temsil edilmez.” Yeşilbağ, Öcalan’ın muhatap alınmaya başlandığını söyleyerek, “Bölücü başını göstermelik olarak neden orada tutuyorlar, çıkarsınlar o zaman. Milletin feryadına rağmen bu söylemler devam ederse, o kubbe onların başına yıkılır. Şehitlerimizin kanı onları boğar. Elbette sorunlarımız var ve çözülmelidir. Ama teröristlerle pazarlığa oturarak, teröriste teslim olarak çözülmez sorunlar. Bu, devlet onuruna yaraşmaz.”

Çocuklarımızın kemikleri sızlıyor
Kürt vatandaşların hakkını korumak adı altında bölücülük yapıldığını söyleyen Yeşilbağ, şöyle dedi: “Bir siyasi parti düşünün ki meclis çatısı altında devletin milletin bölünmez bütünlüğü için yemin ediyor. Sonra terör örgütü elebaşından aldığı emirleri yerine getirmek için Türkiye Cumhuriyeti Devletini tehdit ediyor. Özellikle iktidar partisi ve muhalefet partileri bunları görsün. Çocuklarımızın kemiklerini sızlatmaya kimsenin hakkı yok. Eğer onlara af çıkarsa bizi cezaevine koysunlar. Eğer onlar suçlu değilse bizim evlatlarımız suçlu, bizi koysunlar cezaevine. Biz sabırla bekliyoruz.”

Pis bir oyun oynanıyor
Bebek katili Abdullah Öcalan’ın 15 Ağustos’ta açıklaması beklenen Kürt sorununa ilişkin raporuna, Diyarbakır Şehit Aileleri Derneği’nden de sert tepki geldi. “Ben de Kürt’üm ve ben de Güneydoğu’luyum ama benim bir sorunum yok” diyen Dernek Başkanı Ahmet Büyükburç, şunları söyledi:

Kan aksın istemiyoruz
“Bu ülkede Kürt sorunu diye bir sorunun olmadığına inanıyorum; rant sorunu var, çıkar sorunu var ve menfaat sorunu var. Birileri çıkıp açıklama yapıyor; ’Dağda 3 bin terörist var’deniliyor. Peki; yıllardan beridir vur vur bitmiyor; demek ki dibine ip atmak lazım. Bu, pis bir oyundur. Dini, dili, ırkı ve rengi ne olursa olsun kimsenin ölmesini istemiyoruz. Doğuda kan aksın, doğu insanları köle olarak kullanılsın isteniyor. Benim PKK’lı teröristlere şöyle bir seslenişim olacak; 40 yıldır analarımıza, bacılarımıza acı ve gözyaşından başka ne verdiniz? Özgürlük ve demokrasi diyorsunuz ama en büyük insan hakları ihlallerini sizler yapıyorsunuz.”

Apo kimin uşağı, kimin iti?

“Öcalan önce kendi kendine sorsun, kime hizmet ediyor? Kim için, ne için ve kimin kuklasıdır? Kimin maşasıdır?” diyen Büyükburç, şöyle devam etti: “Öcalan ve onun gibiler, bu ülkede yaşayanlara zulümden başka ne vermişlerdir. Kaç bin terörist ölmüş bilmiyorum ama bu bölge insanının evini barkını yıkmış. Bu bölgede yaşayan analarımıza acı ve gözyaşından başka ne vermiş. Öcalan kimin uşağı, kimin itidir? Kandırılan gençler bunu unutmasınlar; olan annelerinize, bacılarınıza, bebeklerinize oluyor.”

Şehide vefasızlık
Manisa’nın Kula ilçesinin son şehidi olan 20 yaşındaki Mehmet Ali Karaduman’ın mezar taşının olmaması, Türk Bayrağı’nın da yırtılmış olmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Karaduman, vatani görevini yaptığı sırada üç ay önce Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice mevkiinde terör örgütü PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucu şehit düşmüş, memleketi Kula’da Belediye Mezarlığı’nda defnedilmişti. Aradan üç ay gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen mezarı yapılmayan şehidin kabri hâlâ isimsiz duruyor. Hüseyin Türkyılmaz isimli vatandaş, “Mezarın durumunu görünce çok şaşırdım ve duygulandım. Mezarın yapılmamış olması için nedenler var fakat bayrağımız ve vatanı için canını vermiş şehidimizin mezarına iki çomak ucuna bağlanmış Türk Bayrağı’nın yırtık olması beni çok üzdü” dedi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.