Yazılım | Programlama Sıfırdan Yazılım Nasıl Öğrenilir ?

16 Mar 2017
56
0
sincan
17 Yaşındayım vede Yazılım Öğrenmeye Başlamak İstiyorum Merakım Var Nasıl Ve Nerden Başlarım ?
Bilgisayara Merakım Var Vede Bilgisayar Üzerinde Yazılım Yazmayı Öğrenmek İstiyorum :RpS_thumbup:

14 Nis 2019
172
1
İstanbul
Sana tavsiyem öncelikle algoritmada temelini oturt. Ondan sonra Python veya HTML/Css ile basit bir düzeyde uygulamalı derslere geçebilirsin. Başlarken biraz kafan karışabilir ama biraz ilerledikten sonra devamı su gibi gelir.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Öncelikle sektörde nerede olmak istediğiniz belirleyip o yönde çalışma yapmanız gerek. Genelde bir dilin, geliştiren vakfın ve ya organizasyonun döküman sayfaları olur. Buraları inceleyebilirsiniz.

KaTokioEx9R

Yeni üye
17 Mar 2019
9
0
Sıfırdan yazılım öğrenilmez kardeşim, doğuştan yetenekli ve bilgili olman gerekiyor. Yani en azından hesap makinesi yapmayı bilmen gerekir
söylediklerin çok saçma Herkes doğduğunda hesap makinası yapmayı bilmesi gerekmez o zaman bazılarımızda matematik dersi konularını bilerek doğsun moral bozmaya değilde motive etmeye odaklanın
iyi forumlar...

ceyar

Üye
10 Ara 2007
101
0
d'N
Ah gözlerim, bunları okumak zorunda kalmasaydım keşke :(

Neyse arada güzel postlar var da herkes yarım eksik bişeyler iliştirmiş...

Küçük arkadaşım, yazılım çok geniş bir ilerleme skalasına sahip bir alan... Senin istek, arzu ve merakının ne yönde olduğunu keşfetmen gerek.
Mobil uygulama/ Oyun mu? Allı felli Web siteleri mi ? İleride dünyayı ele geçirecek yapay zekalı robotlar mı ? Yoksa "Selam arkadaşlar hesap makinesi yaptım" demek mi ?

Hee bunlardan birini seçtin diyelim, seçtiğin alanda da sana bir çok seçenek çıkacak ve o seçtiğin alanda yine seçenekler cemiyeti. Aman Allahım yazarken seni kombinatorik bağımlısı bir çocuk olarak hayal ettimi, seçmesi bile zor :( Yani sen bir de öğrenmesini düşün :D :D

Hee unutmadan en önemlisi matematik, matematik yoksa sadece hesap makinesi yaparsın veya ordan burdan aldığın kodların içeriğine "Developer Ahmetmint1009" yazarsın :)

KumandanMachina

Yeni üye
23 Nis 2019
50
0
SYDNEY
İyi forumlar arkadaşım söylenecek pek bir şey bırakmamışlar bende sana kafanda netleştirme konusunda neler yapacaksın yardımcı olayım bana göre en kolay dil vb. Python oldu sana tavsiyem bilgisayarına python kurup youtubede python dersleri şeklinde aratırsan güzel kanallar vardı o dersleri izle her 1 vidyodan sonra gosterilen şeyleri kendin yapmaya çalış ilerleyen zamanlarda yeterli görmezsen kendini bir hocadan ders alman yeterli olacaktır (bana sorarsan gerek kalacağını düşünmüyorum)...
Bu işi çözdüğünde vb kolaydır aynı mantık öğrenebilirsin ancak vb eski bir dil onun yerine daha zor ancak işine dahada yarayacak olan c# c++ işine girmeni öneririm tabi bunları yapmakla kalmayıp aynı zamanda developer olduğunu hissetmen için nesne tabanlı programlamaya ağırlık vermeni özellikle bu alamda gelişmende nacizhane tavsiyemdir kendi uygulamalarımı c++ ile kodlayıp pazarlayan ek gelir oluşturan bir dostunum tecrübe ile sabittir...

İyi günler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.