Siber Güvenlik Ve Hackingi Nasıl Öğrenebilirim

Reksy

Yeni üye
12 Ara 2020
4
0
Yeni Yeni Merak salmaya başladım Çok Uzun Süredir Öğrenmek İstiyordum ancak bugün cesaret edebildim bana türkçe Kaynaklı Şekilde Nerden Nasıl Yada Kimlerden Başlangıçtan Uzmanlığa Kadar Öğrenebileceğimi Öğretebilirmisiniz ?

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
Siber serüveni asla anlık bir hevesle girişilebilecek bir alan değildir. Eğer bu yola gerçekten çıkmaya karar vermiş iseniz, öncelikle kendinize bir alan bulmanız/belirlemeniz gerekiyor. Tavsiyem Web fakat tercihiniz elbette farklı olabilir.

Tercih ettiğiniz alanı araştırmaya başlayın. Direkt araçlarını indirmeyin. Öncelikle alanın ne olduğunu keşfedin; ne yapılıyor? nasıl yapılıyor ? amaç ne ? sorularını sorun ve cevabını bulun.

Makaleleri okuyun ve ders çıkarın.

Araçları incelemeye ve kullanmaya başlayın.

Eğer gerçekten zevk alıyorsanız öğrendiklerinizi öğretmeye çalışın.

Ama hiçbir zaman bu kadarı bana yeter.. demeyin ;) Kolaylıklar ve Esenlikler dilerim. Yardıma ihtiyacınız olduğunda
"Yardım Merkezi"ni kullanabilirsiniz.

Reksy

Yeni üye
12 Ara 2020
4
0
Siber serüveni asla anlık bir hevesle girişilebilecek bir alan değildir. Eğer bu yola gerçekten çıkmaya karar vermiş iseniz, öncelikle kendinize bir alan bulmanız/belirlemeniz gerekiyor. Tavsiyem Web fakat tercihiniz elbette farklı olabilir.

Tercih ettiğiniz alanı araştırmaya başlayın. Direkt araçlarını indirmeyin. Öncelikle alanın ne olduğunu keşfedin; ne yapılıyor? nasıl yapılıyor ? amaç ne ? sorularını sorun ve cevabını bulun.

Makaleleri okuyun ve ders çıkarın.

Araçları incelemeye ve kullanmaya başlayın.

Eğer gerçekten zevk alıyorsanız öğrendiklerinizi öğretmeye çalışın.

Ama hiçbir zaman bu kadarı bana yeter.. demeyin ;) Kolaylıklar ve Esenlikler dilerim. Yardıma ihtiyacınız olduğunda
"Yardım Merkezi"ni kullanabilirsiniz.
Hocam Anlık Değil Uzun Süredir İstiyordum ama Bilmiyorum Gerici Bir İş Birazcık Ve alanları Nasıl Bulabilirim

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
Hocam Anlık Değil Uzun Süredir İstiyordum ama Bilmiyorum Gerici Bir İş Birazcık Ve alanları Nasıl Bulabilirim
Aksine oldukça eğlenceli bir alandır siber, sadece ait olduğunuz alanda çalışın. Sektör olarak seçim size kalan bir durum, hangi dalı seviyorsanız nelerden hoşlanıyorsanız ve yaparken zevk alıyorsanız seçimi o alandan kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat benim hobilerim/eğlencelerim dışında hedef ve amaçlarım var derseniz; siber şöhret, para vb. bu durumda da seçiminizi zevkinizden yana değil de rağbet gören alanın durumuna göre yapmanız gerekiyor.

Reksy

Yeni üye
12 Ara 2020
4
0
Aksine oldukça eğlenceli bir alandır siber, sadece ait olduğunuz alanda çalışın. Sektör olarak seçim size kalan bir durum, hangi dalı seviyorsanız nelerden hoşlanıyorsanız ve yaparken zevk alıyorsanız seçimi o alandan kullanmanızı tavsiye ederim. Fakat benim hobilerim/eğlencelerim dışında hedef ve amaçlarım var derseniz; siber şöhret, para vb. bu durumda da seçiminizi zevkinizden yana değil de rağbet gören alanın durumuna göre yapmanız gerekiyor.
Hocam Peki Siber Güvenliğin Her Alanında Uzman Olmak Gereksizmidir Yani Herşeyi Öğrenmek İstiyorum Ben Diyelimki Belirli Bir Alanda Sınırlı Kalmak Değilde Her Alanda Uzman Olabilirmiyim

kimsembuyum

Yeni üye
25 May 2024
14
7
Yeni Yeni Merak salmaya başladım Çok Uzun Süredir Öğrenmek İstiyordum ancak bugün cesaret edebildim bana türkçe Kaynaklı Şekilde Nerden Nasıl Yada Kimlerden Başlangıçtan Uzmanlığa Kadar Öğrenebileceğimi Öğretebilirmisiniz ?
türkcell geleceği yazanlarda siber güvenlik dersi var 20 saatlik onu izleyebilirsin bende bugün başladım

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,966
907
Siber
Hocam Peki Siber Güvenliğin Her Alanında Uzman Olmak Gereksizmidir Yani Herşeyi Öğrenmek İstiyorum Ben Diyelimki Belirli Bir Alanda Sınırlı Kalmak Değilde Her Alanda Uzman Olabilirmiyim
Asla gereksiz değil fakat tüm alanlarda uzman olamazsınız, bunun için bir ömür gerekiyor fakat daldan dala atlayabilirsiniz... :) Web başladınız diyelim, ileri seviye geldiğinizde diğer alanlara sırasıyla geçiş yapabilirsiniz fakat bu geçiş süreci uzun aralıklarla olmalıdır. Sizlere tavsiyem Web başladığınızı varsayalım, diğer alanlara ufaktan temel atın. Zamanla her alanda ileri seviye olmasanız dahi bilgi / birikim sahibi olacaksınız. Bu da size her konuda + avantaj sağlayacaktır

Reksy

Yeni üye
12 Ara 2020
4
0
Asla gereksiz değil fakat tüm alanlarda uzman olamazsınız, bunun için bir ömür gerekiyor fakat daldan dala atlayabilirsiniz... :) Web başladınız diyelim, ileri seviye geldiğinizde diğer alanlara sırasıyla geçiş yapabilirsiniz fakat bu geçiş süreci uzun aralıklarla olmalıdır. Sizlere tavsiyem Web başladığınızı varsayalım, diğer alanlara ufaktan temel atın. Zamanla her alanda ileri seviye olmasanız dahi bilgi / birikim sahibi olacaksınız. Bu da size her konuda + avantaj sağlayacaktır
Teşekkür Ederim :)

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
339
62
32
Önerebileceğim şeyler udemy deki bedava temel hacking eğitimleri var ve birde youtubedan bakarsan ordada baya içerik bulabilirsin temel linux komutlarını öğrendikten sonra yavaş yavaş tryhackme ve hackthebox gibi vulnhub sitelerinden sanal makineleri hackleyerek pratiğini geliştirebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.