Zararlı Yazılım Server yedim nasıl kurtulabilirim

13 May 2019
184
2
Merhaba Sayın THT Üyeleri,
Daha bu siteye kayıtlı değilken YouTube'dan Crypter indirmiştim ancak Virus Total'de tarattığımda (VirusTotal'in sitesi değil rapor göndermeyen bir site) trojan bulmuştu ben de sonra sileyim derken yanlışlıkla başlatmıştım bir de duckdns ile yaptığım bir Darcomet RAT serverini kendi bilgisayarımda başlatmıştım ancak duckdns olduğu için gelmemişti.
BUNLARDAN NASIL KURTULABİLİRİM?

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheVeronica

Katılımcı Üye
13 Ocak 2019
908
1
Ütopya
Öncelikle Merhabalar . Trojan virüsü için ; bilgisayarınızı Malwarebytes Anti-Malware ile virüs taraması yapabilirsiniz . Büyük ihtimalle Trojan silinecek veyahut karantinaya alınacaktır .

mehmetilya

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
254
0
Tht den
Buradan Kaspkersky Total Security programını 30 gün denemelik olarak ücretsiz bilgisayarına indir programı bilgisayarına kurduktan sonra tam detaylı bir tarama yapın ben yapmıştım 3 4 tane virüs bulmuştu sizde deneyin işe yaradığını göreceksiniz

iLab

Uzman üye
15 Mar 2018
1,305
0
Ankara
Merhabalar,kasperksy yahut combofix kullanabilirsiniz.Ancak bu tür programlar tamamen virüsleri silmiyor.Benim size önerim format atmanızdır,en azından kafanızda soru işareti kalmaz.

Kasperksy full indir bkz; https://www.google.com/search?ei=ooziXMbGErWJk74Pi-O3oAI&q=kaspersky+full+indir&oq=kaspersky+full+indir&gs_l=psy-ab.3..0l4j0i22i30l6.6158.6158..6477...0.0..0.108.108.0j1......0....1..gws-wiz.......0i71.a989vHfj2NI

Combofix full indir bkz; https://www.fullprogramlarindir.com/combofix-full-portable-indir.html

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.