Bilgisayar chipseti ile nasıl fake acces point oluşturabilirim?

sxloquin

Yeni üye
25 May 2024
4
0
Tp link Wn722n kulaniyoruyom v4 sürüm airgeddon toolu ile wifi hack yapmak istiyorum ama v4 sürümde otomatik olarak fake acses point olusturmuyor yani sahte wifi ağı bende birazcik araştirdim ve kendi bilgisayar chipsetim ile manuel olarak oluşturmamiz gerektiyini buldum ama nasil oluşturucam onu bilmiyorum bilen birisi varsa nasil yapa bilicegimi öğretib yardimci olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekürler ederim

NMSHacking

Katılımcı Üye
4 Haz 2023
256
72
Tp link Wn722n kulaniyoruyom v4 sürüm airgeddon toolu ile wifi hack yapmak istiyorum ama v4 sürümde otomatik olarak fake acses point olusturmuyor yani sahte wifi ağı bende birazcik araştirdim ve kendi bilgisayar chipsetim ile manuel olarak oluşturmamiz gerektiyini buldum ama nasil oluşturucam onu bilmiyorum bilen birisi varsa nasil yapa bilicegimi öğretib yardimci olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekürler ederim
youtubea yaz modeminle beraber çıkar

RichardJackson

Moderasyon Ekibi Çaylak
Merhaba,

TP-Link WN722N v4 ile Airgeddon aracı kullanarak sahte Wi-Fi ağı oluşturmak istiyorsan, ancak bu versiyonun otomatik olarak sahte erişim noktası oluşturmadığını fark ettiysen. Bu durumda manuel olarak sahte erişim noktası oluşturman gerekecek. İşte adım adım yapman gerekenler:

Gerekli Araçlar

• TP-Link WN722N v4 adaptörünüz (çipsetinizin RTL8188EUS olduğunu varsayıyorum)
  • Kali Linux (veya başka bir Linux dağıtımı)
  • hostapd ve dnsmasq gibi araçlar

Adımlar

1. Hostapd Kurulumu

Kod:
sudo apt-get update
sudo apt-get install hostapd

2. Dnsmasq Kurulumu

Kod:
sudo apt-get install dnsmasq

3. Hostapd Konfigürasyon Dosyasının Oluşturulması
/etc/hostapd/hostapd.conf dosyasını oluştur ve aşağıdaki içeriği ekle:

Kod:
interface=wlan0
driver=nl80211
ssid=SahteAğ
hw_mode=g
channel=6
macaddr_acl=0
auth_algs=1
ignore_broadcast_ssid=0

4. Dnsmasq Konfigürasyon Dosyasının Oluşturulması /etc/dnsmasq.conf dosyasını oluştur ve aşağıdaki içeriği ekle:

Kod:
interface=wlan0
dhcp-range=10.10.0.10,10.10.0.50,12h
dhcp-option=3,10.10.0.1
dhcp-option=6,10.10.0.1
server=8.8.8.8
log-queries
log-dhcp
listen-address=127.0.0.1

5. Network Arayüz Ayarlarının Yapılması 'wlan0' arayüzüne IP adresini ata:

Kod:
sudo ifconfig wlan0 10.10.0.1 netmask 255.255.255.0

6. Hostapd ve Dnsmasq Servislerinin Başlatılması Hostapd servisini başlat:

Kod:
sudo hostapd /etc/hostapd/hostapd.conf

Ardından dnsmasq servisini başlat:

Kod:
sudo service dnsmasq start

Bu adımlarla TP-Link WN722N v4 adaptörünüz ile manuel olarak sahte Wi-Fi ağı oluşturabilirsiniz. Eğer bu işlemler sırasında herhangi bir hata alırsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, hataların detaylarını paylaşarak yardımcı olabilirim.

sxloquin

Yeni üye
25 May 2024
4
0
Merhaba,

TP-Link WN722N v4 ile Airgeddon aracı kullanarak sahte Wi-Fi ağı oluşturmak istiyorsan, ancak bu versiyonun otomatik olarak sahte erişim noktası oluşturmadığını fark ettiysen. Bu durumda manuel olarak sahte erişim noktası oluşturman gerekecek. İşte adım adım yapman gerekenler:

Gerekli Araçlar

Adımlar

1. Hostapd Kurulumu

Kod:
sudo apt-get update

2. Dnsmasq Kurulumu

Kod:

Kod:
interface=wlan0
driver=nl80211
ssid=SahteAğ
hw_mode=g
channel=6
macaddr_acl=0
auth_algs=1
ignore_broadcast_ssid=0

4. Dnsmasq Konfigürasyon Dosyasının Oluşturulması /etc/dnsmasq.conf dosyasını oluştur ve aşağıdaki içeriği ekle:

Kod:
interface=wlan0
dhcp-option=3,10.10.0.1
dhcp-option=6,10.10.0.1
server=8.8.8.8
log-queries
log-dhcp
listen-address=127.0.0.1

Kod:

Kod:

Kod:

Bu adımlarla TP-Link WN722N v4 adaptörünüz ile manuel olarak sahte Wi-Fi ağı oluşturabilirsiniz. Eğer bu işlemler sırasında herhangi bir hata alırsanız veya daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, hataların detaylarını paylaşarak yardımcı olabilirim.
hocam dogru
Merhaba,

Gerekli Araçlar

Adımlar

1. Hostapd Kurulumu

Kod:
sudo apt-get update

2. Dnsmasq Kurulumu

Kod:

Kod:
interface=wlan0
driver=nl80211
ssid=SahteAğ
hw_mode=g
channel=6
macaddr_acl=0
auth_algs=1
ignore_broadcast_ssid=0

Kod:
interface=wlan0
dhcp-option=3,10.10.0.1
dhcp-option=6,10.10.0.1
server=8.8.8.8
log-queries
log-dhcp
listen-address=127.0.0.1

Kod:

Kod:

Kod:

hocam dogru cipsetim rtl8188eus ama dediklerinin hepsini yapdim hicbirinde hata vcermedi son olarak bu kodu yazdigimda
sudo hostapd /etc/hostapd/hostapd.conf boyle bir yanit verdi
nl80211: Could not configure driver mode
nl80211: deinit ifname=wlan0 disabled_11b_rates=0
nl80211 driver initialization failed.
wlan0: interface state UNINITIALIZED->DISABLED
wlan0: AP-DISABLED
wlan0: CTRL-EVENT-TERMINATING
hostapd_free_hapd_data: Interface wlan0 wasn't started

ve son olarak sudo service dnsmasq start bunu yazdigimdada hicbir yanit vermedi ve sahte agda gelmedi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.