Sıfırdan Nmap ile Ethical Hacking Dersleri

2 Ağu 2019
66
21
Kayseri
Merhaba Arkadaşlar Ben Siber Kampüs
Oldukça ayrıntılı bir Nmap eğitimi hazırlamaktayım. Türkçe kaynak olması açısından elimden geldiğince düzgün hazırlamaya çalışıyorum.
Bu bölümde "Port Specification" ( Port belirleme ) konusundan bahsedeceğim.
Bildiğiniz gibi Nmap ile tarama yaparken TCP ve UDP portları üzerinde taramalar yapabilmekteyiz. Ancak nmap varsayılan olarak 1000 adet popüler portu taramaktadır.
Hazırladığım bu bölümde bir ve birden fazla portun, UDP portlarının , UDP ve TCP portlarının birlikte taranması gibi konuları anlattım.
Protokoller üzerinde taramaların nasıl gerçekleştirildiğinden de bahsettim.
Nmap konusunda kendini geliştirmek isteyenler ve bilgilerini pekiştirmek isteyen arkadaşlar oluşturduğum eğitim videolarından faydalanabilir.

Herkese başarılar dilerim.

https://youtu.be/IP_9MMmURY8

Youtube da ayrıntılı bir Nmap eğitimi hazırlamaktayım. Nmap konusunda faydalı bir Türkçe kaynak olması amacıyla hazırladığım bu derslere katılıp faydalanabilirsiniz.
Bu dersimizin konusu Target Specification (Hedef Belirleme )
Bu dersimizde hem local hem de public hedefler üzerinde taramaların nasıl gerçekleştirildiğine değindim.
*Tek İP adresi üzerinde tarama
*Domain üzerinde tarama yapma
*Birden fazla İP üzerinde tarama gerçekleştirme
*Belli İP aralıklarında tarama gerçekleştirme
*TXT dosyası içerisindeki İP adreslerini Tarama
*TXT dosyasındaki İP adreslerini hariç tutarak tarama
*Local Ağın taranması
Gibi konuların anlatımını gerçekleştirdim.
Faydalanmak isteyen meraklı arkadaşları kanalıma beklerim.
Herkese Başarılar.

https://youtu.be/zbwakujyJAM

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.