Siber Güvenlik Sohbet Alanı

Legendvs

Yeni üye
16 Kas 2019
1
0
corum
slm abi abı benım ınstegram hesapım onaya düştü ve telefon numaram acık dıgıl e postada unutdum nasıl alırım gerı ya

ArgedonOffical

Yeni üye
29 Şub 2020
5
0
Javascripte ilgim yoğun fakat html css kodlama yapamıyorum. Öğretici video/kitap vb var ise linkini yollar mısınız? Teşekkür ederim.

MrSytem

Katılımcı Üye
30 Ağu 2019
591
4
Selamın aleyküm telegram da kapalı bir gruba mesaj atma şansımız varmı?
Modlu bir apk ile veya bir açıkla?

Ertan87

Yeni üye
9 Nis 2020
1
0
Selamünaleyküm , Abi çok zor durumdayim Allah rızası için yardım edin , kripto para al sat ticareti yapiyodum , bitane kripto para sitesi beni donadirdi , 50 bin dolar gitti abi , site hala açık abi ,Allah rizasi için abi ne olur yardımci olun😔😔😔😔 ne olur abi 😔😔😔🙏

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,938
16
php island
Konuyu biraz açar mısın

Konuyu biraz açayım. "Hacker'ın iyisi kötüsü olur mu?" sorusundan ilerlemek istiyorum. Çoğumuzun bildiği gibi evet olur. İyi niyetli hackerlar "Beyaz Şapkalı Hacker", kötü niyetli olanlar ise "Siyah Şapkalı Hacker" olarak adlandırılıyor. Siyah şapkalı hackerlar için gizlilik çok önemlidir, önemli olmalıdır. Gizliliği genelde bildiğim kadarıyla internet kimliğiyle gerçek kimliği ayrı tutarak sağlarlar. Beyaz şapkalı hackerlarda internet kimliğiyle gerçek kimliği ayırma gibi bir durumu olmuyor (genel tercih tabi, yapanı da vardır belki). Benim bildiğim piyasadaki siber güvenlikçiler (beyaz şapkalı hackerlar) kendi kişisel şahsi gizli bilgilerinin güvenliğini, mahremiyetini koruyacak derecede gizliliğe önem veriyorlar. Yani aslında bir açıdan da hepimizin vermesi gerektiği kadar veriyorlar. Sonuç olarak forumda benim üst düzey bir gizliliğim yok. Hatta beni gerçekten araştıran biri, public hayatımı keşfedebilir. Umarım elimden geldiğince bildiklerimi aktardım. Eksiğim de yanlışım da olabilir. Eğer farkederseniz düzeltirsiniz. :))

Xeq

Yeni üye
11 Nis 2020
7
1
Merhaba,siber güvenlik de yeniyim kendimi test edebileceğim yasal yolalr var mı?

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Merhaba,siber güvenlik de yeniyim kendimi test edebileceğim yasal yolalr var mı?

www.vulnhub.com

Vulnhub sisteminde ki zafiyetli makineleri güvenli bir ortamda öğrenmek ve alıştırma yapmak adına yasal olarak sömürmenize ve sızmanıza olanak sağlamaktadır.

Vulnhub'da bulunan zafiyetli makineleri sisteminize indirdikten sonra
VMware veya VBox ile açtıktan sonra üzerinde işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

İndirme sayfalarında zafiyetli makinelerin sistemleri hakkında bilgilendirmeler, flag elde etmek adına bir kaç ufak ipucu, dosya boyutu hakkında bilgiler, hangi sanal ortamda test edildiği hakkında bilgilendirmeleri bulabilrisiniz.

Bir çok yapımcının bulunduğu Vulnhub'da farklı saldırı türlerinin uygulanacağı bir çok seviyede zafiyetli makineler bulunmaktadır.

DVWA

DVWA - Damn Vulnerable Web Application

DVWA açılımı Damn Vulnerable Web App olan savunmasız olması için tasarlanmış bir web uygulamasıdır. Güvenlik uzmanlarının yasal olarak test edebilecekleri ortam hazırlamaktadırlar. Web geliştiricileri için ise ortaya yeni bir ürün çıkartmadan önce bir çok açığı DVWA'dan öğrenmeleri açısından yardım etmektedir. DVWA üzerinde gerçekleştirebileceğiniz bir çok saldırı mevcuttur.

Hack The Box

www.hackthebox.eu

Hack The Box'ı kısa bir tanımlamak gerekirse penetrasyon testi ve siber güvenlik konusunda becerilerinizi test etmek ve geliştirmek için kullanılan çevrimiçi bir platformdur.

Üye olurken bile bir meydan okuma sunan bu platformun içerisinde sürekli olarak güncellenen bir çok zafiyetli sistemler içermektedir. Bazıları gerçek dünya senaryolarını simüle ederken bazıları ise CTF meydan okumalarıdır. Becerileriniz kanıtlamak için basit bir zafiyetli makineyi tamamlayabilirsiniz ardından her kullanıcının sahip olduğu bir profilde ilgili sistemi çözdüğünüze dair bir puan alır ve profilinizde görebilirsiniz. Makineleri çözerek sıralamada ilerlemenize yardımcı olacak puanları alabilirsiniz.

Hack-Me

www.hack.me

Hack.me, eLearnSecurity tarafından desteklenen ücretsiz, topluluk tabanlı bir projedir.

Temel olarak eğitim ve öğretim amacıyla saldırabileceğiniz, topluluk tarafından geliştirilen hassas web uygulamaları topluluğu olarak hizmet vermektedir.

OWASP İlk 10 güvenlik açıklarına dayanan zorluklardan, Bayrak Yakala (CTF) zorluklarına, Siteler Arası Kod Yazma (XSS), kurgusal bankalara sızma vb. bir çok web uygulaması bulmayı bekleyebilirsiniz.
Çevrimiçin olarak yönetilebilir zafiyetli web uygulamaları, kod örnekleri ve CMS'lerin en büyük koleksiyonu olmayı hedeflemektedir.

Platforma kaydolmanızı gerekmektedir çünkü her kullanıcı için izole erişim hakkına sahip yeni bir sanal alan oluşturulmaktadır. Başka hiçbir öğrencinin müdahale edip kötü amaçlı yazılım eklemesini engellemektedir.

Root-Me

www.root-me.org

Root-Me, korsanlık becerilerinizi geliştirmenin hızlı, kolay ve uygun fiyatlı yolu sözü ile kurulmuş, bilgisayar korsanlığı ve bilgi güvenliği ile ilgili bilginin yayılmasını teşvik etmeyi amaçlayan bir projedir.

Yasal olarak web uygulamaları sizlerden gelecek bir saldırıya ve sömürmeye hazır birkaç yüz zorlu görev ve çevrimiçi sanal makine içermektedir.

350 Zorluk, 77 Sanal Ortam, 3360 Çözümlere sahip olan bu platform gerçekçi bir öğrenme ortamını sizlere sunmaktadır

TTRTAHIR

Katılımcı Üye
3 Tem 2016
500
0
Kendine ait olan herhangi bir şey üstünde, bu tür durumlar için özellikle oluşturulmuş zaafiyetli sistemlerde (DVWA gibi) veya CTF'lerde kendini test edip geliştirebilirsin.

TheHunterZ

Yeni üye
23 Eki 2015
1
0
Selamun Aleyküm Cümleten bir sorum olucaktı visual studio kullanıyorum pyhton vb. gibi programlarıda bu programlar ile server makinem için firewall programı vb. gibi koruma için gerekli şeyleri yapmam/yazmam mümkünmüdür ?

inception2019

Yeni üye
30 Eyl 2019
23
0
Arkadaşlar merhaba siber güvenlik olmak için başlangıç için temel linux eğitimi aldım udemy üzerinden Türkçe bu eğitim sonraki süreç içerisinde bana etkileri ne olur söyler misiniz

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Arkadaşlar merhaba siber güvenlik olmak için başlangıç için temel linux eğitimi aldım udemy üzerinden Türkçe bu eğitim sonraki süreç içerisinde bana etkileri ne olur söyler misiniz

Merhaba, video eğitimi önermiyorum. Seni rakiplerinde on sıfır geriye iter. PDF te veya başka bir makalede 10 dakikada anlatılan konu video ile yarım saate çıkabiliyor. Bir örnekti sadece. Bol bol oku ve uygula.

Selamun Aleyküm Cümleten bir sorum olucaktı visual studio kullanıyorum pyhton vb. gibi programlarıda bu programlar ile server makinem için firewall programı vb. gibi koruma için gerekli şeyleri yapmam/yazmam mümkünmüdür ?

Python ile tabi yazabilirsin

Sorularınız varsa sorun yardımcı olalım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.