Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olabilirim

ROJBİN BARAN

Yeni üye
16 Mar 2022
6
3
Merhabalar arkadaşlar ben siber güvenlik uzmanlığı ve hacker olmak istiyorum ama ne yapacam nereden başlayacam hiçbir bilgim yok ve aynı zamanda dış ülkelerden gelen siber saldırıların da türk hack timine yardım etmek istiyorum ne yapmam lazım

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,298
832
Ddos
Forumda çok fazla konu var araştırıp başlayabilirsiniz nereden başlayacağınıza ise sizin karar vermeniz daha iyi olur
iyi forumlar dilerim..

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Öncelikle kitap okuyarak başlayabilirsin.
işletim sisstemleri,programlama,internet ağları hakkında bilgi edinerek başlayabilirsin.
ayrıca bir bilgisayara ihtiyacın olacak ama korkma sadece ssd ve yüksek ram olmasına dikkat etmelisin ekran kartına gerek yok işlemcide orta seviye dahi olsa seni idarew edecektir.
devamında anatalik düşünmeni geliştirmen gerekiyor bunun içinde bol bol kitap okuyup,düşüncelerini kağıta dökmek,matematik,satranç,sudoku vb oyunlar oynaman gerekiyor.
aslında en önemlisi geometri zira geometri insana görmeyi öğretir(satrançta öyle).

cyber knight

Katılımcı Üye
30 Ağu 2021
710
437
Root@Cyberknight
Merhaba Değerli Üyemiz,
Siber güvenlik veya Hacker olmak için 1) Programlama becerileri 2) Linux 3) Kriptografi 4) Veritabanı Yönetimi 5) Ağ becerileri 6) Sosyal Mühendislik 7)web zaafiyetlerini , öğrenmeniz gerekmektedir Bunlar içinde forumumuzda araştırma yaparak istediğiniz konulara ulaşabilirsiniz.
İyi günler iyi forumlar dilerim...

BySciaa

Katılımcı Üye
9 Tem 2012
887
241
Root
öncelikle soru sormadan önce araştırma yapmayı öğrenmeni öneririm :) bu işin %95'i araştırmadan geçiyor çünkü

genco21

Yeni üye
16 Eyl 2022
1
0
Merhaba Değerli Üyemiz,
Siber güvenlik veya Hacker olmak için 1) Programlama becerileri 2) Linux 3) Kriptografi 4) Veritabanı Yönetimi 5) Ağ becerileri 6) Sosyal Mühendislik 7)web zaafiyetlerini , öğrenmeniz gerekmektedir Bunlar içinde forumumuzda araştırma yaparak istediğiniz konulara ulaşabilirsiniz.
İyi günler iyi forumlar dilerim...
Hocam Merhabalar,

Ben bilgisayar mühendisliği 3.sınıf öğrencisiyim. Siber güvenlik alanında bir şeyler öğrenmek istiyorum. Yazmış olduğunuz adımları biraz daha detaylandırabilir misiniz? Mesela hangi programları kurmam gerekiyor ne tür eğitim videoları izlemem gerekiyor. Aydınlatırsanız çok iyi olur.

Teşekkür ederim

VanloTRK

Yeni üye
30 Haz 2018
43
8
Herkes araştır vb. demiş ama nasıl araştıracağız?
Siber güvenlik bölümü atılmış orada 10000 konu varsa işimize yarayacak olanlar 10 tanedir neden direk o konuları atmak yerine insanları uğraştırıyorsunuz anlamıyorum.

Asterix.

Yeni üye
10 Ara 2022
7
1
Herkes araştır vb. demiş ama nasıl araştıracağız?
Siber güvenlik bölümü atılmış orada 10000 konu varsa işimize yarayacak olanlar 10 tanedir neden direk o konuları atmak yerine insanları uğraştırıyorsunuz anlamıyorum.
10 tanemi :D Siber güvenlik 3-5 konu araştırıp öğrenilecek bişey değil. O bölümde ki konuların hepsi olmasa bile %80 i işine yarayacak. Ayrıca bu platformda paylaşılmamış ancak yabancı kaynaklarda vs. paylaşılmış tonca konu var. Araştırmaktan üşeniyorsanız yol yakınken hiç başlamayın bu işe çünkü bu kafayla pek bir ilerleme kaydedemezsiniz zaman kaybı olur sizin için..Saygılar

Y4B4NC1

Katılımcı Üye
6 Ara 2022
450
210
10 tanemi :D Siber güvenlik 3-5 konu araştırıp öğrenilecek bişey değil. O bölümde ki konuların hepsi olmasa bile %80 i işine yarayacak. Ayrıca bu platformda paylaşılmamış ancak yabancı kaynaklarda vs. paylaşılmış tonca konu var. Araştırmaktan üşeniyorsanız yol yakınken hiç başlamayın bu işe çünkü bu kafayla pek bir ilerleme kaydedemezsiniz zaman kaybı olur sizin için..Saygılar
Dostum doğru söylemiş işe yaramayan konulara zaman ayırsan bile orda mantığı anlıcaksın neden çalışmadığını araştırıp geliştirmeye çalışabilirsin fakat bu işler malesef basit değil çok zaman istiyor sen işe yaramazları yapmıyım diye seçmek isteyebilirsin ama şuan çalışan 5 dk sonra çalışmayabilir burası sanal sen güncellersin karşı taraf da günceller önemli olan formdan kopyala yapıştır yapmak değil üstüne yazabilmekdir öncelikle hayatında bu işe zaman ayırcak vaktin olmalı ve çalışmıyo diye vazgeçmeyi bırakmalısın yoksa sadece ping atarsın dostum beni yanlış anlama gaza getirmeye çalışıyorum. Dediklerim konuyu açana ama yorumun doğru olduğu için iletmek istedim dostum.

VanloTRK

Yeni üye
30 Haz 2018
43
8
Yazanı okuyup anlaman gerekiyor ilk önce, ondan sonra benle konuşabilirsin.

Asterix.

Yeni üye
10 Ara 2022
7
1
Yazanı okuyup anlaman gerekiyor ilk önce, ondan sonra benle konuşabilirsin.
Ben senin ne demek istediğini gayet iyi anladım. Çoğu konuya gereksiz diyip işe yarayacak konuların linklerini istemişsin bende sana tonca konu var hangi birinin linkini atalım araştırmadan hiçbişey yapamazsın demişim. Benimle polemiğe girip kendi bildiğini okumak yerine yazdığım yorumu iyice oku, anla ve özümse. Tekrar diyorum araştırmak zor geliyorsa, sıkılıyorsanız, oturduğunuz yerden hiçbir çaba göstermeden başkalarından konu linki bekliyorsanız bu işe hiç başlamayın..Armut piş ağzıma düş yok öyle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.