sızma test komutları msfvenom

erwaxd

Yeni üye
31 Ara 2022
3
1
2 sorum olucak bilgisayara sızdıktan sonra ondan çıkmamak için ne yapmalıyız yani örnek veriyorum kaliden çıktık sonra o pc ye nasıl gireriz bu sorum / 2. sorum ise trojanımı nasıl gizlerim sızma testleri için bu 2 soru benim için çok önemli kendimi geliştirmek istiyorum lütfen yanıtlayın bilen varsa

heredotcan

Katılımcı Üye
28 Ağu 2008
675
148
Öncelikle, hedef sistemde kalıcılık sağlama aşamaları, tehdit modelinin APT aşaması olarak gösterilir. Burada, hedef sistem üzerinden oturumu kaybetmemek için yapılacak birçok farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan bir tanesi, hedef sistemin açılışına trojeninizi gizlemektir. Bu sayede, kurban makinada hangi kullanıcı oturum açarsa açsın, shelliniz aktif hale gelecek ve size doğru bir etkileşimli kabuk sağlayacaktır. Bu sadece örneklerden bir tanesidir; daha birçok farklı yol mevcuttur. Araştırarak bunlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

İkinci sorunuzun cevabı ise, trojen gizleme işlemine FUD (Full UnDetectable) adı verilir. Bu sayede, oluşturduğunuz virüs, antivirüslerin veri tabanında bulunan imzalar ile eşleşmez ve herhangi bir detect alarmı vermez. Bunu yapabilmek için çeşitli encoder programları mevcut olmasına rağmen, piyasada artık bunların hepsinin imzaları antivirüslerin veritabanında mevcuttur. O yüzden, en sağlıklısı, programlama bilginiz varsa, FUD işlemini manuel olarak kendiniz yapmaktır.

İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.