Sıkça Sorulan Sorular

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Merhabalar değerli Türk Hack Team üyeleri. Bu konuda forum içerisinde sıkça sorulan sorulara değineceğiz.

KqlR5W.png

1 -) Rütbe sistemi nasıl işliyor? Nasıl rütbe atlarım?
2 -) Forumda alım-satım neden yok?
3 -) Foruma neden chat eklenmiyor?

4 -) Forumda 800 adet konum vardı, ancak şimdi baktığımda 600 adet var. Neden böyle oldu?
5 -) Forumdaki üyeliğimin silinmesini talep ediyorum. Neden silmiyorsunuz?
6 -) Forumdaki konumun veya postumun silinmesini talep ediyorum.
7 -) Yönetim ekibi bizlerin özel mesajlarını okuyabiliyor mu?
8 -) Forumdan beni yasaklayabilir misiniz? Daha foruma girmek istemiyorum.
9 -) Timlere/Ekiplere gönderdiğim başvurular kabul edilmiyor. Bunun sebebi nedir?
10 -) X konum çöpe alındı. Neden alındı? Sebebini nasıl öğrenirim?
11 -) Kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum. Nasıl değiştirebilirim?
12 -) Konuma/Postuma/İmzama neden iletişim adresimi eklemem yasak?
13 -) X kullanıcı adlı kişi bana forum dışarısından küfür etti, onu banlayabilir misiniz?
14 -) Forum kurallarına aykırı bir konu/post gördüm, nasıl moderatörlere bildirebilirim?
15 -) Kulüp açmak istiyorum, nasıl açabilirim?
16 -) Yönetici nasıl olurum?

KqlR5W.png

logo.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Rütbe sistemi nasıl işliyor? Nasıl rütbe atlarım?

KqlR5W.png

Cevap

Rütbe sistemi ile alakalı bu konuya göz atabilirsiniz;

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Forumda alım-satım neden yok?

KqlR5W.png

Cevap

Böyle bir sistem için güvence veremeyiz. Hiç kimsenin niyeti belli olmuyor.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Foruma neden chat eklenmiyor?

KqlR5W.png

Cevap

Chat sistemi önceden denendi, maalesef ki suistimal edildiği için kapatıldı. Ekstradan chati 7/24 takip edecek nabzını tutacak sistemimiz bulunmamaktadır.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Forumda 800 adet konum vardı, ancak şimdi baktığımda 600 adet var. Neden böyle oldu?

KqlR5W.png

Cevap

Yönetim kadrosu olarak linkleri kırılan, içerikleri geçerliliğini yitiren konular için belirli aralıklarla temizlik yapmaktayız. Bu sebeple konularınız revize edilebilir.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Forumdaki üyeliğimin silinmesini talep ediyorum. Neden silmiyorsunuz?

KqlR5W.png

Cevap

Foruma kaydolurken beyan ettiğimiz gibi, üyelik açtıktan sonra silmek sizin değil yönetimin tekelinde olan bir durumdur ve silinme diye bir şey söz konusu olamazdır.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Forumdaki konumun veya postumun silinmesini talep ediyorum.

KqlR5W.png

Cevap

Önemli bir husus olmadıkça konu silimi veya post silimi yapmamaktayız.

Se-ZeR

Emektar
12 Tem 2008
10,796
112
Antalya
Soru

Yönetim ekibi bizlerin özel mesajlarını okuyabiliyor mu?

KqlR5W.png

Cevap

Mesajınız sadece adminler tarafından takip edilebilir, adminler olarak biz bu yoldan başvurmaktan kaçınmaktayız. Mecbur kalmadıkça kesinlikle mesajlarınızı takip etmemekteyiz.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Forumdan beni yasaklayabilir misiniz? Daha foruma girmek istemiyorum.

KqlR5W.png

Cevap

İstek üzerine forumdan yasaklama işlemi yapılamamaktadır.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Timlere/Ekiplere gönderdiğim başvurular kabul edilmiyor. Bunun sebebi nedir?

KqlR5W.png

Cevap

Ekiplerden ekiplere göre değişkenlik gösterebilir. Temel olarak forumdaki aktifliğiniz, konularınız ve postlarınızı göze alınarak değerlendirmeler yapılmaktadır.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

X konum çöpe alındı. Neden alındı? Sebebini nasıl öğrenirim?

KqlR5W.png

Cevap

Yönetim ekipleri sizlerin konularını asla forum kurallarına aykırı olmadıkça çöpe almaz. Eğer ki konunuz çöpe alınmış ise konu içerisine çöpe alan yönetici neden çöpe alındığını not olarak düşmüştür.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Kullanıcı adımı değiştirmek istiyorum. Nasıl değiştirebilirim?

KqlR5W.png

Cevap

Kullanıcı isminizi değiştiremezsiniz. Ancak gerçekten, ama gerçekten geçerli bir sebebiniz varsa Admin, Co-Admin, Co-Admin Yardımcısı veya Süper Moderatör rütbeli yöneticilerden birine mesaj atarak talepte bulunabilirsiniz.

Ancak gerçekten, ama gerçekten geçerli sebebi açayım. Nickinizde adınız soyadınız gibi gerçek kritik bilgileriniz var ise gizlilik münasebeti ile adınızı ya da soy adınızı değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Talep edebilmeniz için üyeliğinizin en az 1 yıl veya daha eski olması gerekmektedir.

Örnek: Değiştirmek istediğiniz nick "Mehmet Durmuş" Talep ederken adınızı ya da soy adınız da değişim talep edebilirsiniz. Mehmet123 ya da Durmuş927 şekilde. Aksi halde kökten nick değişimi yapılmamaktadır.

"Klavyede hatalı bastım, beş yıl önce aldım çocukça bir isimdi değişsin istiyorum, canım sıkıldı değiştireceğim, ama piyasa beni böyle tanıyor..."
Hiçbiri kabul edilir sebepler değil.

Haricinde kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz VİPlik ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Konuma/Postuma/İmzama neden iletişim adresimi eklemem yasak?

KqlR5W.png

Cevap

Forumumuz üzerinden gruplaşmak yasaktır. Bu sebeple ötürü forum dışarısındaki iletişim adreslerinizi koymanız yasaktır. Bu kurala yöneticiler dahil değildir.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

X kullanıcı adlı kişi bana forum dışarısından küfür etti, onu banlayabilir misiniz?

KqlR5W.png

Cevap

Forum dışarısındaki yaşanan olaylara ne yazık ki müdahale edememekteyiz. Forum içerisindeki olaylara müdahale etmekteyiz.

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Forum kurallarına aykırı bir konu/post gördüm, nasıl moderatörlere bildirebilirim?

KqlR5W.png

Cevap

Konu/Post içerisinde gördüğünüz "Rapor" kısmını kullanabilirsiniz;

Dtxz0.jpg

Eronmay

Özel Üye
18 Tem 2016
4,269
1,000
Soru

Yönetici nasıl olurum?

KqlR5W.png

Cevap

Yönetici olmak için herhangi bir Timde/Ekipte bulunmanız gerekmektedir.
Tim/Ekip alımları belirli aralıklarla açılmaktadır. Çalışma alanınıza göre Timlere/Ekiplere başvuru atabilirsiniz.
Alımları bu bölüm üzerinden takip edebilirsiniz;
Tim / Ekip Alımları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.