Siz Soruyorsunuz Blue Team Cevaplıyor!

BİR SONRAKİ RÖPORTAJI HANGİ EKİBE YAPALIM?

• Moderasyon

Oy: 23 41.8%
  • Tasarım Ekibi

Oy: 8 14.5%
  • Dil Takımı

Oy: 24 43.6%

• Kullanılan toplam oy
    55
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Reiɴα

Genel Sorumlu
21 Eki 2019
1,705
3,010

Merhaba Türk Hack Team Ailesi

Basın&Medya Ekibi Olarak Blue Team ile Röportaj Yapıyoruz!

Eğer sizinde Blue Team hakkında merak ettiğiniz sorular varsa konu altında belirtebilirsiniz.

Soru Sormadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar!

- Forum Kuralları, her alanda olduğu gibi bu konuda da geçerlidir.

- Kişisel (özel) cevap gerektiren sorulara yer verilmeyecektir.

- Kişisel istek içeren sorular sormak yasaktır.

- Blue Team'i ilgilendirmeyen hiçbir soruya yer verilmeyecektir.

- Sorulan sorulara konu altında cevap verilmeyecektir.

Ankete Katılmayı Unutmayın!

Fruteborce

Yeni üye
19 Ocak 2021
34
0
[A]nkara
benim en merak ettiğim şey şu; acaba exe dosyalarından nasıl birşeyler anlayorsunuz ben notepad++ ile açıyorum ama garip yazılar çıkıyor? ayrıca şifreli rar dosyalarını nasıl inceliyorsunuz?

jokkan

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
255
10
1- Blue Team ' e yeni katılan arkadaşların bilgi düzeyini yüzdeye vurursanız ne kadar yapıyor? Gözlemlerinize göre % kaç ?
2- Her gün çalışıyor musunuz yoksa 3-4 gün bir şey yapmayıp dinlendiğiniz oluyor mu ve günlük Blue Team'e ayırdığınız vakit ne kadar?
3- Blue Team savunma tarafıydı bildiğime göre. Siz nerede neyi, kimlere karşı savunuyorsunuz?
4- Sertifika vs. veriyor musunuz.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,388
51
Forumdaki zararlı yazılımlar neden artık blue team tarafından analiz edilmiyor?
Blue team neden adlı bilişime kaydı?
Zararlı yazılım analizinden vazgeçip adli bilişime kayma hareketinizin foruma ne gibi bir faydası oldu?

Merakımdan soruyorum yanlış anlaşılmasın, 7 ay boyunca blue team da yetkiliydim ve sadece bu hareketlerin sebebini merak ediyorum.

kiss4u

Üye
9 Şub 2019
240
10
Daha önce hiç olağanüstü bir durumla karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız neydi?

Ghost Killer

Yaşayan Forum Efsanesi
13 Ocak 2019
11,239
7,725
Fidye virüsleri nasıl engellenebilir?

Yayılan virüslere karşı hangi anti virüs programını kullanmalıyız?

Zararlı uygulama bulduğumuzda ne yapmalıyız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.