Siber güvenlik uzmanı sertifikalı eğitim, 81 ilde siber kahraman.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
https://81ilde81siberkahraman.org/siberguvenlikuzmani/

Geleceğin Siber Kahramanlarını Arıyoruz!
1 yıllık online siber güvenlik akademisi 15 Eylül’de ilk dersine başlıyor. 9 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek online sınav sonrasında 100 kişilik kontenjanda yerini alan öğrenciler ile Siber Güvenliğe Giriş, Ofansif Güvenlik Temelleri, Ağ Güvenliğe Temelleri, Defansif Güvenlik Temelleri, Web ve Mobil Uygulama Güvenliği, Siber İstihbarat, Exploit Geliştirme ve Siber Olaylara Müdahale konularında gerçekleştirilecek online uygulama eğitimleri sonrasında her konu başlığı üzerinden sınav yapılacaktır.

Lise ve Üniversite öğrencilerinin katılımına yönelik 1 yıl sürecek online eğitim programı kapsamında gerçekleştirilecek sınavların akabinde proje sunumlarını başarıya tamamlayan öğrenciler sertifikalarını alacak.

Eğitimlerde yoklama yapılacak olup devam zorunluluğu aranacaktır. Sınavlardan geçer not alıp, bitirme projesini başarıyla tamamlayan her öğrenciye “Siber Güvenlik Uzmanı” sertifikası verilecektir.

Ders programı ve başvuru formuna sayfanın devamında erişebilirsiniz.

web_sertifika_a3_yillik-768x1086.jpg

Sık Sorulan Sorular

Müfredat ve eğitim düzeyi uluslararası standartlara istinaden hazırlanmış olup lise ve üniversite öğrencileri eşzamanlı olarak eğitim alacaktır.
Eğitimler ders programında belirtilen tarih ve saatte gerçekleştirilecektir.
Eğitimlerde devam zorunluluğu aranacaktır.
Gerçekleştirilecek sınavlarda bir ayrım gözetmeksizin lise ve üniversite öğrencileri birlikte katılım sağlayacak olup değerlendirmeleri ve sıralamaları kendi içlerinde yapılacaktır.​

Son düzenleme:

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Eğitim 100 kişiye mi veriliyor yoksa herkese verilip sınav sonucunda mı sertifika veriliyor?
Kardeşime düşünüyorum aslında.
Eğitim ne kadar sürüyor ayrıntı verebilme şansınız var mı.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
Eğitim 100 kişiye mi veriliyor yoksa herkese verilip sınav sonucunda mı sertifika veriliyor?
Kardeşime düşünüyorum aslında.
Eğitim ne kadar sürüyor ayrıntı verebilme şansınız var mı.

9 eylülde sınav oluyor ve en başarılı 100 kişiyi eğitime alıyorlar yani ön bilgi gerekli

Welart

Anka Team Junior
4 Nis 2020
53
4
Bununla ilgili değil fakat bir site daha vardı siber güvenlikle ilgili haftada 1 video felan atıyordu o siteyi bilen var mı

crazynigga

Yeni üye
7 Nis 2020
22
0
Artvin
Teşekkür ederim bilgi için. Bu tht ye ne kadar teşekkür etsek azdır :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
24 Ocak 2019
51
0
9 eylüldeki sınavda ne tür sorular gelicek açıklama yaptılarmı ? yani matematik, yazılım, iingilizce mi filan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.