Siber Güvenlik Sohbet Alanı

Dark Script

Yeni üye
29 Şub 2020
4
0
Hacker olmanın 2 altın kuralı vardır.

1.ingilizce bilmek (orta derece yeterli)

2.yazılım dili bilmek (önerim Python)

Kruxh

Yeni üye
29 Şub 2020
5
0
İnternet
Mobilde Solo Learn ile aşama aşama dersleri öğrenebilirsin Dcoder ile de kendi başına kod yazabilir , başkalarının yazdığı kodları inceleyebilir ya da programın kendi challangelerine katılabilirsin. Ben Solo Learn'dan öğreniğ Dcoder'dan yazma taraftarıyım. Solo Learn'da da yazabiliyorsun kod fakat Dcoder kadar kapsamlı değil.

Sayın üyeler ve modlar ilk defa yazılım dili öğrenmek istiyorum bunun için hangisinden başlamalıyım teşekkürler

Merakla bekliyorum sizi nasıl takip edebilirim sitede yeniyim

Python'dan başlayabilirsin basit ve kütüphanesi geniş bir kodlama dili. Eğitim için birçok kaynağı olan bir dil.

Programlama dilini öğrenmek için yada kısaca hackerlığı öğrenmek için nerden başlamam gerek c++ uygunmu

C++ kavraması zor bir kodlama dili Python'dan başlayabilirsin.

Hayırlı geceler anroidden python üzerine çalışabileceğim bir idle varmıdır?

Solo Learn ve Dcoder

Instagram hacklenmekten nasil korunulur komutanlarim devrelerim

İnstagram'da özelden gönderilen yabancı bağlantılara basma ve şifreni uzatabildiğin kadar uzat, büyük küçük harfler, rakamlar ve noktalama işaretleri kullanmaya çalış.

Moderatör tarafında düzenlendi:

dady45

Yeni üye
29 Şub 2020
3
0
Sa beyler gerçekleri yazıyorum twitterda ben bu yüzden bana siber saldırılar başladı nasıl korunabilirim neler yapmam gereklei işin uzmanı bir arkadaş yardımcı olursa memnun olurum siber saldırı yediğimin kanıtı
YVjRaZ.jpg

TurkDevill

Yeni üye
1 Mar 2020
3
0
Direkt karşı saldırıya geç başka bir makinadan ,en iyi savunma saldırıdır bunu unutma ama windows defender aktif et , açık portun var mı bak ,zorunlu olmadıkça açık port bırakma ,gerekli olmadıkça internete bağlanma .Daha denilecek çok şey var ama gerekli olanlar bunlar.

dady45

Yeni üye
29 Şub 2020
3
0
Amerkadan saldırmışlar !!!!!!
jAvRkj.jpg

Dediklerinizi yaptım o sırada 1 saldırı daha yedim bu kişiden saolun

Şimdi de başka ip den saldırıyor aynı kişi 192.168.2.1:1900

LGYXN1.jpg

Dangerxx

Yeni üye
1 Mar 2020
43
0
sayın THT üyeleri kendimi önce kodlamada mı yoksa kali linüx üzerinde geliştirmem gerek ?
siber güvenik için ilk kali linux daha önemli olur

Sayın THT üyeleri, ilk olarak Javascript le başlayabilirmiyim? Yani öğrenmrye başlamak için.

programlama ya mı siber güvenliğe mi

SQL Injection açıklı siteyi nasıl hacklerim

sqlmap ile veritabanını çekersin admin giriş bilgilerini öğrenirsin ama admin panelini de bulman gerek
admin paneline girersen de coğu şeyi yaparsın o siteye

Dangerxx

Yeni üye
1 Mar 2020
43
0
Sa beyler gerçekleri yazıyorum twitterda ben bu yüzden bana siber saldırılar başladı nasıl korunabilirim neler yapmam gereklei işin uzmanı bir arkadaş yardımcı olursa memnun olurum siber saldırı yediğimin kanıtı
YVjRaZ.jpg

nasıl saldırıya uğruyorsun

Instagram hacklenmekten nasil korunulur komutanlarim devrelerim

şifrelerini kendinden alakasız bilgiler ile oluştur isim doğum tarihi eş kız arkadaş ismi yıl dönümleri ile oluşturma şifrelerini brute forceden korunursun

şifrelerinde büyük kücük harf rakam noktalama işaretleri kullan

güvenmediğin tanımadığın kişilerden gelen linklere tıklama sosyal mühendislikten korunursun

Hocam kali linux yüklerken grub yüklemesi alanında takılıyor

hızlı kurulum yap

firewall ve güvenlik duvarı kullanılabilir ddos u o cihaza atarlar :D

kali linüx üzerinden mi yoksa direk kodlamaya mı yönelmeliyim Sayın THT üyeleri.

kali linux öğren penetrasyon testlerini programları öğren

Öncelikle herkese selamlar. Siteye yeni üyeyim ve ilk mesajım. 10 yıldır bilişim sektöründe sistem - network uzmanı olarak çalışıyorum. Şimdi yeni uzmanlık edinebilmek için çareler arıyorum. Tht yi yıllardır takip ederim. Üye olmak da nasip oldu. Siber güvenlik tarafında kendimi geliştirmek istiyorum. Siz dostlarımdan ricam, birebir özel ders veren veya herhangi bir eğitim kurumu önerebilir misiniz? Veya bu eğitimlere başlamadan önce sizin önerebileceğiniz kitap vb. şeyler önerebilir misiniz?

udemy e göz at

peki web alanında html css başlayabilirmiyim başlangıc olarak javascript yok

web de başlangıç icin html cok uygun

merccy

Yeni üye
29 Şub 2020
20
0
Selamun Aleykum. Siber güvenlik alanında kendimi baya geliştirmek istiyorum. Nerden başlamalıyım, tavsiyeleriniz çok önemli. İyi forumlar.

NikolaTeslav

Yeni üye
12 Kas 2019
20
0
Selamun Aleykum. Siber güvenlik alanında kendimi baya geliştirmek istiyorum. Nerden başlamalıyım, tavsiyeleriniz çok önemli. İyi forumlar.

Merhaba,

Öncelikle Bilgisayarın temelinden başlamak gerek, fiziksel araçlardan "Anakart, CPU GPU vs. sonra serverlar ve yazılım dilleri ile devam edebilirsiniz. Ama dediğim gibi kesinlikle kullanmış olduğumuz makinaların araçlarını bilmek öğrenmek lazım.

İyi forumlar.

merccy

Yeni üye
29 Şub 2020
20
0
Merhaba,

Öncelikle Bilgisayarın temelinden başlamak gerek, fiziksel araçlardan "Anakart, CPU GPU vs. sonra serverlar ve yazılım dilleri ile devam edebilirsiniz. Ama dediğim gibi kesinlikle kullanmış olduğumuz makinaların araçlarını bilmek öğrenmek lazım.

İyi forumlar.

Teşekkürler hocam, iyi forumlar. :)

00z

Yeni üye
24 Ağu 2019
2
0
Bende Pyhton'a yeniden başladım hızlıca kendimi geliştirip üzerinde uygulamalar yaratmak istiyorum

dady45

Yeni üye
29 Şub 2020
3
0
Beyler şuanda dünyanın en iyi hacklerları peşime düştü !!!!!!!!
l40Vrr.jpg

burakpolqt

Yeni üye
29 Şub 2020
1
0
Selam THT üyeleri ben yeniyim acaba bana biraz hackerlık dersi verebilecek arkadaşlar bana ulaşabilir mi?

korkyazdan

Yeni üye
29 Şub 2020
1
0
Arkadaşlar ya ben bilgisayar üzerinden nasıl kolay bi şekilde para kazanabilirim
hiç bir fikrim yok da

arkadaşlar bana şu hackerlık işlerini ogretcek birileri varmı kali linux denilen programı nasıl kullanılır ne işe yarar bilmiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

FAKULTE

Katılımcı Üye
27 Mar 2016
498
57
İstanbul
V.selamun aleykum üye yetistiriciliginiz bulunmaktamidir? Yoksa sadece sizden bilgi toplayarak biz kendi kendimizimi gelistirmeliyiz. Saygilarimla :incele

BlacKFanny

Katılımcı Üye
1 Ocak 2020
615
4
V.selamun aleykum üye yetistiriciliginiz bulunmaktamidir? Yoksa sadece sizden bilgi toplayarak biz kendi kendimizimi gelistirmeliyiz. Saygilarimla :incele
Oncelikle Aleyküm Selam yeri gelir sen ileride bir rütbeli bir klübe girersen orada öğretirler fakat ben girmiyecegim diyorsan forumda birçok konu var ondan yararlanabilirsin üye yetiştiriciliği yoktur diye tahmin ediyorum ama geçenlerde forumun Discord sunucusuna bakmistim ordanda rütbeli kişiler seninle ilgilenirler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.