SMM Panel Nedir? Nasıl Kurulur?

drjacob

Uzman üye
21 Ocak 2012
1,783
409
localhost
2v69xpz.png

SMM Panel Nedir? Nasıl Kurulur?
Merhaba hocalarım ve saygıdeğer dostlarım bu konumda sizlere SMM panel nedir ve nasıl kurabileceğinizden
bahsedicem ve birkaç gerçeklerden bahsetmek istiyorum deneyimli birisi olarak.

2in1mys.png

Şimdi size birkaç sorunun cevabını vereyim sonra konuya devam edelim bu sorular size kendinizi tekrar sorgulatabilir çünkü gerçek cevaplar böyledir.

7clb6rz.png

SMM Panel nedir? : Evet dostlar SMM Panel sizin tedarikçi yada bayi olduğunuz bir sosyal medya takipçi abone izlenme vb. satış platformu yada sitesidir.

7erq6wv.png

SMM Panel Ne İşe Yarar? : SMM Panel sizin bayi olduğunuz yada tedarikçi olduğunuz bir paneldir. Siz bu panelde bayi iseniz size sipariş geldikte bayi olduğunuz firmadaki API entegre olur ve siparişler otomatik açılır. Kısacası SMM Pnaller ile satış yaparsınız ve bayiniz ise takipçi yorum izlenme vb. temin eder.

fnc6qwb.png

Ben kendim takipçi gönderebilirmiyim yani bayi ben olabilirmiyim? : Elbette dostlarım sizde gönderebilirsiniz fakat bu çok uğraştırıcı olabilir bot takipçi için bot user oluşturucu çekiliş takipçi için çekilişçilerle anlaşma derken hem vakit kaybedersiniz hemde para. Bu yüzden en uygun siteyi bulunca ondan API entegre edin bu daha mantıklı olucaktır.
SMM Panelimi açtım ne kadar para kazanırım? : Evet dostlar çoğu kişi bu işe para için giriyor yada kendine takipçi atabilmek için bu konudan aşağıda bahsedicem. Para kazanma olayına gelirsek hemen para kazanamazsınız ve aylık size net bir miktar yada gibi gibi bir miktar vermemiz imkansız bazen 50 tl bazen 1000 tl bezen 10000 tl ama para kazanmak düşündüğünüz kadar kolay olmaz bu iş için bir sermaye lazım. Sermaya konusunda bu konuya birazdaha açıklık getiricem.
SMM Panel açıp kendime takipçi nasıl atarım? : Evet dostlar bu sorunun cevabı açık bir şekilde şöyle siz kendinize ücretsiz bir şekilde takipçi atamazsınız API entegre olduğunuz firmadan sipariş verebilirsiniz ücretini ödiyerek.

fnc6qwb.png

Sıra en önemli konulardan birinde.
125yj8u.jpg

Sermaye gereklimi ve neden gerekli? : Sermaye evet gerekli ama neden gerekli ondan bahsedeyim size tam bir sermaye söyliyemeyiz ama siteyi kurmak için Hosting domain script felan derken en az 600-700 tl site kurmak için gerekicek ve satış yapabilmek için reklam vermeniz gerek reklam ücretide var tabi sitenizin milletin önüne çıkması için ve tabikide SEO hizmeti. Bunlar neden şart diyorsanız kendimden örnek vereyim önceden 2 tane smm panel sahibine seo çalışması yaptım ve site satış almıyorken reklamlar ve seo sayesinde satış almaya başladı ikiside reklam ve seo önemlidir.

fnc6qwb.png

SMM Panel Nasıl Kurulur?
SMM Panel Kurmak için üstte hosting domainden bahsettim ama ücretsiz bir yollada kurabilirsiniz. Şimdi Kurulumlara geçelim.

Ücretsiz Kurulum:
Evet dostlar ücretsiz kurulum için aşağıdaki bırakacağım siteye kayıt oluyorsunuz ve paneliniz otomatik kuruluyor ve yönetim panelinde birçok özellik mevcut düzenliyerek satışlara başlıyabilirsiniz.
Site

Domain adresi subdomain olarak gelicek ve kullanabiliceksiniz örnek:
turkhackteam.socpanel.com
j0d3hcb.png

Ücretli Kurulum (Görselli) :
1. İstediğiniz bir firmadan hosting ve domain alın.
2. Konunun sonunda bırakmış olduğum videodan scripti indirelim
3. cPanele girelim ve bir veritabanı oluşturalım
65upgc3.png

4. Aynı Sayfanın alttaki kısmında bir Kullanıcı Oluşturalım şifreyi unutmayın!.

k5aea0l.png

5. Kullanıcıyı oluşturduktan sonra bu sayfaya tekrar gelelim ve Veritabanına kullanıcı ekle diye bir bölüm açıldı orda kullanıcıyı ve veritabanını seçelim ve ekle diyelim önümüze şöyle bir ekran gelicek.

8nk5skz.png

Burada Tüm Ayrıcalıkları butonuna basıyoruz ve en altta değişikleri uygula diyoruz.

6. Scriptin içindeki app>config.php dosyasına giriyoruz ve veritabanına göre düzenliyicez.

4s17y56.png

7. Şimdi oluşturduğumuz veritabanına giriyoruz PhpMyAdmine girelim ve içe aktar kısmından Scriptin içindeki webasyasmm.sql dosyasını aktaralım.

e5wls2o.png

Önümüze 90 Sorgu Çalıştırıldı Diye Bir ekran gelicek ve sql dosyamız yüklenmiş olucak.

8. Şimdi Tek birşey kaldı oda scriptimizi yüklemek. Dosya yöneticisine girdikten sonra " public_html " Kısmına Script Doyslarımızı yüklüyoruz.

85237u7.png

Bu kısım yeşil olmadan çıkmayın yoksa hata alırsınız.
Yeşil olduğu zaman çıkabilir ve siteye girebilirsiniz.

6olmiuc.png

Sitenin sonuna " /admin " yazarak yönetim paneline girebilirsiniz.

Kullanıcı Adı: demovar
Şifre: demodemo

Script webasyadan alınmaktadır.

j0d3hcb.png

Evet dostlarım ve saygıdeğer hocalarım bu konumda sizlere SMM Panelden bahsettim.

Aşağıdaki Videodan destek alabilirsiniz.

Umarım yardımcı olmuştur.

Moderasyon Ekibi Gururla Sunar...

qyiix16.png

j0d3hcb.png

eline sağlık.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.