SOC L1 eğitimi ve bu alanda kariyer planlaması

25 Mar 2019
71
19

Arkadaşlar başlıkta da belirtmiş olduğum üzere SOC bünyesinde bir kariyer planlaması yapıyorum lakin bunun ilk adımı olarak SOC L1 eğitim ve sertifikasını almam gerekir diye düşünüyorum ( yapmış olduğum ufak çaplı araştırma neticesinde bunu gördüm.) Almak istediğim bu sertifikayı belirli bir devlet kurumumu veriyor yoksa herhangi bir yerden alabilir miyim ? Bu konuda ilgisi veya bilgisi olan arkadaşlarım bilgilerini paylaşabilirlerse eğer sevinirim. Eğitimlerine baktığım zaman 17 bin TL ile 33 bin TL arasında değişen fiyatlara denk geldim. Bu konuda da yardımcı olabilirseniz eğer sevinirim. (Burası daha ucuz vb. gibi bir yardımdan bahsediyorum yanlış anlaşılma olmasın :) )​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.