Siber Güvenlik İçin Almam gereken Dizüstü(Laptop) Bilgisayar önerisine ihtiyacım var.

HaRReS

Yeni üye
22 Haz 2015
28
0
Herkese Merhabalar siber güvenliğe yeni adım atıyorum ne yazılım ne kali linux herhangı bır programa dili bilmiyorum.Udemyden Atıl Samancıoğlu'nun kursunu satın aldım. Ancak henüz bilgisayarım mevcut değil.Satın aldığım kursta 4GB Ram e sahıp bır bılgısayarın yeterlı oldugunu yazıyor.5bin tl civarında bütçem var hangi bilgisayarı almamı önerirsiniz?Laptop alacağım yerleşik bir hayatım yok.Her an Her saat taşınma ihtimalim var. Bu yüzden laptop almam gerekiyor.Konu ile ilgili acil yardımınıza ihtiyacım var. Herkese mutlu bir gün dilerim.

Blackprins

Üye
28 Kas 2020
60
18
Baku
Bildiğim kadarıyla siber güvenlik için çok iyi bir bilgisayara ihtiyacın yok. bunun gibi hazır laptoplara bakabilirsin. rami 8 gb olursa da iyi olur bu arada.
Yinede siber saldiri zamanı iyi olan bilgisayar lazimdi .Bir bilgisayar bakilacaksa onun remine bakilmali ve isletim hizina.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,732
1,076
Evren
Herkese Merhabalar siber güvenliğe yeni adım atıyorum ne yazılım ne kali linux herhangı bır programa dili bilmiyorum.Udemyden Atıl Samancıoğlu'nun kursunu satın aldım. Ancak henüz bilgisayarım mevcut değil.Satın aldığım kursta 4GB Ram e sahıp bır bılgısayarın yeterlı oldugunu yazıyor.5bin tl civarında bütçem var hangi bilgisayarı almamı önerirsiniz?Laptop alacağım yerleşik bir hayatım yok.Her an Her saat taşınma ihtimalim var. Bu yüzden laptop almam gerekiyor.Konu ile ilgili acil yardımınıza ihtiyacım var. Herkese mutlu bir gün dilerim.
Biraz daha üstüne koyup güzel bir ikinci el laptop alabilirsin:

N S

Uzman üye
19 Haz 2013
1,133
204
thinkpad e serilerine yönel.
arkadaşlar 8gb ram bile yetersiz günümüzde.
16 aşağısı ram bakmayın bile.
matebooklar güzel bütçeye uygun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.