Sistemi Geri Yükle - Virüsmü Bulaştı İçeri - Zaman Kaybetmeden Temizle [ 'GonzaLes ]

devamlı8101

Yeni üye
24 Eyl 2009
18
0
Duzce
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar
Evet bazılarımızın bilgisayarına virüs bulaşıyor birşeyler oluyor
Virüs temizleyici program kullanmadan direk çözüm olarak devreye
" SİSTEM GERİ YÜKLEME " giriyor
Ne işe yarar peki bu ?
- Sistemi geri yükleme Örneğin Bugün bir program yüklediniz ve zararlı çıktı google girdirtmiyor
ve direk başlat ımızı açarak fotoğraflardaki gibi yapıyoruz
Bazı virüslerde malesef geri yükleme noktasını silmektedir bazılarınızda işe yaramayabilir zararlı bir virüs ise.Ama en etkili yöntemlerden birisidir :)
Hemen Anlatıma Geçelim Arkadaşlar ;

Başlat'ı açıyoruz bilmeyen yoktur herhalde bilgisayarımızın en sol alt köşesinde bulunur
" Sistem Geri Yükleme " Yazıyoruz

Ve çıktığında tıkladığımız zaman önümüze böyle bir program açılacaktır

Bazılarımızda başlat üzerinden " sistem geri yükleme " yazdığımızda çıkmayabiliyor peki nasıl açıcağız ?
Evet bu seferde böyle yazıcağız " msconfig "

Evet tıkladık ama açılmadı ?
Önümüze gelen pencerede ise Üstte bulunan butonlardan " Araçlar " ı tıklıyoruz
Ve en altta bulunan sistem geri yüklemeye tıklıyoruz
2. ok ile gösterdiğimle yaparsanız ordaki kısayol linkini Çalıştıra kopyalayıp açabilirsiniz.
3. ok'un olduğu yere tıklayıp " başlatma " ya tıkladığızda yine aynı Sistem geri Yükleme gelecektir

İleri Dedikten sonra önümüze böyle bir yer çıkacaktır hangi programı hangi tarihte yüklediyseniz o günün 1 gün öncesine çevirebilme ihtimali vardır
Sadece oklar ile gösterdiğim pencerede Sistemi hangi tarihe yüklemek istiyorsanız 1 kere tıklayıp " Etkilenen Programları Tara " seçeneğine tıklıyorsunuz . Peki bu ne işe yarar ?
" Etkilenen programları tara " seçeneğimiz o tarihe yüklediğimizde o programla beraber hangi programlarında zarar görüp silineceğini gösterir.
Ve artık kontrol ettiyseniz tarihinizi seçip " İleri " seçeneğini tıklayın .

" İLERİ " seçeneğimize tıkladığımızda böyle bir pencere gelicektir önümüze :)
Yükleyeceğiniz tarihi kare içine aldığım yerden kontrol edebilirsiniz
Ve artık OK ile gösterdiğim yer " Son " işaretine tıklayıp Sisteminizi geriye dönderebilirsiniz .
Biraz bekledikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

Anlatım bana aittir
Eğer işinize yaradıysa bir yorum bırakın :)
Saygılar...

Benim pc ye msop adında virüs bulaştı adamlar 490 dolar ode dosyalarını geri verelim diyorlar sistem geri yükleme acıktı ama dosyayı bulamadım her yere baktım sistem geri yükleme açıkken nasıl dosya siliniyor anlamadim

bambaskabiri58

Yeni üye
28 Ocak 2015
30
0
Öncelikle Selamün Aleyküm Arkadaşlar
Evet bazılarımızın bilgisayarına virüs bulaşıyor birşeyler oluyor
Virüs temizleyici program kullanmadan direk çözüm olarak devreye
" SİSTEM GERİ YÜKLEME " giriyor

Ne işe yarar peki bu ?
- Sistemi geri yükleme Örneğin Bugün bir program yüklediniz ve zararlı çıktı google girdirtmiyor
ve direk başlat ımızı açarak fotoğraflardaki gibi yapıyoruz
Bazı virüslerde malesef geri yükleme noktasını silmektedir bazılarınızda işe yaramayabilir zararlı bir virüs ise.Ama en etkili yöntemlerden birisidir :)
Hemen Anlatıma Geçelim Arkadaşlar ;

Başlat'ı açıyoruz bilmeyen yoktur herhalde bilgisayarımızın en sol alt köşesinde bulunur
" Sistem Geri Yükleme " Yazıyoruz

Ve çıktığında tıkladığımız zaman önümüze böyle bir program açılacaktır

Bazılarımızda başlat üzerinden " sistem geri yükleme " yazdığımızda çıkmayabiliyor peki nasıl açıcağız ?
Evet bu seferde böyle yazıcağız " msconfig "

Evet tıkladık ama açılmadı ?
Önümüze gelen pencerede ise Üstte bulunan butonlardan " Araçlar " ı tıklıyoruz
Ve en altta bulunan sistem geri yüklemeye tıklıyoruz
2. ok ile gösterdiğimle yaparsanız ordaki kısayol linkini Çalıştıra kopyalayıp açabilirsiniz.
3. ok'un olduğu yere tıklayıp " başlatma " ya tıkladığızda yine aynı Sistem geri Yükleme gelecektir

İleri Dedikten sonra önümüze böyle bir yer çıkacaktır hangi programı hangi tarihte yüklediyseniz o günün 1 gün öncesine çevirebilme ihtimali vardır
Sadece oklar ile gösterdiğim pencerede Sistemi hangi tarihe yüklemek istiyorsanız 1 kere tıklayıp " Etkilenen Programları Tara " seçeneğine tıklıyorsunuz . Peki bu ne işe yarar ?
" Etkilenen programları tara " seçeneğimiz o tarihe yüklediğimizde o programla beraber hangi programlarında zarar görüp silineceğini gösterir.
Ve artık kontrol ettiyseniz tarihinizi seçip " İleri " seçeneğini tıklayın .

" İLERİ " seçeneğimize tıkladığımızda böyle bir pencere gelicektir önümüze :)
Yükleyeceğiniz tarihi kare içine aldığım yerden kontrol edebilirsiniz
Ve artık OK ile gösterdiğim yer " Son " işaretine tıklayıp Sisteminizi geriye dönderebilirsiniz .
Biraz bekledikten sonra bilgisayarınız yeniden başlayacaktır.

Anlatım bana aittir
Eğer işinize yaradıysa bir yorum bırakın :)
Saygılar...

Muazzam anlatim en kisa zamanda denemeye calisacagim. yogunluktan biraz kafam yerinde degil. nasipse en kisa zamanda. eline saglik ustam

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.