Şeriat Nedir ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use
Selamun Aleyküm, arkadaşlarım abilerim ablalarım kardeşlerim bu gün sizlerle yanlış bilinen şeriat konusunu yazacağım. çok az ve öz olacak inşallah başka konulara girmiyorum onlar sonra diğer konularda diğer şeyleri yazarım.

İlk olarak şeriat tecavüz eden değil, cahiller değil, boş yere öldüren ve kafa kesen değil benim peygamberimin getirdiği şeriat hak şeriattır şimdi ne demek istedğimi daha iyi anlayacaksınız ilk bi normal olarak sorulan soruları cevaplayım.

1. Şeriat nedir ?
+Peygamber efenmizin yüce ALLAH C.C un ona indirdiği kitap ve peygamberimizin emir buyurduğu davranışlardır.

2. şeriatta en fazla 4 kadın kuralı var açıklarmısın ?
+Arab lardaki cahiliye döneminde istediğin kadar evlenip boşanılıp kadınlar öldürülüyordu bunun için en fazla 4 kadın kuralı getrildi. Hem o kadınların izni olması gerekli ve maddi manevi durumunuz olur karınız izin verirse evlenirsiniz haa, eğer karını döversen üstüne bide yeni kadın alıp şeriat dersen işte o zaman çok büyük günah işlersin.

3. işid şeriat uyguladını söylüyor doğrumudur ?
+İşid kendisi islami olmayıp kendilerini ilahlaştırmış ve müslümanları kiretmek için kullanılan bir protesto.

4. eskiden camiler (Bazı) genel ev olarak kullanılıyordu cevap ???
+eskiden cami hocaları eğitimsizdi her kez oluyordu böyle kötü bir ortamdı sahte hocaları yazmama gerek yok zaten yazarsam destan olacak, islamiyet zaten bu bilgisisz adamlarla kirlendi (cahil kesimler) yok neymiş adam peygamber ilan ediyor, evliyayım diyor zina yapıyor ahiretini bağışlarım diyor bunlar yüzünden islamiyetimizi kirlettiler.

5. 1-2 kıssadan hisse verebilirmisin ?
+mesela fatih sulatan mehmet istanbulu fetih etti de masum kafirlerin kellesini mi vurdu ? onlara istediği gibi yaşama hakkı verildi. Mekkenin fetihinde 1 insanın kılına dahil dokunmadılar bizim asıl şeratımız işte buydu ama hala devam ediliyor gerçek şeriatı anlatan kardeşlerime cahil diyorlar desinler kaldı ki bu tür insanlar çok daha cahil o kadar cahil ki kendisinin cahil olduğunu bilemeyecek düzeyde, daha sıcak bir haşlanmış yumurtayı 2 dakika elinde tutamazken o kadar yıl cehennemde yaşamaya razı ne deyim her türlü bozgunluk yapıp içki içip her türlü kötülük yapıp hakka giripte elhamdüliillah müslümanız diyenede birşey diyemiyorum... içinde gerçek ALLAH C.C sevgisi yoksa demeleri normal zaten ama toplumumuz çok kötü bir yerde rabbim hepimizi hidayete ulaştırsın.

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
Şeriat namaz kılmaktır. Oruç tutmaktır. Bunlarda birer şeriattır. Şeriat adam kesmek doğramaktan ibaret değildir. Ancak kötü yola yoran pek çoktur. Şeriat kötü bişey değildir ama kötüye kullanılabilecek büyük bir silah haline gelebilir.

BARB4R0S

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
662
0
of Darkness.
Peki Şeriat İstermiydiniz Bu Ülkede ?

Bu ülke'de şeriat olamaz.
Ülkenin çoğunluğu müslüman diye azınlıkta kalan kişiler müslümanların koyduğu kurallara göre yaşamak zorunda değildir.Sen bir hristiyan olsan Türkiye'de ki müslüman nüfuzu fazla diye onların kurallarını yaşamak istermiydin ?

Türkiye Laik bir ülkedir öyle de kalacaktır.Aksini düşünen yallah arabistana !

Titinoz

Katılımcı Üye
22 Ağu 2017
444
0
Ülkenin çoğunluğu müslüman diye azınlıkta kalan kişiler müslümanların koyduğu kurallara göre yaşamak zorunda değildir.Sen bir hristiyan olsan Türkiye'de ki müslüman nüfuzu fazla diye onların kurallarını yaşamak istermiydin ?

Katılıyorum :)

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use
Peki Şeriat İstermiydiniz Bu Ülkede ?

kardeşim ben tarafsız konu açan biriyim ama isterdim neden istemeyim ki bizim peygamberimiz zamanındaki gibi düzen istemezmiydin ? o zamanda orada başka din mensuplarıda yaşardı ve kimseye zarar verilmezdi lakin atatürk güzel bir şey yaptı diye düşünüyorum çünkü o zamanlar ülke çok bozuktu dediğim gibi konuyu art niyetle açmadım.

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul

Atalarında aksini düşünüyordu. Onuda geçtim şeriat'a göre gayrimüslimler ayrı yargılanır. Denk tutulmaz.

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use

bak işte bundan bahsediyorum ben bilgilendirme konusu açmışım burda şeriat geri gelsin mi dedim ? sen bana yallah diyorsun daha ne deyim :)

iscorpix

Kıdemli Üye
10 Eyl 2012
4,378
12
Şeriat şu an için ağır gelir düşüncesindeyim.Şeraitten önce bizim örnek Müslüman olmamız gerek.Cumadan cumaya camiye git.Ramazanda fitre / zekat ver oh ne güzel.Sistemden çok bizim değişmemiz gerek.He kişisel tercihtir.Gidersin gitmezsin.Giden gitmeyene gitmeyen gidene saygı duyuyor.Gayet güzel.

BARB4R0S

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
662
0
of Darkness.
bak işte bundan bahsediyorum ben bilgilendirme konusu açmışım burda şeriat geri gelsin mi dedim ? sen bana yallah diyorsun daha ne deyim :)

Ben sana yallah demedim.Türkiye Laik bir ülkedir aksini düşünen kişiye yallah dedim.Ama dersen ben laik bir ülkede yaşayamam ozaman yallah derim.

Peki Şeriat İstermiydiniz Bu Ülkede ? diyen arkadaş Titinoz idi. Ben de cevap verdim.

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use
Şeriat şu an için ağır gelir düşüncesindeyim.Şeraitten önce bizim örnek Müslüman olmamız gerek.Cumadan cumaya camiye git.Ramazanda fitre / zekat ver oh ne güzel.Sistemden çok bizim değişmemiz gerek.He kişisel tercihtir.Gidersin gitmezsin.Giden gitmeyene gitmeyen gidene saygı duyuyor.Gayet güzel.

aynen öyle hocam kimse kimseye karışamaz sonuçta hesabı ahirette biz sormayacağız rabbimiz soracaz biz kendimizden mükellefiz.

Un4loWn677

Üye
15 Mar 2018
69
0
h4ck3rh8use
Ben sana yallah demedim.Türkiye Laik bir ülkedir aksini düşünen kişiye yallah dedim.Ama dersen ben laik bir ülkede yaşayamam ozaman yallah derim.

Peki Şeriat İstermiydiniz Bu Ülkede ? diyen arkadaş Titinoz idi. Ben de cevap verdim.

o zaman kusura bakmayın zaten konuda böyle bozgunluk çıkartanlar olacağını biliyordum ama yanlış yorum size geldi sanırım kusura bakmayın...

tokikolik

Uzman üye
16 Mar 2017
1,419
4
İstanbul
O bir türk onun Atası benimde Atamdır sen kendini Türkden saymıyormusun kardeşim yoksa Atatürkden dolayımı böyle konuşuyorsun.

Hayır aslında atatürkçüyüm dostum. Ama din konusunda pek sıcak bakmıyorum. Şeriat gelse açıkcası bende ayak uyduramam ama kötü bir şey olmadığını anlatmaya çalıştım. Sonuçta atalarımızda şeriatla kıtalara hükmetti. Ancak dediğim gibi kolay bir düzen değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.