Sizce bu PC nasıl?

HackTalebesi

Yeni üye
25 Haz 2021
7
1
Dünya
Arkadaşlar selam. Uzatmadan konuya giriyorum.
Ryzen 5 1600.
16 GB RAM G.Skill
250 GB M.2 SSD (HDD disk de takacağım 500GB)
ASUS Prime B450M-K 4400MHz (OC) anakart.
ASUS GeForce GTX 1650 OC 4 GB GDDR6.
Corsair 550W 80Plus PSU.
AOC 24 inç 144Hz 1ms Gaming monitör.
Arkadaşlar tavsiyelerinizi ve kendinize göre "bu olmamış" dediğiniz yerleri söylerseniz çok güzel olur teşekkürler.

Rewan

Asistan Moderatör
26 Kas 2020
1,793
1,330
Ryzen 5 1600.
16 GB RAM G.Skill
Corsair 550W 80Plus PSU.
Arkadaşlar tavsiyelerinizi ve kendinize göre "bu olmamış" dediğiniz yerleri söylerseniz çok güzel olur teşekkürler.
Bilgisiyarı ne amaçla kulanıcaksınız ?

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Ryzen 5 1600.
16 GB RAM G.Skill
Corsair 550W 80Plus PSU.
hdd sana bir tık sıkıntı çıkarabilir. maddi gücü yeter ise ssd almanı şiddetle tavsiye ederim.
onun dışında sistem gayet iyi :)

Genel olarak oyun oynayacağım. Fakat Yazılım öğreniyorum onun için de kullanacağım.
şimdi birtane yazılım programı 20-150 gb arası hdd ye 3 tane yaılım programı indirsen şimdiden doldu bile hem hdd almanı kessinlikle sana önermem. maddi gücün yeter ise 1-2 TB ssd yeterli olacaktır.

HackTalebesi

Yeni üye
25 Haz 2021
7
1
Dünya
şimdi birtane yazılım programı 20-150 gb arası hdd ye 3 tane yaılım programı indirsen şimdiden doldu bile hem hdd almanı kessinlikle sana önermem. maddi gücün yeter ise 1-2 TB ssd yeterli olacaktır.
Bütçem 8,5k bu kadar oluyor maalesef. 250 gb ssd + 500 gb veya 1 tb 2.el bi hdd takacağım. Öneri için teşekkürler.

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202

Kral Türkiye de yaşıyoruz 🤣

İşletim sistemini gelen ssdye kurarsın sorun olmaz. HDD depolama olarak kalır illaki ssd olmasına gerek yok bana göre :)

blacksmt

Uzman üye
27 Haz 2020
1,098
214
CyberKeTa
senin için yem yazılım hemde oyun için güzel bir bilgisayar power 750watt olabilir ki ekran kartı güçlü değiş derim bide ryzen 5 3600 olursa daha iyi olur bana göre tabi bütçene bağlı ama ryzen 5 1600 de iş görür

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Kral Türkiye de yaşıyoruz 🤣

İşletim sistemini gelen ssdye kurarsın sorun olmaz. HDD depolama olarak kalır illaki ssd olmasına gerek yok bana göre :)
:ROFLMAO: :ROFLMAO: peki sen hiç ssd kullandınmı ???
Ssd Yararları Şunlardır

+ hdd ye göre x4 hızlı

+ programlar hızlı açılır

+ ssd ye kuracağı işletim sistemi hızlı açılır

+ SD‘lerde, hard diskler gibi mekanik parça bulunmadığı için gecikme oranı oldukça düşüktür.

+ SSD‘lerde motor ve okuyucu kafalar gibi mekanik aksam bulunmadığı için sessiz çalışır ve daha az güç tüketir. (( eski pc si olanlar hdd sesinden kulakları patlar. eski hdd kullananlar anlar ))

+ 500 MB/SN değerlerini geçen okuma ve yazma hızları

+ Bozulacak mekanik parça olmaması ve titreşime dayanıklı olması

şimdi anladınmı neden ssd öneriyorum sen hiç eski pc kullanmamışsın demekki kullananlar anlar. :D

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
:ROFLMAO: :ROFLMAO: peki sen hiç ssd kullandınmı ???
Ssd Yararları Şunlardır

+ hdd ye göre x4 hızlı

+ programlar hızlı açılır

+ ssd ye kuracağı işletim sistemi hızlı açılır

+ SD‘lerde, hard diskler gibi mekanik parça bulunmadığı için gecikme oranı oldukça düşüktür.

+ SSD‘lerde motor ve okuyucu kafalar gibi mekanik aksam bulunmadığı için sessiz çalışır ve daha az güç tüketir. (( eski pc si olanlar hdd sesinden kulakları patlar. eski hdd kullananlar anlar ))

+ 500 MB/SN değerlerini geçen okuma ve yazma hızları

şimdi anladınmı neden ssd öneriyorum sen hiç eski pc kullanmamışsın demekki kullananlar anlar. :D

Yok kardeşim sadece sen kullanıyorsun

İşletim sistemini ssd olarak söyledim zaten yazdıklarıma bakarsan
1 2 TB ssd fiyatlarına bir göz at istersen sonra yaz
Son olarak 7 yıl hdd kullandım son bir yıldır ssd kullanıyorum farkındayım arasındaki farkın şöyle bir gerçek var. Ssd fiyatları uçuk derecede ve buna herkesin gücü yetmiyor özellikle de 1 2 tb daha da yüksek fiyat olarak. İşletim sistemini ssd kurup depolama olarak hdd kullanılabilir (ben öyle yapıyorum en azından). Hayal dünyasında yaşamıyoruz fiyatlar gerçek :)

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Yok kardeşim sadece sen kullanıyorsun

İşletim sistemini ssd olarak söyledim zaten yazdıklarıma bakarsan
1 2 TB ssd fiyatlarına bir göz at istersen sonra yaz
Son olarak 7 yıl hdd kullandım son bir yıldır ssd kullanıyorum farkındayım arasındaki farkın şöyle bir gerçek var. Ssd fiyatları uçuk derecede ve buna herkesin gücü yetmiyor özellikle de 1 2 tb daha da yüksek fiyat olarak. İşletim sistemini ssd kurup depolama olarak hdd kullanılabilir (ben öyle yapıyorum en azından). Hayal dünyasında yaşamıyoruz fiyatlar gerçek :)
:ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: dostum zaten dikkat ettiysen " maddi gücün yeter ise alabilirsin " dedim :)
zaten bende 12 yıllık hdd kullanıyorum.

Arslan'

BM DİREKTÖRÜ
7 Nis 2020
2,262
3,446
Ekran kartı zayıf daha yüksek bir model tercih edilebilir, bilgisayar almak için erken ekran kartı fiyatları düşünce alabilirsin.

Ekran kartı olarak;

Gtx 1070, 1080, 1080ti, 2060, 2060s, 2070, 2070s tavsiyelerim arasındadır, ekrankartı model numaralarının son iki hanesi gücünü gösterir ne kadar yüksek olursa senin için o kadar iyi olur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.