Siber Güvenlik Sohbet Alanı

SeNZeRo

Özel Üye
8 Eyl 2016
5,100
14
Merhaba değerli Turk Hack Team üyeleri.
Bu konu altından siber güvenlik ile ilgili sohbet edebilirsiniz. Yeni yayınlanan zafiyetler, exploitler, internete sızan veriler vb. gibi konularda bilgi alışverişinde bulunabilir konu dışına çıkmadan sohbet edebilirsiniz. Yardım isteyeceğiniz konularda Yardım Merkezini kullanınız.

Attığımız postlarda flood(arka arkaya post atımı) yapmamaya özen gösterelim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,761
33
sayın THT üyeleri kendimi önce kodlamada mı yoksa kali linüx üzerinde geliştirmem gerek ?

Kali Linux sadece bir dağıtım. Linux, bash scripting alanlarında çalışabilirsiniz. Temel Linux & Network bilginiz olmadan Pentest'le uğraşmanızı tavsiye etmem. Kodlama da öğrenebilirsiniz tabiki de. Bu dediklerime günde 5,6 saat verseniz bir şeyler kapabilirsiniz. Kodlama & pentest vb. alanlar iç içedir. Buffer'larda crash yakalamak için python ile ufak script'ler yazmanız gerekebilir mesela :)

17 Tem 2019
67
2
Timur Devlet
Kali Linux sadece bir dağıtım. Linux, bash scripting alanlarında çalışabilirsiniz. Temel Linux & Network bilginiz olmadan Pentest'le uğraşmanızı tavsiye etmem. Kodlama da öğrenebilirsiniz tabiki de. Bu dediklerime günde 5,6 saat verseniz bir şeyler kapabilirsiniz. Kodlama & pentest vb. alanlar iç içedir. Buffer'larda crash yakalamak için python ile ufak script'ler yazmanız gerekebilir mesela :)

peki web alanında html css başlayabilirmiyim başlangıc olarak javascript yok

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,761
33
peki web alanında html css başlayabilirmiyim başlangıc olarak javascript yok

webçi değilim maalesef o alanda pek bilgim yok. php öğrenebilirsiniz, javascript'e de bakmanızı tavsiye ederim, genelde geliştiriciler şöyle ifade ediyorlar çünkü js'yi :)

D1dQf4uWkAAAwkD

https://www.turkhackteam.org/tht-ya...a-dilleri-genel-bilgiler-teknik-detaylar.html bu konuya bir bakın.

17 Tem 2019
67
2
Timur Devlet

iam14

Yeni üye
12 Ağu 2019
17
0
web hacking öğrenmeye nereden başlamalıyım ? önere bildiğiniz kurs varmı web hacking için. teşekkürler

iam14

Yeni üye
12 Ağu 2019
17
0
ilginiz için tekrar teşekkürler :)

kitabı alma şansım yok maalasef. Türkiye dışında yaşıyorum. PDF bulma şansım var mı ? Ve 11 Adımda Web Hacking Udemy kursunu ala bilirim fakat satın alınamıyor sorunu var. Kursu Sizce indirilmiş formada bula bilirmiyim ?

hocam özür dilerim, forumda kursun yüklü linki verilmiş. direk udemye kaçmışım

InSpy

Katılımcı Üye
21 Mar 2019
998
2
ilginiz için tekrar teşekkürler :)

kitabı alma şansım yok maalasef. Türkiye dışında yaşıyorum. PDF bulma şansım var mı ? Ve 11 Adımda Web Hacking Udemy kursunu ala bilirim fakat satın alınamıyor sorunu var. Kursu Sizce indirilmiş formada bula bilirmiyim ?

Genellikle güzel eğitimler ücretli oluyor. Ücretsiz olarak bunlara bakabilirsiniz.

https://www.turkhackteam.org/yayinl...etleri-dokumanlar-vs-pdf-video-t4k0m4n1x.html

https://www.turkhackteam.org/web-se...king-egitim-seti-102-adet-pdf-ghost-turk.html

17 Tem 2019
67
2
Timur Devlet

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,927
16
php island
Bundan 4 sene önceydi, hedef olarak kendime ben siber güvenlik uzmanı olmayı kafaya koymuşum. Millet "Sen ne olacaksın", "Ne olmayı planlıyorsun" dediklerinde, siber güvenlik uzmanı cevabını aldıklarında "hee, ne iş yapıyorsun o dalda?" tarzı cevaplar alıyordum . Şimdi komşu teyze dahi bilir hale gelmiş az çok :D Neyse işte ben de bu yola çıkacağım diye ilk birkaç yıl kendi çapımda araştırmalar yaptım, sonra büyük bir hevesle turkhackteam forum kayıtlarının açılmasını bekle falan kayıt oldum. şimdiki gibi istediğin zaman kayıt mı açıyordun :trl gel zaman git zaman kendimi hem geliştirip bilgi sahibi olurken, bir yandan da programlarla lamerlik yaparken 1 senemizi harcadık ve pentest siber güvenlik alanında gerçekten bu alanda uzmanlaşmam için sunucu tarafının nasıl ve hangi mantıkla çalıştığını anlamak adına, hem de meslek lisesinde okumanın artısı olarak bilişim bölümünü seçip oradan son sınıf öğrencisi oldum. Şimdi işin komik olan tarafı ise siber güvenlik alanında uzman olmak yolunda ilerlerken Backend-Developer'lığa kaydım yanlışıkla :trl Lise bitip üniye başlayınca umarım siber güvenlik alanında ilerleme hayalim sadece hobi olarak kalmaz :(

Son düzenleme:
9 May 2014
144
0
Night City
Bundan 4 sene önceydi, hedef olarak kendime ben siber güvenlik uzmanı olmayı kafaya koymuşum. Millet "Sen ne olacaksın", "Ne olmayı planlıyorsun" dediklerinde, siber güvenlik uzmanı cevabını aldıklarında "hee, ne iş yapıyorsun o dalda?" tarzı cevaplar alıyordum . Şimdi komşu teyze dahi bilir hale gelmiş az çok :D Neyse işte ben de bu yola çıkacağım diye ilk birkaç yıl kendi çapımda araştırmalar yaptım, sonra büyük bir hevesle turkhackteam forum kayıtlarının açılmasını bekle falan kayıt oldum. şimdiki gibi istediğin zaman kayıt mı açıyordun :trl gel zaman git zaman kendimi hem geliştirip bilgi sahibi olurken, bir yandan da programlarla lamerlik yaparken 1 senemizi harcadık ve pentest siber güvenlik alanında gerçekten bu alanda uzmanlaşmam için sunucu tarafının nasıl ve hangi mantıkla çalıştığını anlamak adına, hem de meslek lisesinde okumanın artısı olarak bilişim bölümünü seçip oradan son sınıf öğrencisi oldum. Şimdi işin komik olan tarafı ise siber güvenlik alanında uzman olmak yolunda ilerlerken Backend-Developer'lığa kaydım yanlışıkla :trl Lise bitip üniye başlayınca umarım siber güvenlik alanında ilerleme hayalim sadece hobi olarak kalmaz :(

Bu uğurda iyi ve düzenli çalışıp siber güvenlik topluluklarının içinde aktif rol alırsan (meetup , ücretsiz yaz kampları vb.) hobi olarak kalmaz merak etme :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.