Siber Zorbalar.

Rochelle

Üye
3 Ara 2022
209
79
Nijerya
Çocukluğumdan Beri Bu Hack meselesine çok kafa yoruyordum halada kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
Fakat Nedenini Bilmediğim Bir şekilde Discord Gibi Platformlarda Siber Zorbalardan çok korkuyorum mesela aklıma birden kameramdan benim fotoğrafımı atacaklarmış gibi geliyor
Fakat atabilmeleri için hiç birşey yapmadım Bu Korkularımı Nasıl yenebilirim veya nasıl anonim Kalabilirim Büyüklerimden Dinlemek İstedim.

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
79
Deep Web
Çocukluğumdan Beri Bu Hack meselesine çok kafa yoruyordum halada kendimi geliştirmeye çalışıyorum.
Fakat Nedenini Bilmediğim Bir şekilde Discord Gibi Platformlarda Siber Zorbalardan çok korkuyorum mesela aklıma birden kameramdan benim fotoğrafımı atacaklarmış gibi geliyor
Fakat atabilmeleri için hiç birşey yapmadım Bu Korkularımı Nasıl yenebilirim veya nasıl anonim Kalabilirim Büyüklerimden Dinlemek İstedim.
Pcnin kemarasına bant yapıştır uygulamaları sadece tek seferlik mikrofon kullanımına aç bişi olmaz:D

whichiam

Üye
3 Eyl 2022
212
79
Deep Web
Kendimi kötü hissettim bi an tavrınızdan.. Korkulacak bir şey yok hocam hack işlerine meraklı olduğunuzu söylediniz kolay kolay hacklenmezsiniz, sonuçta siz de bu işin içindesiniz ve neyin ne olduğunu biliyosunuzdur. Ama gönlünüz yine de rahat etmiyorsa kamera kapağı alın kapalı dursun istediğiniz zaman açar kullanırsınız. Anonim olma konusunda da açık kaynak isterseniz hem forumda hemde YouTube da içerikler mevcuttur. Daha iyiye gitmeniz dileği ile. İyi akşamlar. :D

DisserF

Üye
21 Ağu 2016
197
83
Dünya
Merhaba, tıkladığın bağlantılara, girdiğin sitelere kısacası her şeyi kontrollü yaparak sorunsuz şekilde ilerleyebilirsin. Tabi insanın da dalgın olduğu anlar olur ama bunları en aza indirerek rahat şekilde ilerleyebilirsin. Korunma yöntemlerini forumumuzda bulabilirsin. Genelde sosyal medya hesaplarında çift doğrulama yapmanı öneririm. Güvenmediğin sitelere girmemen gerekir, mesaj olarak gelen. "saatlik 1000 TL" gibi saçma mesajlara inanmamalısın. Buradan verebileceğim sadece bu kadar, umarım forumda gezinerekte kendini güvende hissedebilir, istediğin konulara ulaşabilirsin. İyi geceler dilerim.

Rochelle

Üye
3 Ara 2022
209
79
Nijerya
Kendimi kötü hissettim bi an tavrınızdan.. Korkulacak bir şey yok hocam hack işlerine meraklı olduğunuzu söylediniz kolay kolay hacklenmezsiniz, sonuçta siz de bu işin içindesiniz ve neyin ne olduğunu biliyosunuzdur. Ama gönlünüz yine de rahat etmiyorsa kamera kapağı alın kapalı dursun istediğiniz zaman açar kullanırsınız. Anonim olma konusunda da açık kaynak isterseniz hem forumda hemde YouTube da içerikler mevcuttur. Daha iyiye gitmeniz dileği ile. İyi akşamlar. :D
Sağolun Sizede İyi Akşamlar.

Merhaba, tıkladığın bağlantılara, girdiğin sitelere kısacası her şeyi kontrollü yaparak sorunsuz şekilde ilerleyebilirsin. Tabi insanın da dalgın olduğu anlar olur ama bunları en aza indirerek rahat şekilde ilerleyebilirsin. Korunma yöntemlerini forumumuzda bulabilirsin. Genelde sosyal medya hesaplarında çift doğrulama yapmanı öneririm. Güvenmediğin sitelere girmemen gerekir, mesaj olarak gelen. "saatlik 1000 TL" gibi saçma mesajlara inanmamalısın. Buradan verebileceğim sadece bu kadar, umarım forumda gezinerekte kendini güvende hissedebilir, istediğin konulara ulaşabilirsin. İyi geceler dilerim.
Yanıtınız İçin Teşekkürler

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,381
1,976
Dinlenmede.

Korku iyidir.
Beni tanır mısın veya bilirmisin bilmiyorum ama son 2 yılda gelistirdigim projelerin sayesinde edindiğim bilgi tecrübe ve deneyim yerli yersiz endişe ve kaygı yarattı bende.

Benim telefonuma trojen veya benzeri zararlı yazılım yüklemek imkansizdan öte bi kere karnel ve sdk dosyalarını kontrol edebilme gerek olduğunda değiştirme düzenleme yapabilme bilgisi var.

Ancak zaman zaman derin uygulama projerinde cihazın ön kamerasi ve mikrofon girdisini servis dışı bırakmama neden oluyor.
Bunun sebeplerinden 1 neyin nasıl olacağını bilmek değil metot ve yöntem tahmin edilemez olmasindan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.