Şikayetvar yöntemi ile nasıl hesap çalınıyor ?

M4GENTA

Yeni üye
3 Şub 2019
1
0
Cehennemin 7. katı
Arkadaşlar arkadaşımın hesabını t"ciz suçlaması yapıp mesela hakkında t"ciz suçlaması var birini t"ciz etmişsin demişler şikayet var sitesinin sahte linkini göndermişler hesabı düşmüş ama ben bunu baya bi araştırdım bi türlü nasıl yapıldıgını öğrenemedim bilen varsa yarıdm edebilir mi

Howert

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
587
1
221
root@Howert
Arkadaşlar arkadaşımın hesabını t"ciz suçlaması yapıp mesela hakkında t"ciz suçlaması var birini t"ciz etmişsin demişler şikayet var sitesinin sahte linkini göndermişler hesabı düşmüş ama ben bunu baya bi araştırdım bi türlü nasıl yapıldıgını öğrenemedim bilen varsa yarıdm edebilir mi
fake script yapıyorlar giriş istiyorlar

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,357
14
881
anka.html
Yazdıkların çok karışık olmuş biraz daha detaylandırabilirsin. Anladıklarımdan yola çıkarak,
Arkadaşına Phishing yapmışlar arkadaşında hemen düşmüş.
hesap işletme hesabı filansa şikayette bulunabilirsiniz kişisel hesapsa çok üzerinde durulacağını sanmıyorum.

rapkursat

Yeni üye
30 Ocak 2019
3
0
arkadasın bahsettigi olay kısaca bu. bu sc elinde olan var mı
yeBFNQ.png

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,674
11
1,603
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa
Merhaba pek sorunuzu anlayamadım ama bu saldırının adı Sosyal Mühendislik.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
3
180
root
arkadasın bahsettigi olay kısaca bu. bu sc elinde olan var mı
yeBFNQ.png
Arkadaşınız bu videoya tıklayıp izlemek için instagrama giriş yap tarzı bir scripte düşmüş olabilir. Buna phishing deniyor, bazı toollar aracılığıyla veya kendiniz instagram sitesini klonlayarak yapabilirsiniz. Tool olarak zphisher yardımcı olabilir ne kadar etkili olur olmaz o da sizin kabiliyetinize bağlı

Lihtg

Kıdemli Üye
15 Mar 2022
2,065
79
912
lihtgTHT.php
Merhabalar, arkadaşına Phishing saldırısı yapılmış. Ne olduğu, nasıl yapıldığı, nasıl korunabileceğimize dair ilgili konumu inceleyebilirsin. Esenlikler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.