Siber Güvenlikçi Olmak İsteyen Biri Ne Bilmeli ?

17 Eyl 2021
122
52
Herkese Merhaba

- Siber Güvenlikçi olmak isteyen biri ne bilmeli
- Üniversite şart mı ?

--Cevap için Teşekkürler
Merhaba. Sadece kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum. Bu işin profesyonellerine saygım sonsuz. Öncelikle okul gerekli değil diye düşünüyorum. Ve bence herkes kendi yolunu kendi çizmeli. Demek istediğim belli bir kalıba bağlı kalmadan kendine bir yol haritası belirlemeli. Herkes aynı şeyi yapmaz, yapamaz, yapmamalı diye düşünüyorum. Çünkü herkesin keşfetmesi gereken bir yolu olduğunu düşünüyorum. Bende bu maceraya kapsamlı olarak yeni atıldım sayılır. Ve herşeyden önce kendime, kendi başıma bir yol haritası çizdim. Umarım başarılı olurum, oluruz.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Üniversite okuyan biri olarak söylüyorum, şart. Bunun dışında sadece alaylı yazılımcı olarak kalırsınız.
Sİber güvenlikçi bilişim terimlerini bilmeli ve linux işlemlere hakim olmalı, herzaman söylüyorum "c ve assembly dillerini bilmeli."

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,539
692
24
Merhaba. Sadece kendi düşüncelerimi söylemek istiyorum. Bu işin profesyonellerine saygım sonsuz. Öncelikle okul gerekli değil diye düşünüyorum. Ve bence herkes kendi yolunu kendi çizmeli. Demek istediğim belli bir kalıba bağlı kalmadan kendine bir yol haritası belirlemeli. Herkes aynı şeyi yapmaz, yapamaz, yapmamalı diye düşünüyorum. Çünkü herkesin keşfetmesi gereken bir yolu olduğunu düşünüyorum. Bende bu maceraya kapsamlı olarak yeni atıldım sayılır. Ve herşeyden önce kendime, kendi başıma bir yol haritası çizdim. Umarım başarılı olurum, oluruz.
İnşallah

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,539
692
24
Merhaba,
Üniversite okuyan biri olarak söylüyorum, şart. Bunun dışında sadece alaylı yazılımcı olarak kalırsınız.
Sİber güvenlikçi bilişim terimlerini bilmeli ve linux işlemlere hakim olmalı, herzaman söylüyorum "c ve assembly dillerini bilmeli."
Üniversite okumak şart değil ama çok sıkıntısını çekersin sertifikası olsun işe girerken iş bulması olsun hep bir sıkıntı çıkar karşına

DARACULA

Üye
9 Haz 2019
118
38
Dünya
Merhaba,
Cevabınız için teşekkür ederim
Kendimi kanitlarsam ise giremez miyim ?

TURKHACKER2009

Kıdemli Üye
20 Eyl 2021
2,539
692
24
Cevabınız için teşekkür ederim
Kendimi kanitlarsam ise giremez miyim ?
Okulun bittiyse çabala bırakma ama bitmediysede siber güvenlik okursun sertifika alırsın kendini boostlarsın rakiplerine karşı benimde yaşım küçük bu işlere girdim inşallah bir yerlere girerim okul avantajımda var okulla dediğim gibi kendini yükseltirsin mesela bir yere giriceksin boğaziçi üni bitirdin ama siber güvenlikte kötüsün çok bilgin yok o zaman okul okumamış ama iyi olan adamı alıyor ama hem üni bitirdin hemde iyisin o zaman seni seçiyor kötüysen zaten almazlar anliyacağın okul avantajın varsa devam ettir yoksa da pes etme devam et inşallah hepimiz iyi yerlere geliriz yolumuz açık olsun.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,376
1,985
Dinlenmede.
İlk okul 3 terk :) ehliyet içinde açıktan bitirdim.
Pek öyle kitablarda yazan bir şema yada şablon yoktur. İnanmamda buna.
Ama kendimi geliştirdim ve şuan forumun Mobil uygulama geliştirme ve projelendirme uzmanıyım :) bir çok alanda uzmanlık görevi üstlendim konu mobil olunca kalıplaşmış bir metota bağlı kalamiyorsun bunların içinde mobil güvenlikte söz konusu. Ama yıllarım gitti çok uykusuz geceler gördüm hayatimda.
Sonuç olarak ben bu noktaya geldim kendiliğinden ortaya çıktı ben birşey düşünmüyordum

Çok oku çok meraklan çok heves et ve iste olur olmayacağı varsada olur.
Vazgeçme keşfedilmeyi bekleme yeter

DARACULA

Üye
9 Haz 2019
118
38
Dünya
İlk okul 3 terk :) ehliyet içinde açıktan bitirdim.
Pek öyle kitablarda yazan bir şema yada şablon yoktur. İnanmamda buna.
Ama kendimi geliştirdim ve şuan forumun Mobil uygulama geliştirme ve projelendirme uzmanıyım :) bir çok alanda uzmanlık görevi üstlendim konu mobil olunca kalıplaşmış bir metota bağlı kalamiyorsun bunların içinde mobil güvenlikte söz konusu. Ama yıllarım gitti çok uykusuz geceler gördüm hayatimda.
Sonuç olarak ben bu noktaya geldim kendiliğinden ortaya çıktı ben birşey düşünmüyordum

Çok oku çok meraklan çok heves et ve iste olur olmayacağı varsada olur.
Vazgeçme keşfedilmeyi bekleme yete
çok güzel anlatmışsınız bide bizim aile siber güvenlik ne oldugunu anlasa

JİTEM

Senior Hunter
31 May 2020
1,597
408
KATO DAĞI
Üniversite şart değil bu sektörde daha çok sertifika ve bilgi becerisi önemlidir tabiki ünversite okuyup master yapabilirsiniz fakat tavsiyem sertifika agırlıklı ilerlemeniz juniorlar 3.5 gibi birşey alıyordu sizin bilgi seviyenize göre maaşınızda yükselir iyi forumlar dilerim

bilmeniz gerekenler kısmına gelceksek isterseniz her alan hakkında isterseniz 1 alan hakkında bilgi sahibi olun tavsiyem ağ ve network agırlıklı ilerlemenizdir + olarak cloud serverlerin yönetimi vb şeylerede göz atarak temel atabilirsiniz yazılım dili olarakta python C++ C ve C# dillerini tavsiye ederim tekrardan iyi forumlar dilerim.

DARACULA

Üye
9 Haz 2019
118
38
Dünya
Üniversite şart değil bu sektörde daha çok sertifika ve bilgi becerisi önemlidir tabiki ünversite okuyup master yapabilirsiniz fakat tavsiyem sertifika agırlıklı ilerlemeniz juniorlar 3.5 gibi birşey alıyordu sizin bilgi seviyenize göre maaşınızda yükselir iyi forumlar dilerim

bilmeniz gerekenler kısmına gelceksek isterseniz her alan hakkında isterseniz 1 alan hakkında bilgi sahibi olun tavsiyem ağ ve network agırlıklı ilerlemenizdir + olarak cloud serverlerin yönetimi vb şeylerede göz atarak temel atabilirsiniz yazılım dili olarakta python C++ C ve C# dillerini tavsiye ederim tekrardan iyi forumlar dilerim.
tavsiyeniz icin çok tessekur ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.