sfc /scannow Komutu Nedir ?

Vasmin

Uzman üye
19 Şub 2016
1,029
4
Bu konumuzda Windows işletim sisteminde bozuk olan Windows Dosyalarınızı yeni sürümleri ile değiştirebilirsiniz. Windows işletim sistemlerinde yüklediğiniz programlar , kötü yazılımlar ile Windows işletim sisteminin dosyaları bozula bilir ve hatalar alabilirsiniz. Bu bozuk Windows dosyalarını düzelte bilmek için sfc /scannow komutu ile bu bozuk dosyaları değiştirebiliriz.​

sfc /scannow Komutu Nedir ?​

Tüm korumalı sistem dosyalarının bütünlüğünü tarar ve hatalı sürümleri, doğru Microsoft sürümleriyle değiştirir. Böylece Bilgisayarınızın Dosyaları güncel kalmış olur.

Peki ” sfc /scannow ” komutu nasıl kullanılır ? Win + R Tuş Kombinasyonu ile Çalıştır penceresini açıyoruz. Bu açılan pencereye Cmd komut dosyasını yazarak enterliyoruz . Açılan Dos penceresine ” sfc /scannow ” komutunu yazarak enterliyelim.

Bu işlem uzun sürecektir biraz bitene kadar sabırlı olalım ve Bilgisayardaki dosyaları tarama işleminden sonra kendisi hatalı sürümleri doğru sürümler ile değiştirecektir.

plugass

Katılımcı Üye
10 Ara 2015
369
0
Manisa
sfc / scannow komutu bende işe yaramayan sadece korumalı sistem dosyalarının tarama işlemini gerçekleştiren ve bazı pclerde bu komutu kullanırken medya dosyası isteyen güzelimsi ve bir işimede yaramayan komut türevidir. Bazen maykrosoftun program ekle veya kaldır kısmında bulunan " Windows Özelliklerini aç veya kapat" açılmadığında bu komutu çözüm olarak gösteren ve ağızları açık bıraktıran sen ne yapıyorsun dedirten olaydır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.