Skylake Serisi İşlemciler

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
microsofttan-skylake-serisi-islemciler-icin-yeni-duzenleme-640_640x360.jpg

Geçtiğimiz aylarda Windows 7'den başlayarak geriye doğru eski Windows sürümlerinde Skylake işlemcilere destek verilmeyeceğini açıklayan Microsoft, yeni bazı kararar aldı.

Microsoft eski Windows sürümlerinin fişlerini yavaş yavaş çekmeye başladı. Önce XP'ye hizmeti durduran şirket, geçtiğimiz aylarda da Windows 7 kullanıcılarını ilgilendiren bir açıklama yapmıştı. Bu açıklamaya göre, artık Windows 7'den eski işletim sistemlerinde Intel Skylake işlemcilere destek verilmeyeği belirtilmişti. Yeni teknolojilerde eski sistemlerin kullanılmaması için böyle bir karar alan Microsoft, bu kararında önemli bir değişiklik yaptı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, desteğin geri çekilmesi durumu Windows Server ve Windows Embedded'ın eski sürümleri için geçerli olmayacak. Bu iki işletim sistemi evlerde kullanılmıyor ancak, milyon dolarlık sunucularda halen daha eski Windows Server sürümlerinin bulunduğu göz önüne alınırsa alınan karar oldukça önemli. Ayrıca Windows Embedded ATM'lerden reklam tabelalarına, trafik sinyalizasyon merkezlerine kadar bir çok kamu hizmetinde kullanılıyor.

Bu karar Microsoft cephesinde bir şey değiştirmeyecek. Ancak, bu iki işletim sistemine sahip firmalar ve kuruluşlar için kritik bir durum söz konusu olabilir. Öte yandan, yeni nesil kişisel bilgisayarlarda Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri dışında Windows sürümü çalıştırmak artık pek mümkün olmayacak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.